Erkekler zeki kadınlardan neden korkuyor..?

Çok duydum sevgilin yada eşin senden zeki olmasın derler. Neden..? Saçmalayan, bir hayat görüşü olmayan ve prensib sahibi olmayan bir kadınla nasıl zaman geçer ki..?

0|0
25|49

En İyi Erkek Görüşü

• cahil insanları yönetmek daha kolaydır, bu yüzden zaten yüzyıllardır yönetimdekiler halklarını olabildiğince cahil bırakmaya çalışmıştır. Aynı şekilde ilişkilerde de insanlar kendi otoritelerini sağlamak için eşlerinin silik ezik kişiler olmasından memnun olurlar. Düşük zekalı insana her anlamda istediğini yaptırmak daha kolay. Bu düşünce yapısının sebebi insanların ilişkilerini böyle mahallenin bi altındaki yönetim birimi gibi görmelerinden kaynaklanıyo sanki, mahalle muhtarının bir altında görüyolar kendilerini. Kendi ailemi hatırlıyorum ve babamın bana bu evin sahibi benim ben ne dersem o olucak tarzı konuşmalarını.. İşte bu düşünceden çıkıp, toplumu toplum yapanın yönetimiyle, işcisiyle memuruyla tüm halk olduğunu; evi ev yapanın annesiyle babasıyla çocuğuyla her bir bireyin katkısıyla tüm ev ahalisi olduğunu görebilicek kadar zeki insanlar olursa dünyada, o zaman ilişkilerde insan yanına en zeki yol arkadaşını ister. Çünkü hayata göğüs gereceğin insanın düşük zekalı ve cahil biri olmasındansa donanımlı ve karşısına çıkacak zorluklarla başa çıkabilicek kadar zeki olmasının daha avantajlı bi durum olduğunu algılayabilecek zekaya, bilgiye ve hayat görüşüne sahipsin demektir.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 25

• aptal kadın isteyen; kendine güvenmeyen, bu hayatta bişeyleri başaramamış ve başaramayacağını bilen ezik erkeklerin, kuyruğu dik tutma çabasıdır.

0|0
    0|0
  • ne istediğini bilen için mükemmel birşeydir zekilik ama kaşı gözü farklı oynayanlar için aptal olsun inansın he desin yeter düşüncesi vardır.

0|1
    1|1
  • zekı kadını kandıramazsn aldatamazsın yalan söyleyemezsn neden cunku yakalar erkeklerın coğu prensip gereği ilişkilerinde hep bir kandırmaca yalan yolan işlerine meğilli olurlar. yakalnma korkularından da zekı kadından korkarlar

1|0
    0|0
  • beğendim sorunu 5 yıldız

1|1
    1|1
  • sevgilime sordum da ediyo zaten çok konuşuyonuz bi de konuştuklarınızda haklıysanız sıçt.k yani :)))

1|0
    0|0
  • easında kafası çalışmayan insan herşeyi yapabilir, cahil cesareti diye bişiy vardır :) her iki cinsin de akıllısı makbuldür de bunlar karalama bahanesidir..

2|0
    1|1
    • cahil cesareti.. bu kelimeyi sevdim.. ayrıca flip-flop bir elektronik devredir. bunu nereden biliyorsunuz..?

• flip flop hücre zarındaki lipitlerin membran katmanından birinden ötekine atlamasıdır :P

• sende saol :D

• korkarlar tabı akıl ve mantıklarının bıze yetemeyecegnı bızımle başa cıkamayacaklarını bılıyolar :D

2|0
    1|1
  • Yaaa şimdi kim uğraşcak gizlenmeye saklanmaya psikolojik baskıya falan kim dayanacak :))

İki laf söylemeli erkek kadında ağzını açıp "hı hı aşkım" demeli.

Çok şey mi istiyorlar sanki!

0|0
    1|0
  • Korkulacak bir şey yok. Eğer sen de zeki biriysen, zeki bir kadınla birlikte olduğun için ne kadar şanslı olduğunu anlarsın zaten.

0|0
    0|0
  • Akıllı adam söylemez onu.

