Yemek yapmaktan hoşlanır mısınız? Özel yemek tarifleriniz neler?

hoşlanıyorsanız size özel daha önce yapılmayan denenmeyen spesyalleriniz var mı?

0|0
35|26

En İyi Erkek Görüşü

• çok severim, ben bol malzemeli makarna soslarını ve salata yapmayı çok seviyorum, ızgara yapmayı eti işlemeyi de severi. Bi duble rakı koyup, müzik dinleyerek yemek yapmak terapi gibi birşey benim için.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 35

• tek başımaysam ekmek arası bile hazırlamam :P ama arkadaşlarım sevdiklerim için yemek yaparken çok özenirim istekle yaparım ya da keyifliysem çok severim yemek yapmayı.ama günlük hayatta her akşam yemek hazırlayacak potansiyel yok bende :))

0|0
    0|0
  • Yemek yapmayı çok severim ,güzelde yaptığımı söylerler

Ama uzaklasinca koreliyor insan ,artık kendime ait bir mutfağım var spesiyellerimi hazırlamaya başlayabilirim:)

Tavuklu manti yapardım bana özel degil annemden gormuştum ama çok yerde bilmiyorlar cokta güzel olur:)

0|0
    0|0
  • Yemek yapmayı severim büyük bir zevkle .

0|0
    0|0
  • hiç sevmiyorum yemek yapmayı ama mecbur yapıyorum işte

0|0
    0|0
  • yemek yapmayı da yemeyi de çok seviyorum.yemek için yaşamak sözüne inanıyorum.yerken de yaparken de keyif alıyorum.bu konuda sürekli kendimi geliştirmeye çalışıyorum.belki belli bir yaştan sonra denizkenarında şirin bir yer açarım belli mi olur =))

0|0
    0|0
  • Acıkcası gecen yıla kadar yemek yapmaktan hoslanırdım ama artık pek sevmiyorum. :) Sacma bir cevap oldu ama neyse

0|0
    0|0
  • tek hobimdir yemek yapmak... o yüzden kendimi çok geliştirdim. bana özel çookkkk tarifim var. en iyi yaptığım şeylerin başında börekler geliyor sanırım...

0|0
    0|0
  • Değişik yemekler yapmayı seviyorum..Kendim uydururum bir şeyler karıştırırım kendi tariflerimi oluşturdum. Mezeler başta gelmek üzere zeytinyaglılarda, tatlılarda benden iyi yapabilecek kişi tanımam. Bunları yapabildikten sonra diğerleri çok kolay zaten.

0|0
    0|0
  • Evet ya yemek yapmaktan cok zevk aliyorum ve hoslaniyorum degisik italyan mutfagi makarna cesitleri bol sebzeli kremmali felan mesela degisik salata turleri :)

0|0
    0|0
  • arada yaparim basit kolay yemeler 40 yilda bir yani çünkü çiğ ete tavuğa baliğa dokunamiyorum . Ama tatli kurabiye pasta..vs yapmasini çok severim ozene bözene yaparim yani süslemesiyle uğrasmayi çok severim :)

0|0
    0|0
    • ohoo daha 40 yılın yarısına gelmemişsin desene daha 21 yıl var :p

• amaan işte lafın gelişi ... annem yapmasa ben yapardım harikalar yaratırdım eminim arada esiyor o zaman yapıyorum sadece yani=)

• Hic sevmem yemek yapmayı.

0|0
    0|0
  • ruh halıme gore değişir çok neşeliysem çok özenerek yaparım

0|0
    0|0
  • Tek başıma yemek yapmayı sevmiyorum sevgilimle yapmak zevkli oluyor aşkla yapıyoruz ya o bakımdan lezzetli de oluyor.

