İçinizden gelen döküntüler neler?

Beyniniz ve kalbiniz arasındaki akışkan yolda küçük yada büyük fark etmiyor,sıkışıp kalan, yapışmış kalan,kalıplaşmış ve takılmış olanı bir nesne,resim yada müzikle anlatın.

Söz olursa çok ayrı bir güzel olur.

Gizli,git buradan!

0|0
18|42

En İyi Kız Görüşü

• Öyle bir suçluluk duygusu var ki bende, yemeğin yemediğim yarısının bile kalbinin kırıldığını düşünüyorum.. Böyle yaşamak kolay olmuyor elbette.. İnsan, yaşamayı becerebilenlerin karşısında donup kalıyor.. Yani merak ediyorum, insanlar nasıl oluyor da yaşamaya ara vermek istemiyorlar.. Bana gelince, ara vermek bir yana, yaşamak istediğimden bile o kadar emin değilim.. O tür bir saplantım -ya da kararlılığım diyelim- hiç olmadı.. Kendimi dünya için o kadar zorunlu veya yararlı da görmüyorum üstelik.. Soğuk makarna gibiyim, ne dünyaya zarar vermek istiyorum ne de büyük bir yarar sağlamak gibi önlenemez bir isteğim var.. Var olmak, o kadar da heyecan verici gelmiyor bana.. Buna karşılık, yok olmanın da anlamlı bir yanını göremiyorum.. Tavşan boku gibiyim bir bakıma; kokmaz, bulaşmaz.. Sizin anlayacağınız, eğer ölümü anlamlandıran yaşadığınız sürece yaptıklarınızsa, pek şansım yok..

2|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 42

• bildiğini zanneden cahillerden gına geldi

duş almaktan aciz heriflerin sidik yarıştırmasından gına geldi

metroda yanına kimse oturmasın diye koridor tarafına oturup yayılan karılardan gına geldi

özellikle buradaki gerizekalılardan gına geldi

geldi de geldi

4|2
    0|0
    • Sorun gitmemeleri değil mi?

• Kimse kırmasın senin umursamazlığını tokatlarım onları.

• O kadar becerikli değiller zaten. Gerekirse hep beraber tokatlarız.

• Yaralar vardır hayatta, ruhu cüzam gibi yavaş yavaş ve yalnızlıkta yiyen, kemiren yaralar.

Kimseye anlatılamaz bu dertler, çünkü herkes bunlara nadir ve acayip şeyler gözüyle bakarlar. Biri çıkar da bunları söyler ya da yazarsa, insanlar, yürürlükteki inançlara ve kendi akıllarına göre hem saygılı hem de alaycı bir gülüşle dinlerler bunları. Çünkü henüz çaresi de, devası da yok bu dertlerin. Tek ilaç şarap yardımıyla unutmaktır; afyonun ve uyuşturucu maddelerin sağladığı sahte uykudur. Ama ne yazık ki bu tür devalarında da etkileri geçicidir, acıyı kesecekleri yerde çok geçmeden daha da şiddetlendirirler.

Bir kitaptan alıntı.

2|2
    0|0
  • Şehvetle doğan toprağa, günahla doğan bana diyor şeytan. Eyvallah, doğru da diyor. Karadelikte zaten kendi g*tümüzden kaçıp kendi bokumuza bulanmamızdan ibaret. Benim kalbim hiç beynimle ters düşmedi, hep biliyorduk ne halt ettiğimizi. Bu iyimi kötümü kumar mı? hep farkındaydık. Ha imtiyaz tanındı bazı çevrelerde ama zaten benden daha fazlasını aldın orada bulunmamla. Hımmm şimdi çarkı mı söz mü resim mi... ben seni kendimi herşeyi boşveririm. Ha çakıltaşı olmuşum, ha tilki uykusunda yanardağ. Denize götürün beni...asddasdasd nezaketen.

1|0
    0|0
    • Şarkı,nesne ve resimden daha güzel bir şey bu...

Deniz içinde çok büyük hemde.

• bu mu yani, ötekileştirildik hemen. garipsen evlen...asdfghj

• Bakış açısına farklı, neye göre düşündüyse.

• içimdekilerin dışarı çıkmasına engel olmuyorum.vedalaşırken verdiği hizmetlerden dolayı teşekkür ediyor, uzaklaşırken el sallıyorum ; artık açık denizlere doğru yol alabilir.sifonu çek, cevabı gör.

3|1
    0|0
    • ya klozetin yanında, kollarını kavuşturup hüzünle, gitmiyorum işte, derse.

