Pop müzik dinlenmeye dinletilmeye yaşatılmaya devam edilmeli mi?

Ufak çaplı bir oylama yapıyorum katılım lütfen. burayı uzun uzun doldurmak zorundayım çünki soru detayı kısa diyor. yeter mi hacı..?

• Bence devam edilmeli çünkü benim gibi ıq su düşükler anca bu türü dinleyebiliyoruz .s.s
    A seç
  • Silmişim popunu copunu pokemon olsa seçmem forever \m/ devam!!
    B seç
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
ıq mantığı aşağıda örneklerini sunuyor; vatandaş 'gizli kullanıcı' dan cesurca gövde gösterisinde bulunup sonrada bu profili engelliyor. Mantıken bu profili engellediğin zaman benimle iletişime geçemezsin ve beni asıp kesemezsin, bana haddimi bildiremezsin. benden alacağı cevabı beklemekten korkan aciz insanlar için C şıkkı koymak da benim Iq seviyemin düşük olduğunu gösterirdi, bu yüzden seçenek iki tane.

0|0
2522

En İyi Kız Görüşü

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 24

• bu tarz müziklerden hoşlanan insnalar olduğu sürece kalitesiz müzik yapan insanlar iyi iş çıkardıklarını zannedip kulaklarımıza yapılan işkenceye devam edecekler.. özelliklede Serdar Ortaç ve Bengü. Şarkılarda aranj yok dikkat edin hep aynı bas sadece söz gibi bişeler söylüyorlar alsana müzeik daha ne istiyosunuz abi :) hakikaten yani yeni bas denemeye cesaretleri yok 10 senedir aynı aranj

1|1
    0|0
  • Nesi varmış ki pop müziğin? Herkes dinliyor, sokakta, arabada, diskoda, barda... O zaman hepimiz gerizekalıyız; bir siz akıllısınız. Hepimiz malız, zevksiziz; bir siz mükemmelsiniz. Pop dinlemiyorsanız dinlemeyin, herkesin zevkleri tartışılmaz derecede farklıdır. Ama saygı duyun, kırıcı olmayın. Benim de rap müzik tarzım değil mesela, çıkıp da rap dinleyenler ahmaktır diye bir şey söyleyemem, haddime değil.

2|0
    1|1
    • güzel kardeşim burda çıkıp atarlı atarlı yorum yapmak yerine o elindeki bilgisarı biraz kendini geliştirmek, bilgi edinmek için kullan. Sorun da orda işte herkese dayattılar bu pop denen illeti artık insanlar gerçek sanattan uzaklaştı, gerçek güzel duygulardan uzaklaştı, gerçek sanatçıların önü kapatıldı. Tv de sağda solda çıkıp poposunu sallayen herkes sanatçı ilan edildi. İnsanların uçkurunu kullanarak onları istedikleri şeyi empoze ettiler. Belaltını aşk ilan ettiler, insanlar sadece

• Hay maşallah, bir popçulardan başladın, dünya barışıydı, eşcinseliğe yönelmeydi. Oha ya, utanmasan, Irak'taki petrol savaşların nedeni bile popçulardan bulacan ha.Sanki dünyada giden tersliklerin tek suçlusu popçular amk.Bu nasıl mantık ya.Benim eşcinsellerle bi sorunum yok valla.İnsan olan herkese ve herkesin kendi hür iradesiyle seçtiği kimliğe saygım var.İsteyen istediği gibi yaşar, istediği gibi düşünür.Sana mı kaldı milletin tasası.Artık cevap yazmıcam, benim için cevap yazmaya değmz birisin

• yazdıklarıma sabırla cevap yazdığın için minnettarım.( bkn am: kadın cinsel organı-nasıl koyuyorsunuz anlayabilmiş değilim) Bakın hanım efendi dünya zaten tek bir elden yönetiliyor ve aşağıda bahsettiğiniz şeylere sebep olanla pop müziği ortaya çıkaran kişiler zaten aynı. Dünyadaki tüm kötülükler tek bir elden yönetiliyor. Pop da bunu sağlamanın diğer bir yöntemi buyrun araştırın artık sizin alternativinize kalmış.

• herkesin müz,k zevki farklı

1|0
    1|1
    • herkesin müzik zevki farklıdır ve insanlar istedikleri müziği dinlemekte, istedikleri şeyi dinlememekte özgürlerdir. (not: pop gerçek bir müzik türü değildir)

• ama bazı şarkılar ve eğitici gercekten sanat değeri yüksek ve pop müzik

• Şu an günümüzdeki pop müziğin bir tek amacı var: daha fazla para kazanmak.

