Sorum ateistlere, gelir misiniz bir dakika?

Sİzin için dinler ahiret yalan, sadece bu hayat gerçek hayattan zevk almak için yaşıyorsunuz (en azından ben öyle biliyorum), peki doğumda ölen bebekler neden hayat sahibi oluyorlar? Kimsenin inancını değiştirmek istemiyorum ne düşündüğünüzü merak ettim

Güncellemeler:
doğup bir kaç gün sonra ölenler anlayın yani

0|0
4|12

En İyi Erkek Görüşü

• Ateist diye bişey yok nefsine hakim olamayan ınsanlar vardır

1|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Mumin kardesim bu nasil bir soru? Nasil hayat sahibi oluyor derken?

0|1
    0|0
  • çünkü tıp. sebeplendirmek komik. mitolojik sebeplendirmek ayrı komik.

0|0
    0|0
  • Her Ateist'in kendine göre bir felsefesi vardır. İlla hepsi hayattan zevk almak için yaşayacak diye bir şey yok. Bana sorarsan, zaten Tanrı'ya inanmadığım için, var oluşun bir nedeni yok. Demek istediğim hiçbir şey bizi bir amaç uğruna yaratmamış. Bu nedenle bir bebeğin ölümü sadece var olan şartlara bağlı, o kadar. Arkasında ailesini sınamak gibisinden bir neden yatmıyor. Bebek de hayata hiçbir zevki tatmak için gelmiyor zaten. Sonra büyüdüğünde hayatını nasıl yaşayacağına umarım ki kendi karar verecek.
    Sen Ateizm'i yanlış anlamışsın galiba, o yüzden bunu sormuşsun?

0|1
    0|0
  • Hayat sahibi oluyolar derken?

0|0
    0|0
    • doğup bir kaç gün sonra ölenler de diyebiliriz

• Ee bildiğin soruları niçin bize soruyosun o zaman :D

• ateistlerin düşüncesini öğrenmek istedim

Erkekler Ne Diyor 11

• Asıl onu Size sormak lazım arkadaşım:-D madem bu dünya sınav yeri, neden dinin sorumlu tuttuğu durumlar hariç insanlar yaratıyor tanrı? Aklı yetişkin olmadan ölen çocuklar, akli dengesi yerinde olmayan insanlar vs bunlar neden var? Neden dinin ulaşamadığı yamyam kabileler vs gelmiş geçmiş? Sorun o kadar mantıksız ki anlatamam

0|0
    0|0
    • sınav yeri olduğunu sende diyorsun, bir bebeğin doğum sırasında ölmesi, ya da akli dengesi bozuk olarak dünyaya gelmesi, onun anne babasına yapılan sınavdır, şükür mü ediyor isyan mı ediyor, dinin ulaşamadığı kabileler olayına ben de daha tam olarak cevap bulamadım, İslamiyette din hakkında bilgisi ve haberi olmayan insanlar için bu durumda azap görecek değillerdir, amellerine göre hesaba çekilecekler kanısı yaygın, ayrıca şöyle bir durumda var, hangi din olursa olsun bütün peygamberlerin peygamber olmadan önce ateist inancı olduğu söylentisi var,

• Ben madem Size göre dünya sınav yeri dedim, yoksa inanmıyorum sınava çok adaletsiz ve saçma.. Kaldı ki bu ana babaya dert olsanbile yarattık demekte saçma, insan mükemmeldir evrim yalandır canlılar kusursuzdur diyipte sonra genetik hasarlı bireylere sınav için yaratılıyor demek işi kıvırmaktır.. Akli dengesi bozuk adam öbür tarafta ne olacak? Ona da bir cevap Verde..
      Dinin ulaşmadığı kişilere gelince bu adamlara ne yapsan haksızlık olur emin ol bir düşün

• Ha bu arada ölen çocuğun anne babası test ediliyor acaba isyan mı edecekler yoksa çekecekler mi diyorsun ya, peki babası doğmadan ölen anasıda doğumda ölen kendisine doğumdan birkaç dakika sonra ölen kimsesiz bir çocuk kime-neyin sınavdır?

• böyle saçmalıyonuz diye ateist işte millet. neden hayat sahibi oluyolar ne demek ya. insansız uçakları kim uçuruyo demek kadar saçma

1|1
    0|0
  • Dogru sorulari sorabilecek kadar bile bilincli degilsin. ne sorduğun belli değil ne cevap bekledigin de.

0|0
    0|0
  • sen yanlış biliyosun, az araştır (!)

0|0
    0|1
  • hadi ateisler cevap

0|0
    0|0
  • Site de 18 yaşında ateistler var :D
    Ulan ne okuyup araştırdınız da ateist oldunuz bebeler :D

1|0
    0|0
    • Sende 18 yaşında görünüyosun

• Anladım hocam...

• Muslumansin cunku bu yarim kurede dogdun digerinde dogsaydin ya hristiyan olacaktin ya budist. Inanclisin cunku bu yonde tembihlendin. tamamen cevresel faktorlerden. Bu sonuca kendin ulasmadin. Sana dogrunun bu oldugu anlatildi sende bu dogruyu arastirmak yerine bunun boyle olduguna inanmayi sectin. Ben de musluman dogdum cumasina gittim dini sohbetine katildim. Kafa ayyuka cikinca once dini bilgileri desteklemeye calistim. Fakat her attigim adim yakinlastirmak yerine uzaklastirdi. bu da beni kizdirdi. Cunku kendini kandirabiliyorsun ama mantigi altedemiyorsun. Musluman olman tamamen tesadufi. Ve sadece aliskanlik. Farkli bir anlam arama. Bu aliskanlik oyle guclu ki kurtulamiyorsun. Kendi basina kalmadigin surece. Hala gusul abdesti alirim ben. Cunku boyle alistirildim. bir turlu degistiremedim bunu. Bes ay. Sadece bes ay kisa araliklarla billimsel verileri takip et icine oyle bir yalnizlik ve kandirilmislik duygusu düşecek ki

• Hocam bir müslüman olarak demeliyim ki sorun saçma olmuş. Fakat anti fikir atacak ateist varsa buyursun yorumun altına :)

0|0
    0|0
  • Sonuç olarak bu inanmak la alakalı cennete gittiğini kanıtlayamazsın ateistler materyalisttir bunu onlara sormak anlamısz bence ya da ben öyle biliorum en azından diyelim

0|0
    0|0
  • Sorduğun sorunun mantıkla alakası yok.

0|0
    0|0
    • mantıksızlık nerde

• ateizmle bağdaştırmıyorum, ben ateist değilim, ateistlerin düşüncesini merak ettim, bu insanların dünyaya gelmesinin gereği nedir?

• Biyolojik bir süreç bu. Cinsel ilişkiye girersin sperm/yumurta birleşimi olur 10.000.000 spermin arasından en güçlü genetizma kazanır çocuk doğar ve kısa bir süre sonra da biyolojik , çevresele ya da genetiksel yoksunluk nedeniyle de ölebilir. Bu bir süreç. Hiç bir din ya da anti-din ile bağdaştırılmaz.

• güçlü olan hayatta kalır güçsüz olan ölür bu kadar basit

0|0
    0|0
  • Neden hayat sahibi oluyor çünkü eşeğin siki yüzünden manyak mısın l*n sen :D

0|0
    0|0
Yükleniyor...