Mona Lisa neden bu kadar ün salmıştır?

Leonardo da Vinci'nin resmettiği Mona Lisa neden bu kadar ünlüdür ? Özelliği nedir ? Bilen var mı ? :)

0|0
714

En İyi Erkek Görüşü

• o çalınma olayından sonra ünlenmişti diye biliyorum

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 13

• Kimse bilmediği ve anlamadığı için bu kadar ünlüdür. Herkes yorum yapmaya çalışmış ama becerememiş, biri demiş ki Vinci, kendi kadın halini hem mutlu hem üzgün çizmiş, biri demiş ki gizli işaretleri var falan da filanda. Ama işin aslında hiçkimse bilmiyor o tablonun sebebini ve anlamını. Bu yüzden bu kadar ünlü.

2|0
    0|0
    • en iyi cevap seç bunu

• Tahmin değil ki. Gerçek. Senin söylediğin de olabilir.

• Anladım :) Teşekkürler bilgilendirme için o zaman.

• leonlardo da vinci çizdiği içindir bence en başta bu

0|0
    0|0
  • Senelerce portredeki şahsın cinsiyeti merak edilmiştir. Sonunda yeni doğum yapmış bir kadın olduğu fikrinde birleşilmiştir. Mona Lisa aslında çift cinsiyeti vurgulayan bir tablodur. Mısır Mitolojisinde erkekliği temsil eden Amon ve dişi karşılığı olan Isis tanrılarının birleşimidir (Mona Lisa)

0|0
    0|0
    • Evet doğru bu ama ünü ise o zamanlardaki ilk yüz portresidir :)

• İlk çizilen kadın resmi derim...

0|0
    0|0
  • bilmem neden olabilir ki ? :S

0|0
    0|0
    • Daha önceki porteler tam boy çizilirken Leonardo göğüs yukarısını almıştır :) O zaman da bu devrim niteliğindedir.

• ne bicim bir dünyaymış portreler tam boy çizilirken göğüs yukarısı çizildi diye devrim niteliği taşıyor hmmm... çok ilginç

• yüz şeklinde ne güldüğü ne tebessüm ettiği ne üzgün olduğu anlaşılmıyor ondan:) zaten oldum olası sevmem o karıyı :D

0|0
    0|0
  • Yüzünün yarısını kapayınca ağlıyo diğer yarısını kapayınca gülüyo diye biliyorum bunun etkisi olmuştur büyük ihtimalle.

0|0
    0|0
  • Garı ya o bakımdan erkek olaydı bu kadar önemli olmazdı

1|0
    0|0
  • 21.yüzyılın çözülememiş eserlerinden birisi olduğu için :)

0|0
    0|0
  • acaba neden bu kadar meşhur bu kadın ya bak bende merak ettımm :D :D

0|0
    0|0
  • Gerçek bir sanat eseridir.

0|0
    0|0
  • bende nam saldım pampa.

0|0
    0|0
  • bi kaç duyguyu mona lisa bir anda yaşamış onun oranları var,resim yapılırken altın oran kullanılmış

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Leonardo da Vinci'nin kadın hali deniyor. zaten Leonardo da Vinci'nin gay olduğu iddiaları da var.

0|0
    0|0
  • Mona lisa resimde bir devrim yarattı. Poz geleneğini yıkmıştır. Daha önceki porteler tam boy çizilirdi. Leonardo göğüs yukarısını almış, elleri kucakta birleştirerek daha yakından resim çizmeyi mümkün kılmıştır. Hem bu resminin bir sifresi vardir. interneten arastir iste

1|0
    0|0
  • Mona Lisa çalınmış bir eserdir . (çalınmış dediysem Leonardo bir yerden alıntı yapmamış , resme çerçeve yapan İtalyan marangoz tarafından çalınmıştır)

Ve Mona Lisa'nın bıraktığı boş yeri görmeye bile milyonlarca insan gelmiştir .

Farklı tekniklerle yapılmıştır yüzünün yarısı güler , yarısı ağlar . Çizgi yoktur Leonardo bir teknikle çizgileri yok etmiştir . Yıllarca herkes tarafından yorumlanmış ama kimsenin yorumu tatmin edici olmamıştır .

Herkeste bir hayal kırıklığı da yaratır . Bu kadar anlatılan şeyden sonra Mona Lisa'yı görünce insan bu muydu yani ? der çünkü Louvre Müzesi'nin içinde o kadar şahane eserler vardır ki Mona Lisa yanlarında çok zayıf kalır .

0|0
    0|0
  • gizemli bir tablo bakışlarda bircok sey gizli

0|0
    0|0
  • Belirli bir ölçüye göre yapılmış diye biliyorum .

0|0
    0|0
  • yuzunun bi rafi guler bi tarafi agler

0|0
    0|0
  • ne dişi nede erkek olan portre

0|0
    0|0
Yükleniyor...