2|0
    2|0
  • zeki kadınların pipisi vardır

1|0
    1|1
  • Bekarlik sultanliktir :D

0|0
    1|1
  • kadınların her türlüsünden korkulur helede saf ayağına yatanlardan :)

0|0
    0|0
  • Korku değil bu özgüven meselesi.Zeki kadınla olmayı her erkeğin bünyesi kaldırmaz.

1|0
    1|0
  • Tamamen yalan o ya erkekler hep zeki kadınları isterler,sonuçta kim istemez ki başarılı düzgün konuşan akıllı uslu kadını :)

0|0
    2|1
  • bi b*k yediklerinde anlaşılmasını istemedikleri için zeki kadın istemezler.

1|0
    1|1
  • Tespitinizi kendinize saklayın.

0|0
    0|0
  • korkuyorlarmıki ;)

0|0
    0|0
  • onlardan daha zeki olunca aldatılmaktan olablir bence

0|0
    1|1
  • aldatmak isteyenlerin korkusu oluyor yakalanır die

0|0
    1|2
  • biri yine tespit zıçmış

0|0
    1|0
  • kızın saf olanı bile, erkeğin bir yanlışını anlıyor zekiyi düşünebiliyor musun?

0|0
    2|1
    • :) korktum bi an :ppp şaka bi yana haklısınız

• Yanlışı anlamak sorun olmamalı, akıllı olmayanlar da birçok şeyi yanlış bulabilir.

Akıllı insan yanlışa karşı daha anlayışlı olur ve çözüm bulabilir.

Cevabımı bir atasözüyle bağlamak istiyorum :)) Akılsız dostun olacağına akıllı düşmanın olsun.

• İyimiş rengarenk2 :)

• demek ki o yüzden kaçıyorlar benden :D

0|0
    0|0
    • senden niye kaçsınlar yalanları ortaya çıkacak diye kaçıyorlar :D

• Eski erkek arkadaşımı terk ettiğimde "zatn ben seni terk etcektim sen cin gibisin benim evleneceğim kişi saf olacak gece çıktığımda araştırmıcak,başka kızlarla takıldığımda farkına varmıcak.Saf bir kadın cocuklarımın anası olucak gözü acılmamış olmalı" gibi şeyler demişti sebebi o yani.

1|0
    1|1
    • Kusura bakma ama eski erkek arkadaşının beyni sıfır km hiç kullanılmamış.

• Cin gibisin yani göz açtırtmazsın bana her şeyi araştırır anlarsın demek istiyor

• anladığım kadarıyla onun gözünde bir anne profili oluşmuş. bir tabu gibi onun arkasına sığınmış.. köyden möyden bulsun artık bişeyler. sanslı olduğunuzu düüşünüyorum

• önceki 2 sevgilimde onlardan daha zekiyim die ayrıldı benden kızları aptal yerine koymak istiyorlar sadece ondan :P

1|0
    1|3

Erkekler Ne Diyor 48

• Derler. Onlar aptal olduğundan dengi dengine birini arıyorlar ondan...

Zeki bayanları severim. Ama zeka ile "şeytaniyat" arasında, yani beyin gücünü hile hurda haş için harcayan beyin arasında çok fark vardır.

Sorunun tersini de ben sormak isterim.

Peki kadınlar neden zeki erkekden korkuyor?

0|0
    0|0
  • zeki kadından değil de kendisinden zeki kadından korkar erkeklik gururu olayı kadın kendisinden zeki olduğunu hissettirince erkeklik gururu çizilmiş gibi oluyor.kendi adıma böyle bir durumum yok ama ne kadar zeki olursa o kadar iyi derim yanımdaki kadın için.

2|0
    0|0
  • çok doğru, beyinsiz biriyle çıkıp başına bin türlü bela alacağına aklı başında biriyle çık ki, en azından kavga bile etsen niye kavga ettiğini bilirsin yanii!..

Zeki olmasın diyenler, kendi yediği haltlar yutturabilecek birini arıyolar!..