• *babamin/sevgilimin parasiyla alisveris yapmayi cok seviyorum.

*suratimda bir kalip makyajla dolaniyorum.

*mini etek giyip cekistiriyorum.

*dudaklarimi buzerek cekilmis bir suru pozum var.

*agzimi yayarak konusuyorum.

*her seyim yapay. Sacim gozum tirnaklarim.

*leopar desene canimi verebilirim.

*swarovski tasli her seyi alabilirim.

*arabasi olmayan erkeklere aciyarak bakiyorum.

*bir ara moda diye yogadan pilatese gectim.

Bu sartlar altinda muzigime laf eden olursa topuklu ayakkabimla doverim acimam.

+uzun yagli sacli, deri ve insan teri kokan, depresif, capulcu metalciler dagilabilirler.

Ayrica populer kultur hatunlarina hastasiniz. Ne derseniz deyin. Metalci kizlar les.

2|1
    1|3
    • Anlaşılan o hakaret etmeye çalıştığın kişilerle bayağı yakın ilişki kurmuşsun, paspas niyetine kullanmışlar seni, galiba biraz da genişletmişler malum oturduğun koltuğa sığamamış beyninin anlamayacağı kelimeler kurmaya kalkmışsın. acıttılar mı? kıyamam. yalnızca mini beyinliler mini etkle cezbedilir, yalnızca mini beyinliler mini etekle cezbetmeye kalkarlar. Olur ya karşıma çıkma, otur evinde oyuncaklarınla oyna. Daha büyük oyuncklar istiorsan eteğini biraz daha yukarı kıvır, onlar seni bulur.

• Allahsiz bebegim ne diyor bu :D.

• kajdklasdjlkdj o değil de deri nasıl kokuyodur ki şimdi, bi düşündüm ama hayal edemedim :D :D

• fark etmez.

0|0
    0|1
  • müzik olduğundan bile emin değilim. öne çıkan 3 tane seksi vücutlu dansçı kızı izlerken millet eminim ki kimse şarkıya dikkat etmiyordur. Striptiz kulübünde müzik dinlemek gibi bir şey bu. Pop için olması gereken tek şey, aklıda kalıcı bir melodiye sahip olması, o kadar. Tüm lanet pop şarkılarında bu var başka da bir şey yok zaten.

1|1
    0|0
    • fazla uzaklara gitme adamım aşağıya bak

• yalnız onunki sarcasm kanımca, tanırım da kendisini.

• Ahahaha hardcore girdim :D. Hayir yane metalci tanimimin basindaki ozelliklere uymasa bu kadar alinmazdi kanimca :D.

• Ne diyeceğimi şaşırdım...Sen iyisi mi kendi çapında eğlenmeye devam et ,ben gidiyorum

1|1
    1|1
    • Cevabın A demekki. teşekkürler ekliyorum.

• pop dinleyeceğime metal dinlerim.

lunapark ergeniyle sevişeceğime gider sırma saçlılara veririm.

0|2
    1|1
    • bu biraz ağır oldu galiba:)

• etmeli tabi. iyi şarkılar çıkıyor.

0|0
    0|1
    • iyi şarkı? neye göre iyi? eğer teknik açıdan bakacak olursan bu müzik diye dinlediğiniz şeyde öncelikle müzikal açıdan hiç bir şey yok. ''0'' bi kere müzik aleti kullanılmıyor çoğunlukla hep bilgisayar ortamında oluşturulmus aynı tür ritmlerden ve onların saçma versiyonlarından oluşan binbir türlü kalabalık. yok söz açısından bakarsan sözler hep aynı.. aşk... ne aşkı? nere de ask? çıplaklık cinsel içerikli kilipler homoseksüellik(bkz.One direction ) daha neler neler.. saymakla mı biter.

• Popu ben müzik olarak bile saymazken bana popun varlıgından bahsetmeyin insanlar para kırma amaclı her türlü boku yerken Metal müziğin varlığı inkar edilemez ezik sürüleri beyinlerini yıkamaya devam etsinler böylece.

0|2
    0|0
  • Yabancı pop çok dinlerim ben. Sen kimsin ki ıq su düşük falan gibi laflar kullanıyosun kardeşim herkesin kendi zevki var zevkler tartışılmazdır.

+ ben kulağa hoş gelen her şeyi dinlerim metal de dinliyorum bazen

1|0
    1|1
    • metal dinleme sen

• Yavru ceylan sen kaşındın. Bak sana güzel bir yazı yazacağım. E mi? Beyninle gelip cevap vereceksen ver yoksa seni yerin dibine sokarım. Bir bitmediniz! Herkesle dalga herkese laf sokmalar. Al senin anlayacağın dilden yazıyorum birazdan.

