Sizce deneme yazım güzel olmuş mu? neler kötü veya neler düzeltilmesi gerekiyor?

Hayat zor be… Daha kolay diyenine rastlayamadım. Kimisi kıçının büyüklüğünden, kimisi yiyecek ekmek bulamadığından, kimisi aşksızlıktan yakınıyordu bu hayatta. Yani kimisine göre az kimisine göre çoktu dertleri.

Seninki neydi sahiden? diye soracak olursanız eğer, cevabım ; hangisinden başlayayım olurdu. Ama tabi ne siz sorardınız bunları, ne de ben anlatırdım.Çünkü kimse dert dinlemeye hevesli değil, tamam belki biz anlatmaya hevesliydik ama başlarsak da susamazdık ki. Bazı şeyler anlatılmaz, söylenmez, konuşulmaz öylece içine içine atılırdı.Çünkü ne bir daha anlatacak, gözünün önüne getirecek kadar hafiftir acılar ne de söyleyebilecek kadar basittir kelimeler.

Böyle söylemeye çalışırsın dile gelmez kelimeler, boğazın hafiften yanmaya başlar, düğümlenir ya gözlerini yukarıya kaçırırsın sırf akmasın o gözyaşları diye.. Ama istemsizce boşalır gözlerinden o tuzlu yaşlar, çenen hafiften titremeye başlar, gözlerin yanar ama yine de kelimeler çıkmaz ya ağzından aynı kalbinden, kafandan çıkmadığı yaşanmışlıklar gibi…

Bir süre sonra şarkılar da tesir etmiyordu, güzel günlerim olacak şamatalarında etmediği gibi, aynı şekilde etmiyordu, aynı hissizlikle bir şey hissettirmiyordu.Çünkü biliyordun, ne fon müziği seni mutlu edecek kadar mükemmel ne de güzel günlerin olacağına inanacak kadar aptal olamıyordu insan bir süre sonra. Yaşadıkça anlıyordun, hiçbir şey geçmiyordu. Aksine katlanarak büyüyordu acıların.

Geçmiyordu, geçiştiremiyordun. Geçmiş, geçmişte kalmıştır diyemiyordu insan biliyordu ki geçmedi, geçmeyecekti de. Hep peşindeydi, hep bir eli gelecekteydi geçmişin, diğer eli de boynunda. En küçük bir yanlışta boğuyordu insanı, elinin değdiği her yeri yıkıma çeviriyordu.

bir an da yazdığım bir yazı, aslında çok üstüne düşmedim. Sormak istedim sizce nasıl olmuş?

0|1
2|1

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• güzel olmuş

0|0
    0|0
    • gerçekten mi :) teşekkür ederim :))

• o zaman iyi okuyom ben genelde okuma kısmını daha çok seviyom ben

• o hadi ya ne güzel :D

Erkekler Ne Diyor 0

Erkeklerden En İyi Görüş seçilmiş!

Kızlar Ne Diyor 1

• Bunun türü deneme değil sohbet

0|1
    0|0
    • beler olup olmadigini soylersen daha iyi yardim i olursin bence sence?

Yükleniyor...