1|0
    0|0
  • erkekler zeki kadın istemez çünkü bi erkege göre kadın saf olacak evde seni beklicek durcak sen her bi haltı yicen ruhu duymicak olay bu. ve zeki kadınla berabersen seni iyi tanır neler yaptıgını bilir nelerle mesgul oldugunu bilir. belki sen bu durumdan çok sıkılırsın. sonra senin yaptıgın sacma seylerı senın gozunun onune serer sen hiç bi açıklama yapmazsın vs. vs. bu hamur çok su götürür :)

0|0
    0|0
  • Zeki bir kadın tercih ederim,aynı zekanın sırasında oturabildiğim,yapılan ince esprileri açıklamak zorunda kalmadan kahkahaları paylaşabileceğim,yorumları olan,fikirleri olan zekasının farkında,farkında bir yaşamı soluyabilen bunun bilincindeki bir zekayla yaşamak çok hoş olurdu.Çünki bir çok şeyi kolaylaştırırlar yaşamınızda,lüzümlu ve lüzumsuz,önemli ve önemsiz olan verileri çabuk eleyebilirler,hiçbir şeyiniz klasik,sıradan tek düze olmaz,baskıları reddederler,kendi istedikleri için yaparlar çoğu şeyi,farklı algılar farklı bakarlar,sıkılma olasılığınızı çok düşük tutabileceğiniz bir yaşamı soluklarsınız...

0|0
    0|0
  • Neden korkayım. Şu yaratılan zeki kadın olgusu sanki insandan bağımsız gibi koca bir aldatmaca ve yine kadınların kendini kandırmalarına sebep.

0|0
    1|0
  • Zeki kadından korkan erkek; kişiliği oturmamış, kadın erkek eşitliğine inanmayan, kadını mal gibi gören, egolarını kontrol edemeyen erkektir. Kadını kotrol altında tutabilmek adına isteği böyledir sanıyorum. Buda kendine karşı olan güvensizliğiyle alakalı olsa gerek, ayakları üstünde durabilen kadın her zaman iyidir. Tarzı vardır, kendine güvenir, kişiliği vardır, nerde nasıl hareket edeceğini konuşacağını bilir. Kendini bu berbat ülkede hiç yoktan daha fazla koruyabilir.

1|0
    0|0
  • erkekler kendini zeki sanan kadınlardan korkar , aslında tüm insanlık öyle kendini zeki sanan fakat tam bir salak olan insanlardan korkmak lazım buda tabi cehalet yüzünden olan bişi... akıllı insandan niye korkulsun nede olsa kafası calısıyo ve eşine yeri ve zamanına göre nasıl davrancanı bilir..

1|0
    0|0
  • Buna korkaklık demek doğru değil sanırım :). kendisi zeki değildir, kendinden zeki birisini çekemiyordur, karşılıklı zeki olmak ilişkilerini monotonlaştırabilir, Zeki olduğunu düşünen kadın zekiliğinin verdiği etkiyle karşısındakini sorularla ve dırdırlarla bunaltıyordur.. Bunları çeşitlemek mümkündür. Benim açımdan gerçek anlamda zeki, entellektüel ve saygın bir kadın kaçırılmaması gereken bir mücevherdir..

0|0
    0|0
  • ...kadının en pasif olanı bile bir erkek den çok daha kurnaz olduğunu düşününce...ZEKİ olanı acaba neler yapar HİÇ düşündün mü:))) KORKUTUCUSUNUZ KABÜL ET...:))peki ben sana soruyu değiştirip sorayım ...?ondan daha zeki olduğunu düşündüğün erkeğe ne kadar saygı duyarsın...ne kadar dinlersin?O YÜZDEN DENK OLSUN.. EŞİT OLSUN MÜMKÜNSE...

0|0
    0|0
  • Zeki olmayan, kendini ifade edemeyen, bir hayat görüşü olmayan ve konuşma sıkıntısı olan kızlardan nefret ederim. Ortak paylaşımlarda bulunamayacağın ve kültür çatışması olacak bir kişiden ne diye hoşlanayım. Bu senin şahsi görüşün sanırım ve o tarz kişi arayışındaki amaç belli sanıyorum.

