Risale-i Nur okuyan var mı , hangisinden başlamalıyım?

Selamlar herkese , risale-i nurokumaya başlamaya karar verdim yarın bir kırmızı kitap alıcam inşallah , sizce başlamak için hangisi ideal , hem dilini daha rahat anlayabileceğim hem de hepsini okumak istiyorum ama dili zor olduğu için pes ederim diye korkuyorum bende okuma hevesi uyandıracak , okuyan varsa en severek okuduğunuz hangisiydi :)))

Güncellemeler:
Sözler'i aldım , arkasındaki konferans bölümünden başladım...

0|0
2|13

En İyi Erkek Görüşü

• Asayı musa dan başla

1|0
    0|0
    • genelde onun dili daha hafif yazmışlar

• teşekkür ederim

• rica ederim.

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 12

• onun sözlüklü olanları var sayfanın altında kelimelerin anlamları oluyor ondan birtane al... Hangisinden başlıcağın konusunda söyle diyim konularını araştır ilgini çekennden başla ben sözlerden başlamıştım okumaya sanada tavsiye ederim...

1|0
    0|0
  • Risale-i Nur Külliyatı büyük İslam Alimi olan Bediüzzaman Hazretleri tarafından bir tefsir olarak yazılmıştır. Dili ağırdır. Osmanlıca bilmek gereklidir. Ancak Mutlu Yayınlarından İsmail Mutlunun hazırladığı Sözler Kitabı hem Orijinal hemde açıklamalı olarak hazırlanmıştır. Tavsiye ederim.

0|0
    0|0
  • Bence Osmanlıca'sını öğrenirsen zorlanmazsın. Hem okuma şevkin artar. Hem daha zevkle okursun. Hayrat Vakfı'ndan yardım alabilirsin.

0|0
    0|0
  • Tarihce-i hayattan başla :) ya da iman ve kufur muvazeneleri :) nispeten dilleri hafiftir. bir de birisiyle sohbet ederek oku daha iyi anlarsin :)

0|0
    0|0
  • sözlerden başlamalısın. külliyattaki istifaden için bir sıra var o kitap sırasını takip edersen daha istifadeli olur

0|0
    0|0
  • ortasonda okumuştum lemaları , hatırladığım kadarıyla öykülerden oluşmaktaydı dili de çok ağır değildi

0|0
    0|0
  • Okumadim fakat oku kardesim okumaktan zarar gelmez :)

0|0
    0|0
  • Ben eskiden çok okudum sözler le başladım osmanlı kendine has ayrı bir güzelliği var

0|0
    0|0
  • Selamdan basla

0|0
    0|0
  • Gençlik rehberinden baslayabilirsin aslinda

0|0
    0|0
  • saçma sapan kitapları okuma. okuyacaksan önce kuran oku tabi türkçe.

0|0
    0|0
    • onu okumadığımı nereden biliyorsun kardeşcann :)))
      Onca kitap okuyoruz insan demez mi kendine ben bir dine inanıyorum da bunun kitabında ne yazıyor :)))

• o ne gı heri pıtırın yeni romanımı

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Ben tefsir deyilde meal okuyorum genelde. Sadece içime korku veriyor ferahlama filan yok. Bir de bir şey gördüm okurken , allah sürekli kendini övüyor ama sürekli. O da biraz beni itti. Tamam büyüksün yücesin sakin ol biraz.

0|0
    1|1
Yükleniyor...