Klasik elektro gitar ile başlangıç yapılabilir mi?

Arkadaşlar merhaba sıkı keman çalıyorum ama gitarlar hakkında çok bir fikrim yok. Gitar ile ilgilenen arkadaşlar varsa bana bu konuda yardım edebilirlerse sevinirim.

Klasik elektro gitar ile başlangıç yapılabilir mi?
Bu resimde gördüğünüz "Miguel Angela MA160CE-BK Elektro Klasik Gitar" ... Yani normal bir gitar değil bunu müzik sistemine bir amfi'ye bağlayarak da kullanabiliyorsunuz.

Şimdi merak ettiğim şu, yeni başlayan birisi için bu gitarı öneriyor musunuz? Yani almışken iyi bir şey alayım diyorum ilerde belki böyle bir şey alacağım için tekrardan direkt bunu almayı mantıklı buluyorum siz ne diyorsunuz?

0|0
2|3

En İyi Kız Görüşü

• bu gıtarlar solo akustık yenı baslayanlara onermıyorum ben sahsen nota tanıma ve gecıslerde klasık senın ıcın daha ıdeal olur once basıt bı klasıkle baslamısın

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Zaten bu 'Başlangıç gitarı' denen şey saçmalığın daniskası. Herşeyden önce iyi bir enstrüman insanın çalma isteğini arttırır.

Bunu al bununla başla. Ki eğer akustik de çalacaksan bu tür bişey daha iyidir.

Elektro gitar içinse avantajı sapının geniş olmasıdır, hızlı arpejler biraz zordur ama solid body bir gitara geçeceksen sapı sana çok ufak geleceğinden daha rahat hız kazanırsın.

0|1
    0|0
    • Çok teşekkür ederim gayet iyi açıklama oldu. Çalma isteğini iyi bir enstrüman sağlar. Bunu alarak başlamalıyım o halde. :)

Kızlar Ne Diyor 1

• Ben direkt elektro alıp elektroyla başlamıştım

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Amfiye bağlayabiliyor olman onu "normal bir" klasik gitardan ayırmaz. Amfiye bağlayıp daha yüksek ses elde edersin ya da araya pedal koyarsın, farkı bu sadece.

Almak istediğin gitar (klasik, elektro, akustik) daha ziyade genel itibari ile çalmak istediğin müzik türünü ilgilendirir.

0|1
    0|0
  • Neden olmasın ki..

0|0
    0|0
    • Bilmiyorum farklı ses tonları çıkartıyorlar diye biliyorum yani öğrenim için zorluk çıkarır mı aslında onu merak ediyorum?

Yükleniyor...