0|0
    0|0
  • geçirilecek zaman bellidir ve ne için geçirileceği de

0|0
    1|0
  • Zeki bayanları severim ama nedense zeki bayanlar ilk öncelikle aptalları tercih ediyorlar. Aptallar zeki bayanlara daha çekici geliyor sebebi aptalca cesaretlerinden olsa gerek düşünecekleri pek bir şey yok hayvanlar gibi iç güdüsel hareketlerimi çekici geliyor çözmüş değilim. Ama her zaman karşılaştığım bir şey var sonları her daim hüsran ile bitiyor..

0|0
    0|0
  • zeki insandan neden korkulsun?

bence cahil insandan cok korkulur.. cahilin ne yapcagi nasil yapcagi beli olmaz..

ama zeki insanda öylemi? mantikli olur düsünceleri farkli olur vb..

yani ben bu söylentiye katilmiyorum :)

1|0
    0|0
  • Zeki olmayan erkekler zeki kadından korkuyor bence. Oysa birlikte olduğunuz kadın ne denli zeki, alytapısı güçlü ve ayakları yere sağlam basıyorsa, o oranda güzel ve yaşanır olmaz mı ilişkiler?

0|0
    0|0
  • Zeki kadın olsun aptal olmasın ... Kendine güveni tam olsun, hayat arkadaşım olacak insan zeki olmalı...

0|0
    0|0
  • Bu Tamamen Kızların Kaşarlıgı yada erkegın O Kızı Sevmedıgınden Kaynaklanır Hepiniz Aldatma Korkusu Diyosunuz Ulan Seven Erkek Değil Aldatmak Başka Kıza Bakmaz Bile Aldatdıgı Kız Büyük Olasılıkla Kaşardır Yoksa Sevse Neden Aldatsın Ee Kızda Zeki Olunca Tipi Olmadıgı Halde Erkeklerı Üstüne Nasıl Çekecegini İyi Biliyor Benim Düşüncem Budur kardesım :)

0|0
    0|0
  • Zekasının sınırlarına güvenmediği için.

1|0
    0|0
  • ben o erkeklerden değilim neyse ki

1|0
    0|0
  • Ben zeki olmayanlardan korkuyorum..

0|0
    0|0
  • zeki kadından korkmak mı? aksine zeki kadını çekici bulurum ..

0|0
    0|0
  • valla ben kacmıyom hatta burdan acık cagrı yapıyorum boyle durumu iyi zengin bi kız varsa bulsun beni :) kız olması sart degil haaa dul,yetim,kör,topal,ihityarda olur :)

1|0
    0|0
  • şapşal bi sevgilimin olmasını istemem. :) benden daha zeki olsun hatta ama dürüst olsun :D

1|0
    1|0
  • ben aptalından korkarım

1|0
    0|0
  • kafam rahat olsun başımın etiniyemesin istedigimi yapım yoksa kafan rahat etmez diye bi mantık diye düşünürler boş ver sen bekarsan aradıgını bulmaya calış umarım bulursun...

1|0
    0|0
  • Zeki kız sana bişiler sunamadığı için terkediyosun cinsellikle bağdaşmış bi çağda yaşıyoruz ne yazıkki zevk düşkünü olmuşuz ama maksat aile kurmak ve bi gelecek adına bişiler yapabilmekse zeki kadını favorim kılarım..

0|0
    1|0
  • Çok sinsi oluyorlarda o yüzden zekasını doğru yerlere kullanmak yerine seni kullanmaya çalışmak için kullanıyorlar ondandır

0|0
    1|0
  • Ben katılmıyorum. Benim kadınım zeki ve kaliteli olmalı. Aptal kadınla ömür geçmez

0|0
    0|0
  • sen olayı yanlış anlamışsın dostum.

kimse saçmalayan kadın istemiyor ki. erkekten daha zeki ve bilmiş olmasın yeter. ilerde bir gün ciddi ilişkin olursa anlarsın.

0|0
    2|0
  • insanın zekisi değil aptalı insanın başına iş açar.. şu bir gerçekki erkekler kendinden daha başarılı bir eşi pek çalıştırmak istemezler

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    18
Yükleniyor...