• Kendi kendinize ne konuşuyosunuz burda ben yokken ? Ben kulağa hoş gelen kaliteli olan her müziği dinlerim kardeşim 2 sini bir arada da dinlerim evet ve bu seni hiç ama hiç ilgilendirmez.

Kimsenin müzik zevkine de laf edemezsin kusura bakma

• Sevmem pop muzık

0|1
    2|0
    • ''gel, ne olursan ol gel demiş''... şimdi yaşasaydı eğer ;''gel ne olursan ol gel popcu olsanda gel'' derdi eminim.

• dünün gençliği üniverisiteli teyzelerimiz abilerimiz pop dinledilerde ıqları mı düştü?saçmalamayalım lütfen.bir sürü metal,rock,rap dinleyen sorduğu sorulardan ıq sunu belli eden kişiler gördük.

1|0
    0|1
    • Ne soru sormuşlar ne vevap verilmiş neye göre belli etmişler? IQ meselesine takılı kalmayın artık o bir genelle sadece sonuç olarak bu tarz müzik yapan insanlar sanatçı sıfatını zerre kadar haketmiyor sanatsal açıdan baktığın zaman tamamen boş bir kutu gibi. Bu tarz sadece para kazanma amaçlı ortaya çıkmıştır. İçeriğin, müziğin kalitesinin ne olduğu hiç önemli değil önemli olan görsellik. Çıkar bikaç tane dansözü sallasın popoyu izlesin millet sonra da sanat zannetsin. Hayatında canlı şarkı

• o müzikte bir çok bilinaltı mesaj veriliyor, ırkçılık, Allah'a karşıtlık, bencillik, daha öncede dediğim gibi eşcinsellik ve tüm bunlar bizi yozlaştırmak için bilinçli olarak yapılıyor. Iq düşüklüğü birazda burdan geliyor işte insanlar gözünün önündeki şeyi göremiyor, tüm bunları anlamaktan yana acizler, idiot gibi davranıyorlar. Biz her metali dinlemiyoruz zaten, her yapılan metal metal değil ve bu yozlaşmayı metalin içine de yaydılar.

• İşte önemli olan insanın kendini bilmesi bilinçlendirmesi korumasıdır artıık herşey kendinde bitiyor seçim sizn.

• kısıdenn kısıye degısır bu olay

0|0
    0|1
    • sen kaçıncı dereceden bir kişisin

• .? ne dıyon be

• sorum seninki gibi saçma oldu biraz kusura bakma. 'kişiden kişiye değişir bir olay' kısmı istediğim cevap değildi sadece.

• \m/ \m/

0|1
    0|0
  • o zaman : aya benzer yüreğim.

1|1
    0|1
    • bu kafayla aya kadar gidersin

• ben seviyorum dinlemeyi

1|0
    0|1
  • IQum düşük :((((((((((((

0|1
    1|1
    • düşük değildir o tekrar kontrol etmelisin malum hata payı var

• herkesın bır tarzı var herkes herkese saygı gösterse hıc sorun kalmayacak

0|0
    1|0
    • Pop gerçek bir müzik tarzı değildir ve buna rağmen pop müzik piyasayı elinde tutuyor. Pop yapım şirketlerinin kimseye saygısı yok .Onlar ne isterse o olur, istemediklerinin yükselmesine izin vermezler. Sanatçı kavramının bir önemi yoktur onlar için. Onlar sadece kazandıkları paraya bakar. Zaten bir çok sanatçının erkenden sönüp gitmesinin yegane sebebi de budur. Pop zihniyeti değişmedikçe sanatımız her zaman geriye gitmeye mahkum olacak. Onların en büyük kozu ise hiçbişeyden haberi olmayan

• anlamadan dinlemeden sağda solda boşboş konuşan insanlardır. Artık millet bilinçlensin gerçeğin farkına varsın. Bu devirde bu kadar kör olmak insan işi değil gerçekten. Herkesin bişeylerin farkına varması lazım

• dha düzgün yapıtlar çıkmalı ortaya son zamanlarda pop mzkçiler sapıttı

0|0
    0|0
    • pop ortadan kalktığı zaman düzgün yapıtlar ortaya çıkmaya başlayacaktır zaten

• Kızlar Devam
    4

Erkekler Ne Diyor 22

• Bıdır bıdır konuşmalarını suratlarına vurmayayım bu ergenlerin diyorum ama olmuyor ille kaşınıyorsunuz. Daha önce verdiğim kısa mesajla sınırlı kalmayayım madem.

