'Kulağıma hoş gelen her türlü müziği dinlerim' insanlarına sinir olan bir ben mi varım?

Nedense gıcık olurum böyle tiplere, yav insanda biraz müzik kulağı, bir müzik kültürü olur di mi? Ama yok, 'Kulağıma hoş gelen herşeyi dinlerim' diyen bir güruh var. Kulağına hoş gelen de Demet Akalın, Serdar Ortaç falan.

0|0
11|3

En İyi Kız Görüşü

• Sana katılıyorum genelde bir insanın zevki olması lazım "ne olursa dinlerim" hesabına getiriyor

0|1
    0|0
    • Belli bir müzik tarzını takip etmeyen, albüm alıp dinlemeyen, ritim, nota falan hiç duymayan insanlar diyor böyle lafları genelde.

Bir bunlar, bir de metal, rock, prog gibi müzik türlerinin bir kaç adamın gürültü yapması üzerine olduğunu savunanlar hakkaten sinir bozuyor.

• Dediğin gibi müzikle arası olmayan insanların arada dinlediklerini böyle ifade ediyorlar. Zaten metal, rock gibi müzik tarzlarını da "kafa şişiren gürültü" olarak algılıyorlar

Kızlar Ne Diyor 10

• müziği sevmek için türünü bilmek şart mıdır? adam mutluyken dinlediği tarzı kafası bozukken çekemez. blues dinlemiştir adını bilmeden ama sevmiştir. bir başka gün r&b dinler, dans eder. evet kulağına hoş gelen her türlü sese kulak verir. insanın doğası da bunu gerektirmiyor mu zaten? bunları nasıl dinliyorsunuz, diye eleştirmek "köfteyi nasıl seversin, hiç yemek kültürün yok mu!" demekten farksızdır. beş duyu organımızın alacağı zevkler tartışılmaz. :)
    adam şişman sever, acı sever, hacı yağını sever, demet akalın sever. sonunda da "sana ne, zevk kardeşim!" der.

0|0
    0|1
    • Maalesef öyle değil, blues dediğin öyle 'aa ne güzel' diyerek dinlenecek bir müzik değil.

Jazz mesela, adam hiç nota takip etmiyor, hiç gam falan dikkatini çekmiyor, ritim falan duymuyor ama sorsan 'jazz çok güzel yaaa' diyorsa, dinlediği müziğin kültürüne yabancıdır.

Bir insan rap'i ve neo-classic metali aynı derecede sevemez.

• yanınızda orayı da götürürseniz oldukça memnun olurum. otu boku eleştirip mutsuz dünyayı daha da çirkin, çekilmez hale getirmekten bahsediyordum. hangi duyan da beni dogmalara tapan her şey "he" diyen biri sanacak.

• Hangisi hoş gelirse onu dinlerim.

2|0
    0|1
  • Kulağıma hoş gelen müziği dinlerim, metalde dinlerim, alternatif rockta dinlerim, countryde dinlerim, bunlar kulağıma hoş gelenler, arada serdar ortac demet akalın göremiyorum?

0|0
    0|0
    • İnsanın tercih ettiği bir müik türü olur. Ben metal dinleyen country dinlemez demiyorum. Birine ne tür müzik dinlediği sorulduğunda herhangi bir genre yerine 'Kulağıma ne hoş gelirse' diye cevap verenlerden bahsediyorum.

Sanirsin hos gelmeyen muziği dinleyen var.

• Demekki onunda belli. bir. müzik zevki yok, metal, country, slow, rock, diyemiyor, kulağına hoş geleni dinliyor

• Saçma işte bu.

• Bende sinir olurum herkesin bir tarzı illa vardır. :))))))

0|0
    0|0
  • Ben de sinir olurum, her seyi seven insan zevk sahibi olamaz

0|1
    0|0
  • Kulagina hos gelen de onun müzik kültürünü olusturuyor iste. Bu kisinin secici olmadigi anlamini tasimaz.

0|0
    0|0
    • Öyle bişey yok işte, pop müziğin bile bir altyapısı, bir 'A-B-C'si var. İnsan dinlerken bazı şeyler dikkatini çeker, hoşlanır veya hoşlanmaz. 'Kulağa hoş gelmek' demek 'Ben müziği dinlemiyorum, arkada fon olsun diye dinliyorum' demektir aslında.

• Benim icin en azindan öyle bir anlam tasimiyor. Genellemeyi bilemedim.

• Genelde pop rock dinlerim ama kulağıma hoş gelirse Türk sanat müziği bile dinlerim

0|0
    0|0
  • Evet sinir bozucu gerçkten

0|0
    0|0
  • Ruh halime göre dinlerim

0|0
    0|0
  • Sana ne lazım 😃

0|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 3

• Allah başka dert vermesin...

2|0
    0|1
  • akıllı adamlar kulaga gelen hoş müzik dinler gerisi deli ,

0|0
    0|1
  • Kulağıma hoş gelen herşey müzik değildir benim için.. Müzik tarzlarının bir şekilde içerik alanları vardır.. Çok kaliteli de olsa veya sanatsal dahi olsa örnek olarak pop müziğin içeriği benim bakış alanım dışında kalıyor.. Her müzik tarzını dinleyemem..

0|0
    0|0
Yükleniyor...