Kanuni İbrahim hakkında doğru karar mı verdi?

ne dersiniz kanuni ibrahimi öldürtmekte haklımı sizce doğru bir sey mi yağtıgı diziyi düşünmeyin yıllarca imparatorluga hizmet etmiş birinin sonu sizce bu olmalımı bu dogrumu?

Güncellemeler:
arkadaşlar nedenleriyle birlikte doğru veya yanlış olduğunu yazarsak sevinirim

0|0
7|8

En İyi Erkek Görüşü

• Osmanlıda kural devletin birliği halkın huzuru ve kanun hakimiyeti..Bunu sağlayan ise devletin gücü...Bu gücü tek başına padışah kullanır..Divana ve şeyhül islama sorar danışır , her konuda son kararını verir..Yanında ikinci bir çok güçlü insan istemez..Emir tek yerden çıkacak..Ben sizin padışahınızım ...Diyor..İkinci kişi kendini padışahtan bile üstün görmeye ben olmazsam bu devlet olmaz demeye başlayınca canından oluyor...Ben öldürmezdim tüm yetkilerini alıp , mallarına el koyup ,Pargaya sürgün ederdim..

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• kanuniye bir

ibrahime iki!

1|0
    0|0
  • Diziyi izleyerek doğru yada yanlış karar verdi demek dizi ne kadar gerçekleri yansıtıyorsa o kadar gerçekçi bir cevap olur.

0|0
    0|0
  • Tamam devletin için geleceği in öldürebilirsin ama bu şekilde olmamalıydı sonuçta dvletine hizmet etmiş ve ihanette bılunmamış bir kişiydi allah ömür verseydi italya ge ispanyayı alıcaktı

0|0
    0|0
  • osmanlı devletinin bekası için değil ibrahim paşa kendi oğlunu öldürmesi bile helaldir

0|0
    0|0
    • ibrahim kendi oğlunumu öldürmüş

• bende masum insanların vicdansızsa öldürüldüklerini okuduğum zaman çok üzülüyorum.

• kanuni kimi öldürttüyse zevkine öldürtmedi , osmanlının sağlığı dağılmaması birliğini ve gücünü koruması için yaptı , dönemin şartlarını düşünürsen güvenlik kameraları ses kayıt cihazları yok , malesef haksız kişilerde ölmüştür ama yapıcak bişey yok padişahın yerine koy kendini

• tabiki doğru kararı verdi

0|0
    0|0
    • nedenleriyle birlikte yazalım lütfen

• evet toplama pc hakkında bişeyler anlatmıştın. bende sonra sildim seni. hepsi bu. sus şimdi . iyi sabahlar tekrar !

• iyide o dediğin 3 4 gün önceydi neden sildin anlamadım da neyse biz senle bu gece de konustuk ne cabuk unuttun ve ayrıca bu sinir neden :S

• kesinlikle kanuninin kararı yerinde doğru hatta geç bile kalınmış bir karardı.

0|0
    0|0
  • Dün valide ile tartıştık bu konuyu. "Ne alakası var dizi, gerçeği yansıtıyor mu ki sanki?" dedim. "Ben tarihi okudum, bu olayın gelişimi gerçek" dedi. Sonra...

"Bu mu Süleyman'ın adaleti? Adamı yedirip-içirip gönderdikten sonra aldırıp kellesini vuruyor. Bu ne ikiyüzlülük" dedi.

Düşündüm, haklı.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• İkisininde başını iktidar hırsı yakmış.

0|0
    0|0
  • Kendisini bir padişah ilan etmediği kalmış.Öldürmeseydi de ne yapsaydı?

0|0
    0|0
  • İbrahimi öldürmek yerinde bir karardı

0|0
    0|0
  • hırs işte !

0|0
    0|0
  • Taht savaşları adına kendi oğullarını öldürenler varken bu sorulmaz.

0|0
    0|0
  • tarihle o kadar alakam yokki. nolcak benim bu halim?

0|0
    0|0
  • Sultan Süleyman'nin kararlarini tartismak bize düsmez o yapmissa vardir bir bildigi :))

0|0
    0|0
Yükleniyor...