Sen iq nedir, ne değildir, bilinçaltı işleyişi nedir, subliminal mesaj nedir nasıl etki eder, görsel, sesli yayın içine nasıl yerleştirilir, frekansların ve notaların hücre sıvısı üstündeki etkileri nelerdir, bunların yüzde kaçını biliyorsun da millete gerizekalı muamelesi yapıyorsun? Güzel ceylan ben bu konularda profesyonel çalışma yapan insanım ona göre yazarsın. Her cevabın ayrı küstah her yorumun ayrı cahil, akıllı ol bir şeyler öğren saygı nedir önce onu öğren yoksa böyle muamele görürsün.

Pop müzikte bunlar yapılıyor da metal müzikte yok öyle mi? Tek noktaya sabitlenip konuşmadan önce bu tür çalışmaların belli kayıt prodiksiyon vs. şirketleri tarafından yürütüldüğünü, olayın sanat icra edenle ilk elden genelde alakalı olmadığını ve bütün müzik türlerine eklenebileceğini tabii ki bilmiyorsun. Ha diyeceksin ki pop müzik sanat mıdır o konuda ben yorum yapamam sen yorum yapamazsın. Herkes yerini çapını bilirse sorun kalmaz. Pop müzikten sadece Serdar Ortaç Demet Akalın anlıyorsan o da senin dar dünyandır.

Sonra da işi din iman Allah kültür vs. vs. yozlaştırıyora getirmişsin! Komik misin komiklik mi yapmaya çalışıyorsun? Önce metal müzik örneklerini tam incele. Pardon sana göre her metal metal de değil büyük metal otoritesi seni..! Sana mı kaldı metalin mihenk taşını belirlemek?

Neymiş pop müzik dinleyenler salakmış. Çetele mi tuttun? Elinde bilimsel veri mi var? Hangi labda çalıştın veya kurul bildirgesi okudun? Pop müzik nedir ne değildir nasıl şekillenir olayı nedir sen ne biliyorsun yahu?

Neymiş her metal dinlenmezmiş! Müzik otoritesi mi oldun? 1960'lardan beridir metal müzik ve türevlerine ne katkın oldu? Ne zaman otorite oldun? Artık hangi müzik dinlenir hangisi dinlenmez sana mı soracak insanlar bre ergen? Yaşın kaç olursa olsun beynin hala ergenlikten çıkamamış gibi çalışıyor o konuda yapacak bir şey yok.

Elinde bira şişesi bir iki gitar notasıyla orada burada dolanan asalak tiplerden olduğunu da anlamak çok zor değil bu kadar saçma ve ateşli biçimde saçma bir düşünceyle ortada dolaştığın için. Tipe bak herkesle dalga geçmeler herkese laf sokmalar kimsin ne oldun sen?

Fazla kafanı sallama yoksa ameliyatla zor ayırırlar başını sonunu. Fazla kafa sallamana veriyorum bu dengesiz, seviyesiz ve boş bilmiş hallerini..

1|1
    0|1
    • şimdi o klavyeyi yavaşça elinden bırak şampiyon önce sen bir haddini bil, konuşmaların arasında parazit yapma ve kimi neyle şuçladığının farkında olmadan sağda solda kahramanlık yapmadan önce gidip biraz müzik bilgisi edin, armoniye hakim ol, ön yargılarından kurtul; sonra buyur her türlü zıt düşünceye açığım ve bunları tartışmak için bu konuyu açıldı. Burda kimsenin kimseye hakaret ettiği yok,Iq meselesine gelince açıklamasını yukarı da yapıldı. Tüm bu yazılanların hepsi bilgiye , deneyimlere

• İnsanlarla dalga geçmenden ve aşağılamandan bahsediyoruz burada. Otorite olmuşçasına akıl dağıtmaktan, yermekten, küçük düşürmekten bahsediyoruz.. Sanat mı istiyorsun? Buyur klasik müzik derya gibi duruyor. Metali de ezer, popu da ezer senin bahsettiğin manada. Bana göre her şeyin bir yeri ve değeri vardır. Ama illa ki kaliteden, uyumdan, hücresel uyumluluktan bahsedersen metal de pop da konu olamaz. Bir şeyi tutarken diğer ucunu düşenmek gerek.