• :((: herşeyin farkındayım

• Bir Nedeni Yok Yalnızca Öptüm

Dudaklarım gerisin geriye çekildi; ağdalı bir sıvının ağır ağır örttüğü, korkunun biçim kazanıp ayağa kalktığı ve ‘hey bana bir şeyler söylemenin vakti geldi’ dediği zamanlarda bekledim seni; gözlerimi kapadım. Bekledim. Beklerken, özlemenin hangi geçitleri geçilmez kıldığını, hangi duyguların insanı hayata kazandırdığını, basite indirgenmiş hüzünlerin geceleri dinlenmeye müsait şarkılarla şahlandığını anlatamadım. Evet, bilmiyordum. Bilmiyordum, kelimelerden arınmış bir cümle kurar gibi sevişmeyi. Sevişirken sözlük kullanıyordum hala. Ama, seni seviyordum. Ve sevdiğimi, sevgimi anlatma telaşıyla hata üstüne hata yapıyordum sana. Sana yaklaşamıyordum. Yasaklanmıştın adeta. Çiğnemeye çalıştığım yasak olsan da, uzak dursan da, o korkunç şeklini korusan da, farketmiyordu hiçbir şey. Küçük bir ateş. Küçücük bir ateştin sen. Sönmekten ürken bir ateş. Bir su damlasıyla bütün görkemini kaybedebilecek bir ateş. Aşkın mecali kalmamıştı. Sessizce sokuldum yanına. Acıyla irkildin. Gülümsedim. Gülümsememe anlam veremedin elbette. Kimdi bu? Ne istiyordu? Tanımadığın biri. Hatıralarını darmadağın etmeyi planlamış bir yabancı. Fuzuli bir beden, karşındaki. Usulca uzandım,

Bir nedeni yok. Yalnızca öptüm.

Kimi geceler penceremden uzayı seyrederim. Uzayın adını ben koymadım. Uzayın adını yıldızlar, gezegenler kendi aralarında kararlaştırmışlar. Rahatlatır beni o. Bütün yağmurlar, uzayın derinliklerinden gelip yağar diye düşünürüm. Yağmurlar başka galaksilerden gelip yağar. Romantizme uyum sağlamak için de değil. Öyle. İşin gerçeği budur. Yağmurlar, bu dünyaya ait sanma. Bembeyaz bir yalnızlığın olmalı senin de. Lekesiz bir yalnızlık. Lekelenmeye müsait bir yalnızlık. Tedirginliğini buna bağlıyorum seni seyrederken. Pişmansın. Pişmansın kapıp koyveremediğin için sanki. Elinde olsa, avaz avaz bağıracaksın sokaklarda. ‘Neyim ben? ! ’ diye haykıracaksın. Olmuyor tabii. Olmuyor. Sıyrılır gibi lüzumsuz bir yerden, sıyrılıp kendi affına sığınıyorsun. Beni anlayacağın günler gelecek. Beni de göreceksin. Benimle tamamlanacak bir şeye benziyorsun çünkü. Korkma lütfen,

Bir nedeni yok. Yalnızca öptüm.

1|0
    0|0
  • Umarım hepsi sığar:=) işte göründü yine

ürkek ve dalgın âşık

kendi yangınından kaçak

mendilini yakıyor bak

tereddütle seviyor

gözleri yaz gecesi

saçlarında yıldızlar

yorgun ve mahçup sesiyle

diyecek çok sözü varken

tereddütle susuyor

hayallerinde vardı

böylesi bir sevdaydı

öyleyse şimdi gönlü niye böyle karışıyor

bir adım ötesi dönüşü olmayan yolun başında

ya özgür, ya tutsak ve sarhoş bir sevdanın peşinde

zaman duruyor işte o an

bir adım ötesi dönüşü olmayan yolun başında

ya da korkularına mağlup kırk küsur yaşında

hayat dokunuyor yüzüne

gecikmiş bir keder gölgesiyle

1|0
    0|0
  • 1|0
    0|0
  • resim

link

müzik

link

1|0
    0|0
  • 1|1
    0|0
  • anlatırsam koparım onca zamandır dızgınlemeye calıstıgım duyguları durduramam akar gıder kendıme ıhanet etmıs hıssederım su ana kadar soyledıgım anlattıgım seylerın hepsı yalan olur ben aslında bu degılmısım rol yapıyormusum bu fıkrı dusunmek bıle tuylerımı urpertıyor ama bır sarkı olabılır link

1|0
    0|0
  • aklıma ilmek ilmek geçmiş o kadar çok şey var ki.. kitaplar sözler insanlar mekanlar.. çocukluktan kalma yarısı unutulmuş eskimiş anılar... tüm bunların ortasında bazen düşünüp kalmış, bir hatıraya takılmış bulurum kendimi. o anı niçin hatırladığımı, içimde nasıl bi duygu uyandırdığını bilemem ama yine de tatlı bir hüzün yayılıverir içime. İnsan mutluluklarını da hep bu tatlı hüzünle mi hatırlar bilinmez, yoksa tek ben miyim onu da bilemem.. Kar yağmış istanbula ve ben ilk defa vapura biniyorum; ilk defa deniz görüyorum, nasıl büyük geliyor herşey bana, sular nasıl coşkun ve insanlar nasıl kalabalık... Ve bembeyaz ortalık. ... Of ulan off.. Daha yazılacak ne çok hikaye var aslında..

