Türkiye'de yaşamanın güzel ve kötü yönleri nedir sence?

Daha fazla yazmama gerek yok. Türkiyemizin iyi ve kötü yönleri nedir? Memnunmuşun burda yaşamaktan. Nelerin değişmesi gerek?

0|0
3|7

En İyi Erkek Görüşü

• Güzel yanları;

Müthiş bir Mutfak Kültürümüz var. Her millete nasip olmaz. Doğuluyum ama Allah Lahmacunu bulandan razı olsun mekanı cennet olsun.

4 Mevsimi yaşamak çok güzel bir olay.

Üzerinde bulundupumuz topraklarda çok çeşitli milletler yaşamış. Tarihimiz çok fazla.

Atatürkü'müz var.

Osmanlı ve Selçuklu Devleti ve hala süren kültürü.

Laz arkadaşlarım (yaşamanız lazım arkadaş. Böyle bir millet yok :) )

İnanıyorum ileride değerlendirilecek olan yer altı kaynaklarımız.

Dünya üzerinde ve merkezinde olan konumumuz.

Anadolu insanımız ve konukseverliği

Halk oyunlarımız

Ordumuz.

Kadınımıza ve bayrağımıza olan saygımız.

Ramazan ayı ve Dini bayramlarımız

Fenerbahçe - Galatasaray maçları.

+ Aklıma gelmeyenler.

Kötü yanları;

Dik kafalı Eğitimsiz olan insanlarımız

PKK ve bitmek bitmeyen halk olayları

İslamı kendine göre yaşayan ve benim yaptığım doğru diye yaşayan insanlarımız

Çok eğitimli ama eğitimine göre iş bulamayan arkadaşlarımız.

Değiştirilemeyen kurallar.

Töre Cinayetleri.

Her tür Klup, Parti veya kuruluşların Ölüm derecesinde ki Fanatikleri.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Suriye ve Filistin'e bakıyorum ve iyi ki Türkiye'de doğmuşum diyorum:) Sonra sokağa çıkıyorum ve bazı insanlar beni iğrendiriyor afedersin balgamını tüküren mi dersin sigara içme yasağı olduğu halde sigara içen mi dersin uyarınca da anasına sövmüşsün gibi bakan mı dersin ne bileyim. Bence yaşadığın yer önemli değil insan orayı güzel de yapabilir en çirkin yer de yapabilir.

1|0
    0|0
  • ben fransa'da yaşamak isterdim. daha demokratik, insanların birbirini ötekileştirmediği, bilgisi olmayan her konuda fikri olmadığı bir ülkede yaşardım en azından. sanattan anlayan, en ufak bir haksızlıkta hakkını aramaktan çekinmeyen, din, milliyetçilik gibi şeylerle uyuşturulmayan bir yerde. taksim'de yılbaşı eğlencesindeki olayları hatırlıyorum da bazıları resmen hayvandan alt seviyede bu ülkede. cinselliklerini daha rahat yaşayabilecekleri bir ülkede olsalardı belki bu kadar aç ve beyni yerine bacak arasıyla düşünmezlerdi.

1|0
    0|0
  • çok şeyin değişmesi gerekir.liste yapmaya kalksak ömrümüz yetmez.iyi olan yönü çoğunluğun kötü olmasına rağmen iyi insanlarında var olduğunu bilmek

1|0
    0|0
  • güzel herşey var.. kötü insanları bozuk :D

1|0
    0|0
  • Kötü yanı saymakla bitmez. Güzel yanı ise hala tok geziyor olmamız.

1|0
    0|0
  • Kız konusunda Türkiye'de çeşti biraz az buluyorum..

0|0
    3|0

Kızlar Ne Diyor 3

• dünyanın hiçbir yerinde bu kadar güzel bir ülke olmadığı kesin,yeraltı zeng.yerüstü zeng. koyları,ovaları,yaylaları,denizleri,nehirleri,her bölgede farklı bir dünya yasatan farklı etnik kökenli insanları ve herbirinin farklılıklarıyla kültür zengini ülkem..herseyiyle seviyorum

tek sevmediğim içinde yaşayan yediği çanağa tüküren VATAN HAİNLERİ..onlarda ülkemden nefret etmeme layık değilller.ülkemiz güzel insanı güzel beğenmeyen defolsun gitsin..luzumsuzlar

3|0
    0|0
  • Türkiye, eski dünya karalarının birbirine en çok yaklaştıkları stratejik bir bölgede. Buna bağlı olarak matematiksel ve özel konumu ülkenin sosyal, politik ve ekonomik durumu üzerinde etkili.

Gerek tarihi zenginlikleri olsun, gerek iklim çeşitliliği olsun gerekse üç tarafı farklı ısıda denizlerle çevrili olsun hepsi harika.

Sadece toplumsal açıdan sıkıntı var, mahalle baskısı da olmasa tadından yaşanır.

2|0
    0|0
  • türkiye anlatılmaz yaşanır derim , güzellikelri var ama kültür çatışmadı da var , solcu sağcı açık kapalı bask ısaygılar ciddi derece de görürsün...

1|0
    0|0
Yükleniyor...