Arabesk rap nasıl doğdu?

Nereden türedi bu illet nasıl yayıldı var mı bilgisi olan ://

0|0
3691

En İyi Erkek Görüşü

• Eşeklerin dile gelmesiyle ortaya çıktı. :):

7|8
    1|1

En İyi Kız Görüşü

• bir gun mahalleden arkadaslarla oturuyorduk. saat aksam 8 filan. zaten 9da evde olmam lazim. anam sofraya bekler. neyse, cebimde 50 kurus var. birkac da hazir joint. yirtik camel soft paketimde saklıyorum. 3 yil olmustur. soda aldim ben. kankalarda donduk bunlari. huseyin, iyi cocuktur. dedi ki bana, kanka, rap diye bir sey cikmis. ac dedim. ac da bakalim. neymis bu rap? bir orhan gencebay olamazdi. ferdi tayfur olamazdi. acti. dinledim. sinirlenmemeye calissam da olmadi. sodamdan bir firt aldim ve huseyine dondum. neden? neden bu duygusuz seyleri dinliyorsun? huseyin neden boyle yapiyordu? artik sabahlara kadar muslum babaya kanimizi kurban veremeyecektik. artik o bir omur yetmez dedikce ulaan diye aska gelmeyecek, kari kiza kolumuzdaki facalarla caka satamayacaktik. bizim mahallede onemli bu. onemli cunku koldaki kesik sayisi cektigin aciya estir. neyse. uzatmayayim. ertesi gun bir studyo buldum ve girdim huseyin icin. orta yolu bulacaktim. rapi bir seylerle harmanlamali, onun adini i*ne amerika ozentisi bir gotverene cikaramazdim. huseyin icin, bunu yaptim. yaptim.

1|2
    0|1

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 90

• 1|1
    0|0
  • Ağladım, hep bunlar bonzai =//

kız öyle bir söylüyor sanki benim ırzıma geçecek
    https://www.youtube.com/watch?v=_fhsy9j-A9w

2|1
    0|0
  • Adana
    Kahramanmaraş
    Mersin
    Ankara
    İzmir:Kuruçay , Tepecik

İstanbul:

Bayrampaşa
    Gaziosmanpaşa
    Esenler
    Esenyurt
    Karabayır
    Tarlabaşı
    Sultangazi
    Sarıgazi
    Pendik
    Avcılar Style
    Bağcılar
    Güngören
    Zeytinburnu
    Şirinevler
    Yenibosna
    Küçükçekmece
    Cennet
    Haramidere
    Beylikdüzü
    Beykent
    Kuştepe
    Gülbağ
    Gültepe
    Çeliktepe

2|1
    0|0
  • Bir tane vefasız bir adamı üzdü sonra ortaya çıktı.
    Arabesk her ülkede arabesktir ama dili değişiktir.

1|0
    0|0
  • Ucuz dj programı kullanmayı öğrenen küçükler, arabesk şarkıların beatlarını çaldı hüzünlü olması için. Sonrada isim koydular.

2|0
    0|0
  • Zaten doğuşunu keşfetsek milli yas ilan edecez o sikko müzik akımının. Yapanın da dinleyenin de vay haline.

1|1
    0|0
  • Eşek anırmasından ilham almışlar diye bir rivayet var.

1|1
    0|0
  • NY'da özünde laf sokma olan müzik türü Arap götü yalayanların eline geçince ortaya neşeli ritme sahip duygusal sözlü sikimsonik bir müzik türü çıktı.

3-5 sene daha sürer, sonra yok olur..

Umarım

0|1
    0|0
  • Arabesk rap keşke hiç olmasaydı :(

1|0
    0|0
  • malum ırktan türedi.

2|2
    0|2
  • Bir Zaman'lar dj Akman vardı bunların ağa babası ondan türedi

2|2
    0|0
  • Liswdeyken ilk cikmisti sanki iste bir adam almanca soyluyodu sie lieckte mein amin gibi bisi o donem basladi

1|0
    0|0
  • önemli bir noktaya değinmişsin;bak şimdi bende merak ettim😀

1|0
    0|0
  • bir arap vardi ibn arabe biriyle sohbet zamani cok konusdugundan ona s*dir diye gecap verilince arabesk diye gunumuze kadar geldi :)

1|0
    0|0
  • Atası arsız beladir daha sonra virüs gibi yayılarak dünyayı ele geçirmeye çalışmıştır

2|0
    0|0
  • ya bide sewenleri var ne anlıyolar bilimiyorum resmen anırıyolar bazen sırf yorumlarına gülmek için sayfalarına giriyorum :D

1|0
    0|0
  • Nasıl doğdunu bilmiyorum ama icat, edenin, ortaya çıkaranın, destek verenin suratına uçan kafa atmak istiyorum :D

1|0
    0|0
  • Aşk acısı çeken gençler rap yapmaya çalışınca ortaya çıktı herhalde..