• bağlı olarak yazılan şeyler. Buraya yorum yapan o kadar insana herşeyi tek tek kelimesi kelimesine açıklayabilmek tabi ki mümkün değil. Bu yüzden insaların bilmesini isteğim araştırmasını isteğim meselerin sadece birer konu başlığına değinebildim. Fazlasını burdan verebilmek mümkün değil buyüzden insanların dikkatini ne kadar çekebilirsek, onlara doğru olanı aramaya ne kadar yakınlaştırabilirsek o kadar iyi bizim için. Popun ne olduğu ortada, ne yaptığı da ne yapmak istediği de.

• çoğu popçunun- yarısından fazla hatta- yaptıkları eserlerin sanatla alakası yok , arkaya koyuyolar klasik bass ritimleri üzerine oooo oooo klasik nakarat ezgileri oooo oooo bitti şarkı bu sadece.

o yüzden popun gözümde bir kuruşluk değeri yok malesef

0|1
    1|1
  • Metal dinleyeceğime pop muzik dinlerim

sinyalci becereceğime lolita beceririm

2|3
    2|0
  • Önüne gelen popcu oluyor memleketimde

0|1
    0|0
    • Sanattan anlayan insan sayısı az olunca sonuç bu

• Sanatçıya verilen önem az hükümet sağolsun

• ve bilinçsiz insanlar; onlarda sağolsun...

• Anketteki iki türün de sürekli dinleyicisi değilim de senin IQ mantığından öper bir lolipop ısmarlarım genç..

1|0
    0|0
  • devam etmesin popun soyu tükensin

0|1
    0|1
  • popcu olu popomu sallicama Rock'ci olur kafami sallarim aga \w/

0|1
    0|1
  • Her mikrofonu eline alan en az bir Candan Erçetin olabilirse tabi. Ama pavyondan toplama kaşarları popçu diye sunmasınlar bize!

0|1
    0|0
  • Metal müzik bence de daha mantıklı...

0|1
    0|1
  • Napak hacı popçular dışarı diye mi bağırak nedir?

Popüler kültür iyidir. Zaman zaman güzel alternatif akımlar çıkartır. Türkiyeyi baz alma sadece. Ha sever miyim. Hayır.

1|2
    0|1
    • şu an müzikteki popülerite insanların zayıp yönlerini kulanarak onları kendi amaçları doğrultusunda hizmet ettirmek, verilmek istenen düşünceyi böylece dayatmaktan ibaret

• iq'su düşükler için endişelenmeye gerek yok ki. O çekmezse başkası çekecek bi köşede ıssıza.

• 'ıq düşük' genel bir tabir yani sonuçta bi tür bilinçli olarak ortaya çıkarıldı ve insanlara empoze. kadın çıplaklığı, eşcinsellik, uyuşturucu ve daha bir çok kötü şey dünyaya bu şekilde empoze ediliyor. işin kötüsü hiçbir şeyden haberi olmayan ergen cahil gençlik de bunu destekliyor ve buna alet oluyor

• pop müzik herşeye rağmen bizim müziğimiz :d

1|0
    0|1
  • pop müziğe karşı değilim kim ne dinlerse dinlesin de mantıklı sözleri yok %90ının .

0|1
    0|1
  • çocukluğumdan beri sevmediğimiz bir tarzdır...sevenleri ve dinleyenleri varsa devam etsin...

0|1
    0|1
    • onların da kökü kuruyacak az kaldı.

• pop müziği sadece demet akalın serdar ortaç yapmıyo :D ben rock müzik severim ama celine dion'da dinlerim mylene farmer da :D herkesin bir popisi vardır bunu unutmayalım

1|1
    0|0
  • 90 lı yılların hatrına evet ben keyif alıyorum

0|1
    0|0
  • popa göre değişir. pop müzik dönemine göre değişen birşey. artık değişme vakti geldi.

fatih erkoç da albümlerinde pop müzik yapıyor demet akalın da. önemli olan kalite...

ama rock'n roll ruhu asla ölmez :))

0|0
    0|1
  • Müzik zevkini iq'yla bağdaştıran insanlar var bi de..Ben her türlü müziği dinliyorum, benim iq'm kaç şimdi?

0|0
    1|0
    • gerçek hayatta yaklaşık on yıla uzanan bir anket yaptım ve sonucunda ıq ları düşük çıktı. istatislikler bunu söylüyor.

• Anladım..Komplo teorilerini severim.

• teorisi mi kalmış Allah aşkını pratiğe döktüler artık pratiğe:)

• Fark etmez her türde dinliyorum

0|1
    0|0
  • popcularda iş arasa bitince işsizler napacak

0|0
    0|0
  • Seni "enine boyuna" bi ele alırsam, zekanı popondan mıçarsın !

1|1
    0|0
  • Erkekler Devam
    2
Yükleniyor...