0|0
    0|0
  • sevıyorum ama genelde yemek yapma askının gelmesı lazım

cok farklı tarıflerım vardır yufkasız patates boregı,patates mücveri,çilekli-çikolatalı parfe, vs.yaparım genelde

0|0
    0|0
  • her türlü çerkes yemeğini yapabilirim:) normalde de bilmediğim yemekleri de internetten bakarak yapmaya çalışırım,çok severim yemekle uğraşmayı

0|0
    0|0
  • yemek yapmayı çok severim.üniversitedeyken canım sıkıldığında habire yemek yapar arkadaşlarımı çağırırdım.genelde kremalı mantarlı bonfile,bademli pilav ve de elmalı parfe yapardım :)

0|0
    0|0
    • oo değişik tadlar var burda da... krema bonfile olayını bozuyor sanki

• peki o kremalar hazır oluyor değilmi alıp hemen kullanabiliyosun yani*

• evet hazır krema istersen içine şeker katıp tatlılarda da kullanabiliyorsun

• Bu ara ne cok duyuyorum bu yemek konusunu.

Yemek yapmaya karsi bir hissiyatim yok,bilgi sahibiyim ama pratikte bir hic'im.

0|0
    0|0
  • yemek yapmayı çok seviyorum eşimle birlike..farklı şeyler deniyoruz en çok körili tavuğu beğendik denediklerimiz arasında :)

0|0
    0|0
    • ünv de bi arkadaş vardı artık kim öğrettiyse kendine köri soslu tavuk yapmayı...

bütün aylığını hindistana yatırıyor diye düşünüyorduk.

bide bay ederdi köriyi rengi afedersin ishal bebek kakası gibi oluyordu. O keskin koku hala burnumda

• aşkolsunnn

• aşk olsun tabi..Aşksız olmaz

Aklıma köri ile ilgili bi anım geldi paylaşım dedim.

Bende severim ama çok keskin bi baharat fazlası zarar. Onu anlatmak istedim

• pilavı iyi yaparım.

0|0
    0|0
  • yemek yapmak da dahil hiçbir ev işini sevmem.

ama yemek yemeye bayılırım...:))))

1|0
    0|0
    • bırak yapmayı sevmeyi yapmayı bildiğinden de şüpheliyim:D

• azaip bi yemektir maklube

yerim ben onu xD

• hakkatten güzeldir. :))

• ıyyyyy her akşam mutfakta aynı sahne SEVMİYORUM :)))

0|0
    0|0
  • Nefret ederim.

0|0
    0|0
  • Evet severim =) Çok eğlenceli bence..

0|0
    0|0
  • seviyorumm ama bazen sadece karnım acıktığı için zorla yapıorum o ayrı mesele :D

0|0
    0|0
  • Yok nefret ederim.

Sadece bazen yabancı mutfaklara ait yemekler. O da bir kere.

1|0
    1|0
  • Yemek yapmaktan hoşlanmam ama yemeyi çok severim:)

0|0
    0|0
    • mantıklı xD

• e zaten şimdiki kızlarımız kendi yapacağı işi kocalarına yaptırmayı çok seviyor... nasıl yediiriyorlarsa kendilerine

• yemek yapmayı çok severim ama öyle özel bi tarifim yok :)

0|0
    0|0
  • cok sevmiyorum yaaa ama ogrenmem lazim

0|0
    0|0
  • Bayılırım hele ki kendi yemeğimse, zaten yemek yapmakta sanattır :D

0|0
    0|0
  • Temizlik yapmaktan daha çok severim.Annem izin verse neler yapmam ki:)

0|0
    0|0
    • niye izin vermiyorki

• Sen burayı hala köy mü sanıyorsun arkadaşım:) Vardır elbette ama normal fırınlardan bahsediyordum;)

• adana ben kendimi bildim bileli büyük şehir..

önceleri oluyordu sadece pişirme fırınları artık olmuyor kapatıyorlar kar edemiyorlar

Tam tersi nispeten daha küçük şehirlerde var artık taş fırınları

Mesela iskenderunda hala var ama kapanırlar onlarda

• Kızlar Devam
    5

Erkekler Ne Diyor 25

• yemesini daha cok seviyorum ama bazi bildigim yeekleri yaparken zevk aliyorum

yemek yapmak bir sanattir bence malesef ben o mertebeye ulasamadim :(

0|0
    0|0
  • Salata benim dönüm noktam saatlerce hazırlayabilirim.. 15 dk içinde tüketirim :) salatanın her çeşidini yapmaya çalışırım manavın önünden geçerken meyve ve salata malzemelerini seçer de geçerim :) özellikle ikeaya gidip promosyon italyan salata sosları aldığım bile olur :)

0|0
    0|0
  • Evet hoşlanırım kendime göre "şefin spesyali" olarak gördüğüm tarifim var.

