Sorum Müslümanlara, baştan söyleyeyim ben de Müslümanım dincilik yapmayın?

İslamiyette Allaha inanmayan hiç kimse cennete giremez diye hadis var. Ben bunun yanlış olduğunu düşünüyorum, Thomas Edison elektriğin mucidi ve ateistti, icat ettiğinden beri ateist olsun Müslüman olsun dua ediyor teşekkür ediyor, şimdi böyle bir insanın ahirette azap çekmesini nasıl açıklayabiliyorsunuz?

0|0
27

En İyi Erkek Görüşü

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 2

• Kimin cennete girip girmeyeceğini allahtan başka kimse bilemez. Ayrıca adamın allahı yokki hangi cennete girecek?

0|0
    0|0
  • 2 çocuk var. Biri diğer arkadaşlarına insanlara çok merhametli çok iyi davranıyor ama sana ağzına geleni sayıyor seni görmezden geliyor hiç tınlamıyor. Diğeri de zaman zaman yaramazlık yapıyor seni üzüyor ama hemen sana gelip özür diliyor sana tatlı şımarıklıklar yapıyor sürekli seninle ilgileniyor. Hangi çocuğu daha çok seversin?

0|0
    1|1
    • tbr dinsiz olmama rağmen açıklama güzel xd

• ikinci çocuğu severim ama sorudaki konuyla bağlantı kuramadım

• Allaha inanmamak, ona ana avrat sövmek ile ayni mi? Hadi ana avrat sövsün kabul edelim. Bu nedenle onu sonsuza kadar yakalim, derisi yandimi tekrar döseyelim aciyi daha fazla tatsin diye.

Cok mantikli...

Erkekler Ne Diyor 6

• Cevap acik ve net dir, bunu görmek icin Imam ya da benzer olmaya gerek yok.
    Islam gayrimüslümanlarin sonu üzeri acik bilgi veriyor.

Müslümanlar = Cennet
    Gayrimüslümanlar = Cehennem

Senin sorun bastan yanlis, Islam insanlari iyi ve kötü diye ayirmiyor.
    Islamin karsisinda bir insanin iyi ya da kötü olmasi önemli degil, onun icin önemli olan Müslüman ya da Gayrimüslüman olmasi.

Tecavüzcü, katil Müslüman Cennete giderken, dünyaya inanilmaz katkida bulunmus ve belki kötü insan olmayan Edison Cehennemde yanacak.

0|0
    0|0
  • Kardeş şu an şöyle durum var muslumanlıkta şöyle birşey var haber ulaştımı ulaşmadımı duydumu duymadımı müslümanlıgın kötülüğü değil bazı alimlere göre müslümanlıgın iyi yanlarını duyup müslüman olmuyorsa nekadar dünyaya yardımıda olsa cehennemde sadece azabında değişiklik olur eski dönemde çömertlikte alem olmus bir kişiyi biri rüyasında görüp Hz Muhammete söylemiş cehennemdeydi ama yanmıyordu diye neden diye sormuş demişki cömertlikte alemde yardım ederdi ama inanmadı ateş yakmıyordu birde inançsızların sevabı kasırgadaki küle benzer diye bir benzetme var kasırgada külü bulabilirsen onuda ordan cıkarırsın

0|0
    0|0
  • Kurallar açık ve kesindir. İmanın şartlarını yerine getirir islamın şartlarını yerine getirmezsen gHakkın emrine karşı gelmiş olursun ve günahkar olursun. Cezanı çektikten sonra cennete girersin. İmanın şartlarını yerine getirmiyorsan sana her gün hatim indirsinler gideceğin yer bellidir.

0|0
    0|0
  • Dusun ki bir adam intihar edecek, insanlar onu kurtarmaya calisiyor. Ama adam yine de ( mesela ) bir kopruden atliyor. Simdi adam kendini kopruden atmisken bizim arkasindan soylediklerimizin ne onemi var. Bu adam bu kopruden dustu artik.. diyecegim o ki adamin kendine hayri dokunmamis dini anlamda. Bizim nasil dokunacak.. ? Oldukten sonra arkasindan soyledigimiz iyi ya da kotu seylerin ne onemi var ki artik, kendini dusunmeyene biz ne edelim?

0|0
    0|0
  • Tarihteki buyuk bilim adamlarinin cogu ateisttir.

0|0
    1|0
  • bu tip konuları konuşacak tartışacak tam yerini bulmuşsun arkadaşım. sanırsın din hocaları ve alimler kızlarsoruyor. com da takılıyorlar. bence sen önce gerçekten inanmaya çalış. Allah yardımcın olsun.

0|0
    0|0
    • Müslüman olduğumu soruda yazmıştım, din adamlarına güvenim sade dini yaşayan insanlara olandan daha az, biri çıkar siyaset için yapmadığı şaklabanlık kalmaz (ilhan özkes), biri çıkar cünüp halde çatışmada ölen asker şehit olur mu olmaz mı tartışması yapar (ömer döngeloğlu), sade insanlar dinlerinin yanında akıllarıyla da yorum yapar o yüzden sordum

• Kuranda öyle bir ayet yok, sorgulayamazsın demişsin bana bu da yanlış geliyor ve Kuranı Kerimin 98 ayetinde düşünen insanlar için ibretler vardır diyor, düşünmeyip sorgulamayacaksak böyle bir ayetin ne gereği var, ve İslamiyette şöyle bir hadiste var, "ben gönderdiğim din hakkında bilgisi olmayan insanlara azap edecek değilim", bu ayeti okuduğumuz zaman aklımıza Afrikada ilkel kabilelerde yaşayan insanlar geliyor, halen okuma yazma bilmeyenler var din kelimesinin anlamını bile bilmiyorlar bunlar cehenneme mi gidecek?

• onları sorgulamak bize düşmez. ben bir din alimi değilim. bu konuda tartışmakta istemiyorum. istediğini düşünmekte özgürsün. nasıl olsa her koyun kendi bacağından asılacak. dünyada milyonlarca insan müslümanlığı sonradan tercih ediyorlar ve demekki isteyince oluyor. onların afrikada yaşaması müslüman olmalarını engellemez. neyse ben fikrimi beyan ettim. size iyi akşamlar.

Yükleniyor...