Tanrının varlığından ne kadar eminsiniz?

Birer anket sorusudur. Tanrının varlığından ne kadar eminsiniz?

• Kesinlikle, eminim.
    A seç
  • Eminim.
    B seç
  • Emin değilim.
    C seç
  • Bunu bilemeyiz.
    D seç
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
810

En İyi Kız Görüşü

• Evreni yaratan bir tanrı mı var, kendi kendini yaratmış tanrısal evren mi, ya da hepimiz tanrının suretleri miyiz, bu dünyaya niçin geldik, ne yapmamız gerekiyor... Bunları bilmenin bir yolu yok. Şimdiye dek herhangi bir tanrı görmedim, işitmedim veya hissetmedim. Benimle iletişime geçip ben varım demedi. Elimdeki tanrının varlığına dair sözde deliller yetersiz. Hepsi yüzyıllar önce yaşanan doğaüstü olaylardan ya da hiç tanımadığım görmediğim adamlardan bahsediyor. Muhammedin, Musanın ya da İsanın bu düzen böyle gitmez diyip, insanları kendi ütopyalarına çekebilmek için dinlerini kurgulamış olma ihtimalleri her zaman var. Üstelik denizi ikiye ayıran, asası yılana dönüşen, çarmıha gerilip yeniden doğan,2aylıkken yürümeye başlayan, ayı ikiye bölen peygamber hikayelerinden çok daha gerçek geliyor bu ihtimal. Böyle sıralayınca kulağa ne kadar mitolojik geliyorlar değil mi? Bir tanrı varsa bile yeryüzünde şu ana kadar tanımlanmış hiçbir din bana onun varlığıyla ilgili yeterli kanıt sunamadı, sorularıma tatmin edici cevaplar veremedi. Mesela tanrı yoksa bu kadar şey nerden çıktı kim yarattı dediler, ben de peki tanrıyı kim yarattı dedim. Bana "Tanrı hep vardı ya da o kendini yarattı dediler. Bense o halde evren de kendini yaratmış oşabilir dedim. Onların tıkandığı noktaşar da oşdu benim tıkandığım noktalarda. Ama ne ben tanrının var olmadığını kanıtlayabildim ne onlar var olduğunu. Lakin bir tanrıdan korkmadığım halde elimden geldiğince iyi olmaya, insanlar ve yaşadığım dünya için iyi şeyler yapmaya çalışıyorum. Eğer bir tanrı var ise ve bahsedildiği kadar olgun, yüce, her şeyi gören, duyan, bilen bir güç ise elbet beni anlayacaktır. 18 yaşındayım. En fazla 70 yıl daha yaşasam, yine de bilim yaradılışın sırrını çözecek kadar ilerleyemeyecek. Bu durumda her şeyin bir illüzyondan ibaret olması da mümkün, uçan spagetti canavarının gerçek olması da. Agnostizm tam da bu sanırım. Evet ben bir bilinmezciyim.

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Valla bir müslüman olarak çok sorguluyorum 5 vakit namazımıda kılıyorum orucumuda tutuyorum lakin yinede sorguluyorum karikateist , evrimağacı, sorgulayan gibi sayfaların paylaşımlarına bakıyor okuyorum. Bilim eğer bir gün Evrimi bir teoriden öteye geçirirse benim için din biter çünkü tanrının varlıgı ve yoklugu kadar evrimin dogrulugu ve gerçekliğide bilinmiyor.

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 7

• Bunu bilemeyiz.

1|0
    0|0
  • Eminim ama arada vesveseler yoklamıyor değil. bir ara Mealini okuyordum açıkcası bazı yerlerde zıtlık var gibi ve erkekler kadınlardan daha üstünmüş gibi ya fazla içine girersen işin içinden çıkamazsın

0|0
    0|0
  • yüzde yüz eminim

0|0
    1|0
  • Kesinlikle eminim 😇

0|0
    0|0
  • kesinlikle eminim.

0|0
    0|0
  • bu konu hakkında cok dusunuyorm okuyorm ama emin degilm sanırsm

0|0
    0|0
  • Vahiy 3:20
    Vahiy 3:20
    20İşte kapıda durmuş, kapıyı çalıyorum. Biri sesimi işitir ve kapıyı açarsa, onun yanına gireceğim; ben onunla, o da benimle, birlikte yemek yiyeceğiz.
    Daha»
    "İşte kapıda durmuş, kapıyı çalıyorum. Eğer biri sesimi işitir ve kapıyı açarsa, onun yanına gireceğim, ben onunla ve o da benimle, birlikte yemek yiyeceğiz." Eğer bunu yapmayı istiyorsanız ancak bunu nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız şu dua size faydalı olabilir: "Sevgili Rabbim, sana gereksinimim var. Çünkü bana olan sevginden ötürü benim günahlarıma karşılık kendini kurban olarak sundun. Bu nedenle sana sonsuz teşekkürler sunarım. şimdi kalbimin kapısını sana açıyor ve Seni Kurtarıcım ve Rabbim olarak kabul ediyorum. Günahlarımı bağışlayıp bana sonsuz yaşam sunduğun için çok teşekkür ederim. Yaşamımın yönetimini benden al ve beni kendi istediğin gibi bir kişi yap, AMİN"

0|0
    0|1
    • @Haticenuuuur Senin bu attıgın ayetler incilden kurandan değil şimdi bana incil savunuculuguda yapma

• @GözenÇiftçi Yorumumu bu söylediğinizi göre alarak yaptım zaten:)

• @Iwillwishfordying Peki bir yanlış anlaşılma diyip kapatalım o zaman

Erkekler Ne Diyor 9

• Devam eden hayatı durduramıyor, kendi bedenimizin yaşlanmasına müdahale edemiyor ölüyorsak , kıç kadar bakkal bile sahipsiz değilken koskoca dünyanın başıboş bırakılması düşünülemez.

0|0
    0|0
  • dünya var olduğundan beri her gelen devlet millet insan hep bir yaratıcıya inanma gereği duydu halada bu ihtiyaç var bu bile başlı başına bir neden inanmak için

0|0
    0|0
  • Tanrının varlığından emin değilim. Kesin olrak ölmeden bilemeyizde Ama müslümanım. çünkü eğer varsa kendimi riske atmak istemiyorum.

0|0
    0|0
  • Kesinlikle eminim

0|0
    0|0
  • görmediği Allah'tan kimse emin olamaz. inanır sadece

0|0
    0|0
  • Şüphe edenin vay haline

0|0
    1|0
  • allahın varlığından 100 de100 eminim