1|0
    0|0
  • bende bilmiyorum ki kenar mahalledeki kekolar yapmıştır kesin.

1|1
    0|0
  • Bir gün manisadayız askerin biri geldi komutanım dedi buyur asker dedim. ben arabeskçiyim komutanım dedi. Ben de biraz klasik müzik dinlesin diye batı müziğine yönel asker dedim. O da rap dinlemiş. Ertesi gün geldi Komutanım ben rap yaptım dedi. Nasıl yaptın asker dedim. Söylemeye başladı Fatih'ten kalan yarım şarabı da şarkıyla içtim. Meğerse oradan biri bizi dinliyormuş adın ne senin dedim. Abdulrezzak dedi. Neden dinliyorsun dedim Ucuz yollu program kullanarak ritim atarım ben komutanım dedi. Tamam asker dedim. Ama havalı bir isim bulalım sana dedim. O arada aklıma Manisa'da gelmedi diyecektim Akman oldu bir anda. Bundan sonra komutanınız yok dj Akman var dedim emredersiniz Komutanım dediler. Sonra radyoyu açtım Akman ın şarkıları Akman ım şarkıları böyle doğdu işte =)

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    70

Kızlar Ne Diyor 35

• İki sevgili vardı.
    Birisi çok sevdi, kiskandi, ağladı , kız terk etti. adam içini sevgisini aglaya aglaya doktu sonra. Bir arkadaşı bunu şarkı yap dedi, ama şarkı olmaz ki dedi o zaman hızlı söyle dedi , rap diyon yanı dedi, ama acıklı bu dedi o zaman arapeks rap yap yeni bir buluş patladı gitti😊

0|0
    0|0
  • Ben ilk yetenek sizsiniz de 12 yaşlarında bir çocukta duydum :/

1|0
    0|0
  • Keşke doğmasaydı

0|0
    0|0
  • Arsız bela'dan çıkmadı mı o illet :D

0|0
    0|0
  • Doğmaz olaydııı😄😳😇💁

0|0
    0|0
  • Nasil dogdugunu bilmiyorum ama sakat dogdugu kesin

0|0
    0|0
  • tripkolik sağolsun

2|0
    0|0
  • hep merak ettiğim sorulardan birisi :) gelicek cevapları merak ediyorum.

0|0
    0|1
  • Nasıl türediyse o şekilde de bitsin lütfen. :/

0|0
    0|0
  • Bir çocuk varmış bunun 2 abisi varmış tamam mı. En büyük abisi Müslüm gürses dinliyormuş tamam mı azer bülbül falan. Öteki abisi de ceza, contra, tankurt manas, no1, sagopa, allame falan dinliyomuş. bir gün iki abisi de aynı anda odalarından müzikler açmışlar ve çocuk dinlemiş ikisi karışmış çocuk başlamış azer bülbülün şarkılarını rap hızında söylemeye. Sonra bakmış olmuyor söz müzik derken kankasına söylemiş bu çocuk Gaziosmanpaşada oturuyomuş bir gün meydana çıkmış ve bağırarak kankasıyla söylemeye başlamışlar bütün kekomanskilerinde hoşuna gitmiş derken yayılmış

0|0
    0|0
  • sanırım ilk kez sagopa kajmer arabesk rap örnekleri yaptı, zaten türkiye'de çok dinlenen bir rapçi olduğu için diğerlerine de ilham oldu.

0|0
    0|0
  • Rap güzel ama arabesk olunca hiç çekilmiyor değil mi yaaa

0|0
    0|0
  • Arsız bela✖😍😍😍

0|0
    1|1
  • aykut elmaztan tabikide

0|0
    1|2
  • Her arabesk rap kötü değil coluk çocuğun elinde oyuncak oldu

0|0
    0|0
  • bilmiyorum valla niye türediler yaa :/ ergence geliyor bana.

0|0
    0|0
  • onu bilmem ama bn önceden arabesk dinlerdm baya tepki aldım hepe kezo falan dediler sonra arebeskide bıraktım ama efecanımı hiç unutamam :D

0|0
    0|0
  • arsız belaaaa asiii staylaaa ve isyankar 26 mıydı neydi ( dinlemiyorum :D )

0|0
    0|0
  • Ben boyle 2007-2008 senelerinde tanidim kendisini. Ozpnlar iyi di belki sanirim bilmiyorum herkes severdi

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    15
Yükleniyor...