Nerede o eski bayramlar?

Ben daha 18 yaşımdayım ve bu cümleyi ben bile kuruyorum eskiden çocukken her şey çok daha güzeldi bayramlıklarımızı alırdık babaanneme 1 hafta öncesinden giderdik ev kalabalık olurdu bütün amcalarım (7 tane) eve gelirlerdi halarım da gelebilirlerse gelirlerdi arefe günü akşam bizde arafalık yenirdi. Kabuklu yer fıstığı sohbet muhabbet ertesi gün bayram herkes erkenden kalkar bayanlar sofraları kurar el öpme kahvaltı yapma safhası bitince kurbansa kurbana dağılırlardı. Salonda dedemle oyun oynardık bizi hacani geçani yapardı :( ramazanda şeker yerdik şimdi dedem yok babaannem hasta bütün akrabalar gitti bir yerlere bayramlar bana sadece hüzün veriyor. Sizde de bu durular var mı peki?

Güncellemeler:
arkadaşlar?

0|1
11|18

En İyi Erkek Görüşü

• Herkesin imkanı artı... Ulaşması zor olan şeyler kolay oldu bizim zamanımız da bayramlık almak büyük olaydı... Şimdi herkesin onlarca kıyafeti var eleştiri yapıyorum benim de var yoktu ama... Zaman değişiyor tüketim çağındayız.. Üretmiyoruz tüketiyoruz değerlerimizi kaybediyoruz... Biraz sahip çıkalım bizden gençlik artık gidiyor 30 oluyorum... Siz biraz bilinçli olun biz çocuklarımızı nasıl yetiştireceğiz bunu düşünüyorum. Evlenmekten o yüzden korkuyorum açıkcası biraz da

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• aynen seninle aynı fikirdeyim bayramlar dede anane babanne varken çok daha güzelmiş

1|0
    0|0
    • şu an yoklar mı?

• ananem hasta iki dedem de öldü sadece babannem kendi evinde yaşıyor bayramı orda görüyoruz bir tek o yüzden :/

Erkekler Ne Diyor 17

• Aynen nerde o eski bayram en iyi bayramlar köyde oluyor

1|0
    0|0
    • kesinlikle öyle eskiden çocuktuk herşeye farklı gözle bakıyorduk :) şimdi öyle değil

• Haklisin . altına zicmayi birakali 8 yıl olmamış
    Sende sen Nerede O Eski bayramlar yerine "nerede o altimiza yaparken capitlar" şimdi herkes molpix kullaniyor de

0|0
    1|0
  • Düşün biz ne yapalım :)

1|0
    0|0
  • haklısın. yok o eski bayramlar artık. teknoloji ve imkanlar çoğaldıkça insanlar birbirlerinden uzaklaştı.

1|0
    0|0
    • aynen öyle acaba bundan bir 5 sene sonra daha ne kadar kötüleşicek

• Hakimim hatırlıomusun poşeti alır şeker toplardık sayardık şimdi başka şekerleri sayıyoz be :) @Kava-banga

0|1
    0|0
  • Aynen be şimdi bayram gelmiş benim haberim bile yok oluyor :D bayramlıklar alınırdı hevesliydik ve şeker toplardık filan güzeldi el öpülürdü şimdilerde yüzüne bakılmıyor.

1|0
    0|0
  • Bizim herkes babannemgilde toplanır sonra kurban kesmeye gidilir. Kesilip gelince tüma aile biz, amcamlar, halalarım kuzenler falan beraber büyük kahvaltı yaparız kuraldır bu adetten.

1|0
    0|0
    • sonra kavurmalar pişerdi falan :D çok güzeldi valla hala yapıyor musunuz?

• aynen öyle devam ediyoruz şükür beraberiz. bayram sabahından gidicez babannemlere :)

• bayramları hiç sevmem yapmacık akraba gezmelerii falan filan

2|0
    0|0
    • bizimkiler yapmacıklıktan fazla uzaktı demek ki ben özlüyorum

• Eski insanlar gibi olamadığımız sürece eski bayramları istemeye hakkımız yok.

0|0
    0|0
    • vayyyy :D peki nedir farkımız?

• Eskiden insanlar birbirlerini ziyaret ederlerdi. Bayram sabahı coşkusu vardı eskiden. şimdi bayram demek tatil demek. bayram demek evden çıkmamak kafa dinlemek demek. Eski bayramları hep özleyeceğiz. Eskiler Eskiden güzeldi malesef :)

• Bayram umrumda değil. Sıradan bir gün benim için

0|0
    0|0
  • eski bayramlar yok artk

0|0
    0|0
  • 18 yaşındayım ben bıle kuruyorum derken? :D 18 yaş küçük yaş mı?

0|0
    0|0
    • Ne biliyim genelde hep yaşlı insanlar söyler ya bu sözü

• ahhhh aahhh şimdi tatil için bayram diyoruz adı sadece bayram

0|0
    0|0
  • 19 yaşıdanyım nerede o eski bayramlar yaaa

0|0
    0|0
  • haklsn

0|0
    0|0
  • sen bile kuruyorsan

0|0
    0|0
  • bayram aynı bayram ınsanlar değişmiş maalesef

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• 0|0
    1|0
  • hiçbir şeyin eskii güzelliği kalmadı zaten... :/

1|0
    0|0
  • Bayramlardan nefret ederim😒

0|0
    1|0
  • şurda, ciğerimin köşesinde

0|0
    0|0
  • Sıkıntı bayramlarda değil. insanlarda☺

1|0
    0|0
  • evt babaannem öldü dedem yeni kadınla evlendi falan filan il oldu bize yani samimi değiliz işte öldükten sonra sık gitmiyoruz memlekete zaten hepsi bir ayrı dert

0|0
    0|0
  • var tabikide eskiden sanki herşey daha iyiyidi su anki bayramlarda çok eksik var kaybettiklerimiz var

0|0
    0|0
  • Evet. bayram gunu cok skcii artik. hic gelmesini istemiyrm. hatta butun gun uyumak istiyorum. bitsin diye

0|0
    0|0
  • kesinlikle bayramların tadı yok artık eskiden cok güzeldi bayram geliyor diye millet heyecanlanırdı alısverişlere cıkılırdı evlerimiz hiç boş kalmazdı gelen giden eksik olmazdı sabah erkenden cocuklar kapıları calardı simdi sıradan bigün gibi hiç tadı yok

0|0
    0|0
  • ben de eskiyi çok özledim çok daha iyiydi

1|0
    0|0
Yükleniyor...