En son okuduğunuz kitap hangisi?

Ayrica tavsiye kitaplarinizi bekliyorum ve neden tavsiye ettiğinizi de yazarsanız sevinirim. Ben en son George Orwell'ın "Hayvan çiftliği " kitabini okudum hepinize tavsiye ederim. Geçmiş ve günümüz siyasilerini mizahi bir dille igneleyen hoş ve kısa bir kitap (150sayfa).

0|0
9|5

En İyi Kız Görüşü

• Hayvan Çiftliği benim enlerimdendir. Ama dili biraz hafiftir. Aslında biraz da bu yüzden güzel. Herhangi bir sosyo-kültürel sınıf farketmeksizin herkesin anlayabileceği türden bir eser. Tam da o sanat toplum içindircilerden. En çok yaşlı domuzun ölmeden önce yaptığı konuşmayı severim. Koca reis miydi adı. İnsanların hayvanlara hayvanların onlara ihtiyacı olduğundan daha çok ihtiyacı olduğunu ama efendinin insanoğlu olduğunu anlattığı kısım. "İnsan süt vermez, yumurta yumurtlamaz, sabanı çekecek gücü yoktur... fakat tüm bunlara rağmen bizden faydalanır ve karşılığında açlıktan ölmeyeceğimiz kadar yemek verir." Ben aklımda kaldığı kadarını yazdım tabi. Tam da bu son cümle; bizden faydalanır ve karşılığında açlıktan ölmeyeceğimiz kadar yemek verir. Tam da tüm devletlerin yaptığı şey işte bu. Hala devletin sağladığı sağlık hizmetini, bedava verilen ders kitabını lüks sayanlarımız var. Oysa zaten devletlerin sahip olduğu her şeyi bizler sağlıyoruz. Beylik çiftliğin hayvanları... Tespitlerini seveyim Orwell:))
    Öneri konusuna gelinceeğ... Distopya sever misin bilmiyorum ama Hayvan Çiftliğini ve anlattıklarını sevdiysen 1984'ü öneririm. Orwell'ın en en en diyebileceğim çalışması odur. Kelimelerin ardındakileri görebilirsen çok şey anlatır. Ama okuma alışkanlığını yeni edindim yavaş başlasam daha iyi diyosan ağır gelebilir biraz. O zaman da başka şeyler önerebilirim seve seve

0|1
    0|0
    • Çok güzel yazmissin diline sağlık. burada edebiyatla, kitaplarla haşır neşir insanlar görmek güzel. Tavsiyelerin için teşekkür ederim :)

Kızlar Ne Diyor 8

• En son sabah uykulu okudum sanada sabh uykum soğuk kahve ve pucca günlük onerebilirim asik olunasi kitaplar 😆

0|1
    0|0
  • şuanda uçurtma avcısını okuyorum :)

0|1
    0|0
    • Halit huseyniydi sanirim yazari. Cok bahsettiler bende okumayi düşünüyorum. Ayni yazarin bir de bin muhteşem güneş romanini merak ediyorum. Ikiside okunacaklar listemde :)

• wattpadden takılıyorum. Serseri

0|1
    0|0
  • Operadaki Hayalet

0|1
    0|0
  • Ugultulu Tepeler

0|1
    0|0
  • çi. .

0|1
    0|0
  • carpe diem serisinden bir şeyler

0|1
    0|0
  • Şanslı ceset

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Tarihin ışığında

0|1
    0|0
  • Public finance and public policy

0|1
    0|0
  • Franz Kafka Dava. İnsanlara giydirilen hükümleri güzel anlatmış. Dönüşüm gibi bu da.

0|1
    0|0
  • simyacıyı bitirdim; suda kurudu köklere devam edeceğim yarın

0|1
    0|0
  • Özdemir Asaf Kırılmadık Bir Şey Kalmadı hayata bakış açınız değişiyor cidden büyük şair ve yazar :)

0|1
    0|0
Yükleniyor...