Darwin in"evrim teorisi"ne inaniyormusunuz?

Darwin in evrim teorisine inanan var mı
Su sekilde aciklayim
Evrimlesmenin sonucunca turlerin farklilasmasi yani soyle diyim;maymundan ilerleyerek turumuzun uremesiyle farklilik alarak insan olmamiz...
Cok sacma bana gore
Arastirmalara gore darwinizm teorisine dunya da inanmayan 1. ulke Turkiye olmus
yani dini inancina bagli bilincli de diyebiliriz
Peki sizin gorusleriniz dusunceleriniz nelerdir
Darwinizm sizce var mı inanirmisiniz yoksa tamamiyle uyduruk bir teorimidir

0|0
4|25

En İyi Erkek Görüşü

• Inansam dinimi inkar etmis olurum ;)

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• aynen maymundan geldik aşslsplaspğkaspağks saçma salak şeyler ya ben inanmıyorum darwin ya da başka teori inanmıyorum ben öyle bişey olsa siz adem ve havvadan geldiniz değil maymundan geldiniz yazardı

0|0
    1|0

Erkekler Ne Diyor 24

• Gün geçmiyor ki yeni bir cahil ortaya çıkmasın. :D

Hiç anlamayacaksın, hatta belki de okumayacaksın ama ben yine de yazayım. Belki okuyup bilgilenenler olur. :)

Bizler homo sapiens olarak hayvanlar âlemindeki insansı maymunlarız. Yani zaten bizler de birer maymunuz; siz kabul etseniz de etmeseniz de… Şu anki şempanzelerin insana dönüşmesi evrimi kanıtlamaz aksine evrimi çok zora sokar (tabi öyle bir şey olsaydı). Evrim dallanarak gelişim üzerine kuruludur. Evrime göre hiçbir tür öbürüne dönüşemez: eğer dönüşürse evrimin bir amacı, ya da çeşitlenmenin kesin bir kuralı olduğu düşünülecektir. Şempanzelerin 7 milyon yıllık evrim sürecinden sonra, insanı oluşturacak aynı mutasyonların gerçekleşmesi, aynı seçilimlerin yaşanması, aynı çeşitlenmeden geçmesi evrime aykırıdır. Evrimsel Biyoloji ‘de, aynı çağda yaşayan çağdaş türler birbirlerine evrimleşemezler! Ve nitekim insana evrimleşmek evrimin amacı değildir, evrimin amacı yoktur. Dolayısıyla argümanın sunulması bile hatalıdır. Öyle değil mi @_Hedvige_ ?

Umarım okumuşsuntun. Belki biraz bilgilenirsin. :)

1|0
    0|0
    • Aynen de öyle. bir de bilimle çelisiyo diyo. Evrimi evindeki mikroplarla dahi inceleyebilicegini soyleyen bilimin ta kendisi. Bilim evrimi veya darwin evrimini asla reddetmez. Her gün her saniye bilim aslinda evrimi kanitlar. Sadece teoriler yasalasamayacagi icin ismi teori olarak kaldi. Hergun evrim kanitlanirken daha bir kere bile yalanlanmadi. Sorsan evrimi ortaya atan Darwin der. Okumamis cunku. Biliyorum okumayacak ama evrimi ilk ortaya atan Thalestir Darwin sadece butun tahminleri bulgulari vs. Kitap haline getirip herkese sunmus. Daha bir kere bile bir kisi bile evrimi çürütemenis bunlar halen biz maymundan gelmeyi reddediyoruz kafasinda. Neyse cok konustum :D

• @_Hedvige_ Lanet olsun hiç hatırlatma onu. :D

Son sayımlara göre 7 Milyarlık Dünya nüfusu, Adem ile Havva'dan geldi zaten. Artık nasıl birer insanlarsa; siyahi, beyaz tenli, çekik gözlü... milyarlarca insanın bugünlere gelmesine vesile olmuşlar. :D

Yani hepimiz akrabaymışız. Neyse o akraba mevzusuna hiç girmiyorum bile. :D

• Darwinin evrim teorisini sadece "insan maymundan gelmiştir"den ibaret sanan insanların buna inanıyorum veya inanmıyorum demeleri bana çok saçma geliyor.