1|0
    0|0
    • Tutma kendini devam et yazmaya,dök içini kus.

• Ölümün soğukluğunu ciğerlerine çekip,dışarı çıkan nefesinle ellerini ısıttın mı?

• yer bitti, yazamadım hepsini.

• Bir Sigara Tüttürürsün

Hışımla bir sigara tüttürür

ve tarafsız bir uykuya dalarsın, uyandığında

pencereler ve kederin şafağı karşılar seni, borazanlar yoktur;

bir yerlerde, sözgelimi, bir balık- heryeri göz ve kıpırtı-

suda oynaşır durur; o balık

olabilirdin, orada olabilirdin, suya mahkum,

göz olabilirdin, serin ve asılı,

gayrı-insan; giy ayakkabılarını, geçir

pantalonunu, hiç yolu yok evlat, hiç-

olmayan havanın hiddeti, ölü menekşeler misali

benzeşmişlerin küçümseyişi; haykır, haykır,

bir borazan misali haykır, gömleğini geçir sırtına,

kravatını tak, evlat: mandolin gibi

hoş bir kelimedir keder, ve enginar gibi tuhaf; keder

bir kelimedir ve bir yaşam tarzı; kapıyı aç,

evlat; uzaklaş oradan.

Charles Bukowski

aklıma geldi birden..

1|0
    0|0
  • ( . )( . )

3|1
    1|0
  • O son penaltıyı kaçırmayacaktım bir daha City ile işim olmaz.

2|0
    0|0
  • okuduğun şeyi anlamadım ama resim ya da müzikle bişeyler anlatılacaksa eğer,

Mezarının en sonuna kadar gidecektir trompetlerin isyankâr melodisi,

Tanrının, cehennem kararından vazgeçmesi için,

Ölüm ve Doğa birleşecek, bedenini bir hiç'e dönüştürecektir sonsuza kadar!

Bu Mozart'ın Requeminden bir bölüm sanırsam. Müzik de burda : link

1|0
    0|0
  • zor ama güzel soru<3 o kadar düşünce var ki her şey yetersiz kalıyor.

ama kızgınım hayata ve insanlığa. zamansız yaşamaya

1|0
    0|0
  • valla ömrüm boyunca 2 ciddi ilişkim oldu birtanesi yenice bitti sayılır ama bir önceki biteli 3 sene falan oldu biterken yüzümü bakarak ''artık sana aşık değilim '' demişti içime herhalde 3 4 ay oturdu diyebilirim. sözün bittiği yerde aşk aşkın bttiği yerde ben olmam diyerek kalkmıştım hakkını helal et diyerek ://

ayrıldıktan bir yıl sonra seni çok istiyorum çok özledim vesaire gibi şeyler demişti mesaj atarak bene bu sefer ona artık sana aşık değilim demiştim ama hala içimde oturur o söz ://

1|0
    0|0
    • Geriye bakmamak lazım.

• asla :) sadece hani beyinle kalp arasında travma yaratmıstı bir dönem onu hatırlayıp söyledim :) gayet iyiyim her zaman ileri :) her karanlıktan sonra bir aydınlık, her gecenin sonunda sabah vardır diyecek kadar umut doluyum :) saftirik de desinler banane ya ben pozitif bir insanım :)

• sen aglama dayanamam aglama göz bebgim sana kıyamam al yüregim senin olsun yüregin bende kalırsa dayanamam

1|0
    0|0
  • Öyle bir zamandayızki;

Yiğit belli değil, İt belli değil.

Her kes yarasına merhem arıyor,

Dert belli değil, Derman belli değil...

1|0
    0|0
  • 1|0
    0|0
  • AH AAHHH...

1|0
    0|0
  • Epeyce yaklaşmışım,

duyuyorum,

anlatamıyorum.

1|0
    0|0
  • Sevgim acıyor...

2|0
    0|0
  • Meyve suyumu gazete kağıdına sardım bir yandan içiyor bir yandan cevap arıyorum :S

1|0
    0|0
  • ruhuma yapışmış fahişeleri...yüreğimdeki mezarlığa gömdüm...lakin her ışık tuttuğun yer aydınlanmıyor...bende geceyi giydim üstüme...zaten dünyanın en açık rengidir siyah...

1|0
    0|0
  • 1|0
    0|0
  • Yarın 9 da nasıl kalkacam ve ben nasıl yatacam arasındaki çelişki dökülüyor.

