Namaz kılarken aklıma kötü şeyler geliyo?

Namaz kılarken aklıma bişeyler geliyo nasıl engel olabilirim napabilirim?

Güncellemeler:
günah işliyomuş bide saygısızlıkmış gibi geliyo çok ratasız ediyo

0|0
4|28

En İyi Erkek Görüşü

• Bu çok normal banada geliyor hatta dün cuma namazında 3. rekatta yere oturucaktım az kalsın sonra toparladım bir anda çok derinlere gittim sonra geldim kendime dedim ben napıyorum yani takma kafaya odaklanmaya çalış ama büyük ihtimalle naparsan yap illaki olur böyle şeyler.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Banada oluyor kötü şeyler değilde başka gereksiz şeyler düşünüyorum namaz kılarken çok calismaliyim puanim kac oldu acaba saçımi kestirsemmi acaba devlet Bahçeli geliyor aklima asdfjkk

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 27

• Şerefsiz İblis Vesvese Veriyor Kızım, Besmele Çek Tez Tez. Bir Ara Bana Cuma Namazı Başlamadan Bir Geldi Eğer Aklımdan Geçenleri Dile Dökseydim Cami'de... Edilen İlk Kişi Olarak Kayıtlara Geçerdim..

2|2
    0|0
  • Maalesef o durumu bende aşamıyorum tek çare olarak kötü şeylerden uzak durmak lazım seni etkisi altına alacak filmlerden veya açık saçık şeylerden uzak durmak gerekiyor aklı sürekli meşgul eden şeyler ile alakayı kesmek gerekiyor...

1|0
    0|0
  • çok bir şey yapabilirmisin bilmiyorum ama genelde her insanda olabiliyor bu devam et ibadetine zamanla daha fazla odaklanman mümkün olabilir

2|0
    0|0
  • Namaza odaklan

1|0
    0|0
  • şeytan tependen ayrılmıyo demek ki, namaza başlamadan Estagfur tövbe de üç dört kez. bide sureleri okurken gözlerinin aklına kabeyi felan getirmeye çalış. ben öyle yapıyorum kısacası

1|0
    0|0
  • ne gibi vesvese falan mı?

2|0
    0|0
  • Vesvese her namaz kılana verilir. Ancak en etkili çözüm okunan surelerin anlamlarını akla getirerek okumaktır.

1|0
    0|0
  • Bunlar hep vesvese unutma boş eve hırsız girmez.
    Bize de veriyor şeytan vesvese her namaz kılana veriyor sadece sana değil

1|0
    0|0
  • Dualarına devam etmelisin..

1|0
    0|0
  • Vesvese gelmese olmazki, banada oluyor, devam et. Ne diyor ayet Ben onun doğru yolunun üstünde hesap gününe kadar oturacağım, önünden arkasından sataşacağım.

1|0
    0|0
  • Namazina konsabtre ol. Yaptigin duaya konsantre ol

2|0
    0|0
  • yaradana sığın

2|0
    0|0
  • şeytan kötü yola sevketmek için orada

1|0
    0|0
  • Normaldir takva meselesi sen de nefsinle mucadele edecen zaten hayat bundan ibaret

1|0
    0|0
  • okuduklarına odaklan aklın meşgul olur her kelimeyi aklından geçir yani

1|0
    0|0
  • :) Ehemmiyet vermedikçe geçiyor.

1|0
    0|0
  • Duaları ve sureleri biraz daha yüksek sesle oku

1|0
    0|0
  • Kalp ile namazını kıl.. düşündüklerin için değil işlediklerin için günahkar olursun..

1|0
    0|0
  • Valla banada oluyordu saçma sapan şeyler geliyor aklıma

1|0
    0|0
  • :D Kılma

0|0
    2|0
  • mesela ne gibi

0|0
    0|0
  • VESVESE engel olamazsın ama odaklanırsan sıkıntından kurtulursun

0|0
    0|0
    • Evet duaya dahada odaklanınca geçiyo ama günah işliyomuş bide saygısızlıkmış gibi geliyo çok ratasız ediyo

• Dediğim gibi vesvese sen ile yaratanın arasına girip ayırmaya yarıda kesmeye çalışıyor. Takılma pek oralara

• Örneğin?

0|0
    0|0
  • kılmaya devam et yakında gider öyle düşünceler. keşke bende kılsam ya

0|0
    0|0
  • doğru kıldığına emin misin

0|0
    0|0
    • Evet yavaş yavaş okuyorum duaları kılmadan önce titizliğme iyice dikkat ediyorum her sey tamam

• Senin durumuna bir çok namaz kılan insan düşüyor vesvese bataklık gibidir cebelleştikçe saplanırsın eğer şeytanı görmezden gelirsen taktik değiştirmeye çalışır sen zihnini boş tut eğer düşüncelerinden kurtulmaya çalışırsan kurtulamazsın sen sakin ol umursama eminim bir süre sonra geçecektir.

1|0
    0|0
  • Sen namaz kılma

0|0
    2|1

Kızlar Ne Diyor 3

• Aynısını annemde söylüyor canım. şeytan vesvese veriyor sana. Sen duana devam et😇

1|0
    0|0
  • Bari gizlenseydin. İbadetin gizlisi makbul

0|0
    0|0
  • Yapamazsın ki bişey namazı düşün allahi düşün hemen

1|0
    0|0
Yükleniyor...