Ben müslümanım, desteklediğim noktaları da var saçma bulduğum noktaları da. Ayrıca toplumdaki yanlış bir kanı da "müslümanlar evrime inanamaz, evrime inanan müslüman değildir" bu kesinlikle yanlış bir genellemedir; sonuçta Allahın canlıları nasıl yarattığı hakkında kesin bir bilgimiz yok ve belki de evrim yolu ile bunca çeşitliliği yarattı nereden bilebiliriz bunu? He Allah niye bütün türleri bir kerede yaratmamış buna gücü yetmiyor mu evrime ihtiyacı mı var diyenler de olabilir. Nasıl ki inanışımıza göre Allahın gücünün yetmeyeceği bir şey olmamasına rağmen, sabrın önemi ve göstergesi olarak dünya 1 günde yaratılmadı ise bunu da öyle görebiliriz bence.

0|1
    0|0
  • şu an ki maymunlarla anlasamiyoruz. İslam dinine onanan insanda inanmaz zaten kuran da yazar. İnanmıyorum...

1|0
    0|0
  • Darwin aslında evrim kelimesini bile sadece 1-2 kez kullanmış tezinde. Türden türe evrimleşmenin mümkün olduğunu sanmıyorum, en azından böylesine bir evrimin.

1|0
    0|0
    • Sadece tezinde degil
      Teorisini cok yerde kitaplarinda savunmus ve bilim aydinlandikca teorisini red etmis
      He burada benim sordugum "
      maymundan gelmek" teorisine inaniyormusunuz
      Hos darwin dedigimiz de zaten maymundan gelmek geliuor aklimiza

• evrim olayı gerçekten var. canlılar bulundukları ortama göre kendilerini adapte edip şekil değişebiliyor yıllar içerisinde. bunla ilgili bir sürü video izleyebilirsiniz. evrimciler insanın maymundan geldiğini söylüyorlar ama insanda şöyle bir durumda var"Sabancı Üniversitesi`nde 15 gün ders vermek üzere Türkiye`ye gelen Berry, Türkiye Bilimler Akademisi`nin (TÜBA) İTÜ eski Maden
    Fakültesi`ndeki İstanbul Ofisi`nde ``Genom`` konulu konferans verdi.

Harvard Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Andrew Berry, ``İnsan ile fare genomu arasında çarpıcı benzerlik bulunuyor. İnsanların fonksiyonel genlerinin yüzde 99`u, farelerde de var. İnsanlarla fareler arasındaki fark ise genlerin farklı zamanlarda aktif olması ve farklı gen gruplaşmasından ortaya çıkıyor. "insana en çok benziyen hayvan maymun diye insan maymundan geliyor demek saçmalık, fareyle olan bu bağlantımız nasıl açıklanacak o zaman? yani teori uyduruk değil ama açıklnamasına araştırılmasına geliştirilmesine çok gerek var. ve dini düşünceleri bir kenara bırakarak araştırmak gerek.

0|0
    0|0
  • Evrim teorisini ayrıntılarıyla! Okumayan adam inkar etse ne olur? Dünyada bir Türkiye iki amerika bu konuda inatçı, o da zannettin gibi bilinçle alakalı değil Cahillikten..
    Evrimi merak ediyorsanız nette Harun Yahya safsatası ve evrim gerçeği kitabını ve argüman Arşivi sitesini inceleyebilirsiniz. Sonuçta biyolog ya da uzman değiliz her konuda bilgimiz olması olananaksız o yüzden öyle şey olur mu ya diyeceğimize nasıl olmuş demek daha doğru olur.
    Bu arada evrim yoksa dünya ve insanlık nasıl yaratılmış insanlar nasıl çoğalmış fikrinizi söylerseniz sevinirim

0|0
    0|0
  • Arkadaşım türlerin kökeni kitabını bir oku önce sen, sonra artışalım. Böyle kulaktan dolma olmaz.

0|0
    0|0
    • Okumam gereken birsey yok emin ol
      He senin turun nerde gelme onu bilemem de sen oku derim

• Hakarete gerek yok. Tartışamadığın ortada. Bilmiyorsun ve kulaktan dolma bigileri olan objektiflikten yoksun biri ile tartışamam.

• Ortak atadan derken?
      herneyse seninle ayni sevi savunmuyoruz belliki
      Hakaret degil di yinede kusura bakma...

• darwin akılsız salağın birisi ınsanlar maymundan geliyorsa neden şimdiki maymunlar insan değil o zamn

1|0
    0|0
  • evrime inanıyorum ki inanmamak saçma olur. bugün kendi gözlerin ile görebileceğin evrimi reddetmek gözlerini reddetmek ile eşdeğer bence. ayrıca evrimi yalnızca maymundan insan oluşmuştur diyerek açıklamak büyük bilgi eksikliğinin göstergesidir. inanç ile evrimin bir alakası yok aslında. evrimi var olması bir yaratıcı olmadığı anlamına gelmez.

