Kapat

Namazım kabul olur mu? Detayyyy?

Arkadaşlar bildiğiniz üzere yarın kurban bayramı. Bende 19 yaşındayım ve ailem bana hayvan kesecek. Hayvan kesilen kişi ben olduğum için butun namazları kılman gerekiyormuş bende ilk namazla başladım.. Ve kıldım.. Ama namazdan sonra elimde ve ayağımda oje olduğunu unutmuşum. Bilerek ojeli kılmadım bilmeyerek kıldım namazı ve namazdan sonra elimde ve ayağımda ojeleri çıkardım namazım kabul olur mu?

0|0
0|10

En İyi Erkek Görüşü

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder
Sponsorlu

Erkekler Ne Diyor 9

• Bilmeden olduysa bişey olmaz

0|0
    0|0
    • Gerçekten bilmeyerek oldu oje olduğunu unuttum elimde sonradan da taktım kafaya kabul olur mu diye :(

• Kabul olur
    Niyet önemli

0|0
    0|0
  • ojenin rengine bağlı. Allah dikkat eder böyle şeylere... yahu namazını kılmışsın temiz kalbini daha da temizlemişsin Allah'a ibadetini yerine getirmişsin sence bu kadar katı kuralcı mıdır Yaradan? Allah kabul etsin :)

0|0
    0|0
    • Gerçekten bilmeyerek oldu oje olduğunu unuttum elimde sonradan da taktım kafaya kabul olur mu diye :(

• amaan çok biliyor onlar. Allah mı onlar? "Elhamdülillah müslümanız"dan öteye gitmez dinleri. boşver. kabul olup olmayacağını Allah bilir.

• Ama içim rahat değil :(

• Oje abdeste manidir. Bundan dolayi abdestin kabul olmaz abdestsiz de namaz olmaz.

0|0
    0|0
  • Abdestim kabul olur mu diye soracaktin. Sen ojelerini cikar bir daha abdest al. Ve bir daha namazu tekrar kıl. Ne olur neolmaz. Allah bilir kabul olup olmadiginda... Allah kabul etsin

0|0
    0|0
  • Sana kesecekler derken benim bildiğim kurban sadece cenabı hak için kesilir hiç bir şahısa hiç bir kimseye adak adanma kurban kesilmez ha senin adına keseceklerde senden vekalet alıp allah için keserler

0|0
    0|0
  • çok zor değilya bidaha kıl

0|0
    0|0
  • Tekrar kılarsan evet.

0|0
    0|0
  • Bir daha kıl bu kadar düşüneceğine.

0|0
    0|0
Sponsorlu