Kainatı temaşa etmek rabbaniyat eserlerine şahitlik etmek ister misiniz?

zerreden şemse kadar bütün kainat rabbaniyata şahitlik ediyor bütün kainat zikirlere şahitlik ediyor bütün kainat kendi lisanı ile rabbayiyatı insanlara haykırıyor kainatı temaşa etmek kalp gözümü ister yoksa madde gözümü hangisi?

0|0
7|2

En İyi Erkek Görüşü

• Nefsimizin en düşük mertebesi olan, nefsi emmarenin yenebilmek ve tekamül noktasında şart, Madde aleminden Mana alemine geçebilmek için maddenin ötesini görmek için tekamülat noktasında nefis terbiyesi şart.

Madde gözü ile bakan maddeye takılır gönül gözü ile bakan kainattaki Rabbaniyatın mucizevi güzelliklerini temaşa eder...

Rabbim hepimize nasib eylesin O güzel mertebeleri..

1|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Allah u Teala şöyle buyurmuştur " Ben, kainata, yere göğe sığmadım, fakat müminin kalbine sığdım" neden madde gözüyle bakayım ki

0|2
    0|0
  • Maddeden manayı görebilen göz...

Hepsi aşktır aslında,kimi Leyla'ya kimi Mevla'ya hesabı.

1|1
    0|0
  • Kalp gözüyle görmüyorsun bari madde gözüyle gör ki, Her gün Güneşin doğduğunu,kusursuz bir şekilde ısıtdığını. Baharda çiçeklerin yeniden dirilmesini,Sabah köpeklerin,horuzların Allahı zikr edişini ve s. Kainat insanoğlunun emrinde. Ama insanoğlunun farkedemediği bir şey var: Tüm canlılar aslında senin için çalışmıyor Allah zikrediyor

0|0
    0|0
  • Kalp gözü ister ama o da kolay değil

0|0
    0|0
  • Türkçe tercümesini de alabilirsek cevaplayabiliriz.

0|0
    0|0
  • maddeyi beyinle algılayıp gönlümüzle hayranlık duyarız.yazın risale kitaplarına benzemiş

0|0
    0|0
  • ikisi de

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

Yükleniyor...