1|0
    0|0
  • yeter nice güzelikleri ölümlere verdik

1|0
    0|0
  • Şu an kalbimde bir tek Skrillex var :) Kurtulamıyorum lanet gruptan :)=

1|0
    0|0
  • 1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    12

Kızlar Ne Diyor 17

• Celiskiler celiskiler. Iki yol var onum de uzanan.. Miyop gibi mi yasiyoruz hayati bazen? 2 sinin de sonunu goremiyorum. Bodoslama mi gitmek lazim peki ozaman.

Imkanim olsa nedensiz, sebepsiz.. en kisa yolu secerdim.. Zaman cabuk aksin istiyorum artik. Oysa ki hersey sanki bi kum saatini parcalamis gibi. Sanki zaman, tam o anda durmus gibi..

2|0
    0|0
    • Sana mı ait sözler? Güzel.

• :) şu an yaşadığım durumu çok iyi anlatmışsın...

• Biliyorum ki öfke geçiyor. bambaşka hallere bürünüyor duygular.

bir zamanlar uğruna ölürüm sandığım kişiler, olaylar, önemler; başka bir şeye dönüşüyor.

unutmak üzerine kurulu insan sistemi biraz susabilmeyi öğrenmek gerektiğini anladım. Kelimeler çok keskin, çok acıtıcıdır ve kan döker. Bense beni şaşırtacak kadar dövüşçü olup, ortalığı kangölüne çevirebilirim. Ucundan kıyısından ağzımdan çıkanların tesirini gördüğümden bu yana, bunu pek tercih etmiyorum. Susulmuş, söylenmemiş çok şeyim var. Oysa ne çok anlatıyor gibiyim.Her zaman frene bastım. giderek daha çok basıyorum ve daha çok yoruluyorum.

ve arkamda yaralı bırakmak istemiyorum.

çünkü biliyorum; yaralı insan tehlikelidir.(okuduğum bir kitaptan not almıştım)

1|0
    0|0
  • Uğraşma boşuna, seni ancak gördükleri ve duydukları kadar anlayacaklar. Kimse, bir sen daha olamayacak bu dünyada. Kimse tam anlamıyla sende seni bulamayacak. Gücün yetmeyecek herhangi bir icat edilmiş dilde kendini tam anlamıyla anlatmaya, gördükleri ancak kendi anladıkları kadarı olacak...

- Mevlana

4|0
    0|0
  • 1|0
    0|0
  • Önüne gelenle aşk yaşayan doyumsuz yaratıklar! Bırakın bu Nasrettin Hocanın 'ya tutarsa' stratejisini. Sütü bozuk olanın, mayası tutmaz!

1|0
    0|0
  • Deniz,boğularak kurumak.Suyla bütünleşip hareket etmek.''Su''.

Onunla yüzmek,derinleşmek.Derinimde olması.''Derin ve akışkan''

Siyah-beyaz-gri,derinlik ve biz.

Bir yerlerde kuruyarak boğulmak.. link

İçimden dökülüyor.Cümle kurmaya üşendim,direkt aklımdan geçeni yazdım.ehe.

1|0
    0|0
  • "...Bir başkasına bağlı yaşamak yürekler acısı ve belalı bir şeydir.Kendimiz -ki en iyi, en emin sığınağımız odur, - kendimiz bile güvenilir değiliz yeterince.

Kendimi hem yürekçe,- asıl iş yürekli olmakta çünkü - hem varlıkça öyle hazırlıyorum ki başka her şeyimi yitirdiğim zaman kendimle yetinmesini bileyim."

"Bütün çabam kimseye muhtaç olmadan yaşamak."

"Vermede nasıl bir üstün olma niteliği varsa, almada da bir boyun eğme niteliği vardır."

-Montaigne Denemeler'den alinti.

1|0
    0|0
  • Bildiğin üzere: ''Close your eyes and think of someone, you physically admire... and let me kiss you"

2|0
    0|0
  • ağlarken keşke gerçekten bana yardım eden biri olsa.

2|0
    0|0
  • beynim diyor ki haklı olan sensin arama sürünsün.. kalbim de neyse boşverr

1|0
    0|0
  • 1|0
    0|0
  • ben bi gidip çay koyayım .

1|1
    0|0
  • Sükür etmem lazim ama vucudumu hicbirzaman sevmicem :(

1|1
    0|0
  • Çok döküntülerm var

1|0
    0|0
  • Yarın 6 da kalkmayı peceteye sarıp bir yerlerde unutmak istiyorum

1|0
    0|0
  • duygularimi var eden de beynim nan. diyecek kadar okuz biri olarak sikisan bir sey yok.

1|0
    0|0
  • acıktım ben ama :( saatlerdir bunu düşünüyorum

1|0
    0|0
Yükleniyor...