1|0
    0|0
    • Bakin ben size "darwin in evrim teorisi" diyorum
      Bilim evrim teorisini kabul etmiyor
      Yani maymun dan mi geldik?

• maymundan gelmedik ancak maymuna yakın bir türüz bizde. yalnızca arada farklılıklar var.

su kurbağası ile kara kurbağası arasındaki fak gibi. ancak izlediğini anlayabilme ve yorumlayabilme yeteneği aradaki farkı büyütüyor yalnızca.

bilim kabul etmiyor ama reddetmiyorda. bilim yalnızca kanıt arıyor. yeterli kanıt bulmadan kabul etmezler bu normal.

• Allaha inanıp ta darwin teorisine inanmayanların olduğu bir ülke bu yüzden asla huzur yüzü göremiyor.. Darwin teorisi bilimdir.. Sen inan ya da inanma bilimsel düzlemde kabul gören bir teoridir.

1|0
    0|0
  • Insanliga hakaret eden uyduruk bir teori.

1|0
    0|0
  • Saçma. Hem 1800 lerde olan bir hikaye var güya bir kaç bilim adamı bir kemik buluyolar bu kemik işte yapısal olarak evrimi kanıtlıyormuş. Kemik yaşı hesaplama keşfedildikten sonra kemiğin 50 sene önce ölmüş bir orangutana ait olduğunu anlamışlar. O sırada tabi müzeye koydukları kemiği camdan dışarı atmışlar

0|0
    0|0
    • Evrime ben inanmiyorum sahsen ama inanan cok var

• Saçma şeyler demiycem maymunlar hala niye maymun gibi ama çok kanıt var evrimin gerçekleşmediğine dair

• Bu bir teori. İnanç boyutunda bir şey değil. Ayrıca bundan 1 milyon sene önceki insan ile şimdiki insan bir değilse, bir değişim varsa evrim vardır. Evrimin var oluşu Tanrı yok demek değildir.
    At gözlüğü ile bakmamak lazım.

1|0
    0|0
  • Bilimi artık rahat bırakalım. Keza komik oluyor bilimsel metodlar olmadan bilimsel çalışmaları eleştirmek.

1|0
    0|0
  • dur ben anlatıyım sana bir video ile

https://www.youtube.com/watch?v=EWoKfQ1zs8A

0|0
    0|0
  • Dini inançla bilinçlilipin alakası pek yok ama inanmıyoruz çünkü bilimden anlamadığımız için
    Edit bencede Saçma 😀

0|0
    0|0
  • Bu bilği gerektiren bir konu, bunu tartışmak için olaya tamamen hakim olmak gerekir ki Tartışma anlamı taşısın. Din ve bilinç Örneğin yanlış olmuş bunu tartışabiliriz diyer konuda bilgim yetersiz..

0|0
    0|0
  • Darwin'in de teorisinin de mk.

0|0
    0|0
  • Darwinin araştırmalarının satır başları yerine tamamını okumamız gerekmektedir.

0|0
    0|0
  • hurafelere inanmam

0|0
    0|0
  • yalan oduğu ıspatlandı devrim teorisimi kaldı

0|0
    0|0
  • bir evriliş var ama darwinin evrimi yanlış

0|0
    0|0
    • Darwin in ki zaten basli basina bir atmasyon teorisi

• atmasyon demeyelim, adam ateist evrilmeyi o şekilde yorumlamış. Ama doğada bir gelişme bir yenilenme bir değişme olduğu doğru.

• Neymar'ın küçüklük ve şimdiki halini gör evrime inanırsın 😂😂😂

0|0
    0|0
  • Darwinin evrim teorisine inanılmaz çünkü o gerçektir felsefe inanmak diye bir terim yok.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• ben inanmıyorum canım

1|0
    0|0
    • Aynen cok sacma
      Ama malasef ki darwin in teorilerine uzun seneler innailmis inandirilmislar

• ve halen daha devam ediyor maalesef

• Komiksin :D maymundan gelmekten bahsetmez o klasik bir teist uydurmasidir :D maymunlarla bitkilerle veya baska hayvanlarla ortak atadan geldik der. Siz olayi cok yanlis anlamissiniz :D

0|2
    0|0
  • Bülent Ersoy'a ve Recep Tayyip Erdoğan'a yandan baktıkça inanıyorum.

0|0
    0|0
Yükleniyor...