Pırında Sosyete Mantısı

0|0
    0|0
  • ben bunun okulunu okudum

ama fazla yapmayi sevmem yemeyi cok severim ve özen verilmesini isterim :))))))

0|0
    0|0
  • evet özellikle tavuk pilav çok severim.

0|0
    0|0
  • steak mushroom pie..denenmemiş değil ama leziz yaparım

0|0
    0|0
  • Tavuklu mantar sotemi bir yiyen bir daha yap der.

0|0
    0|0
  • Bayılıyorum yemek yapmaya... İlerde belki kurs falan olabilir, gidebilirim yani.. Bana özel bir yemek yok ama körili mantarlı tavuklu makarnayı fena yaparım :D

0|0
    0|0
  • yumurta bile yapamıyorum yapışıyor annem yapınca yapışmıyor bende niye yapışıyor ya tavanın yvşaklığı yada yumrtanın yada bir becerisizlik söz konusu

0|0
    0|0
  • Tek başıma kalınca yemek yapmaktan zevk alırım ve süsleyerek farklı tatlar vererek yaparım.Et içerikli yemekler tercihimdir.Çünkü boş bir tabloya benzer istediğin şekilde doldurabilirsin ve ekleyebilirsin.

0|0
    0|0
  • En çok hoşuma giden şeylerden biridir, heleki kız arkadaşıma ve arkadaşlarıma yapıp yedirmeyi çok severim. Yemek değil, sanat yaparım. :)

0|0
    0|0
  • ben bayılırım:))) karımdan çok mutfakta ben varım... çünkü kötüde olsa illa ben yapacam ben yiyecem

0|0
    0|0
  • Bayılırım :) Rahmetli dedemde aşçı imiş.Heralde ondan geçti bana da.Her türlü yemeği yaparım hatta güzel börek bile yaparım :)

0|0
    0|0
    • vay sen işi ilerletmişssin xD

• Yok kardeş bayan arkadaşlar kadın günü falan yapıyor ya ondan :) Başka bir sebebi yok yani :) Erkekler de olabilir ama talep fazla olmaz yani :)

• ha anladım o açıdan xD

gerçi hangi birimizin rüyası değilki günlere bi tek erkek olarak sen katılcan

makaraya bak sen o zaman

• Evet gerçekten cok seviyorum yemek yapmayı. Mutfakta calısmayı cok seviyorum yeni lezzetler denemem ama denersemde yapabilceğime eminim. Cok güzel tatlı yaparım :)

0|0
    0|0
  • yemek yapmakdan hoşlanırımda ailem yada sevgilim pek hoşlanmıyorlar :) mutfağı çok dağıtıyormuşum o yüzden mutfak yasak bana :))

0|0
    0|0
    • bende güzel yemek yaparım özellikle et yemeklerini ben yaparım. ama arkamda hali hazırda her daim bıdıbıdı yapan sevgiliyle yapmak zor oluyor xD

• özel denediğim tarifler yok.

ama yemekle uğraşmak zevk veriyor bana.

çok ağır çalışsam da kafamı dağıtabiliyorum.

0|0
    0|0
  • forewer menemen

0|0
    0|0
  • Hemen hemen her çeşit yemeği yapabilme kapasitesine sahibim

0|0
    0|0
  • Canım istediğinde güzel yemek yaparım.

Fırında makarna iyi yaparım.

0|0
    0|0
  • yemek yapmak sanat işi yapmak gibidir. lezzeti insann emeği ve sarfettiği emekten geçer,

0|0
    0|0
  • yapmayıda yemeyide seviyorum..tek bir sorun var çok dağıtıyorum... :((

0|0
    0|0
    • yaptığın yemeğimi :)))) sen zehirleniyon milleti niye zehirliyon :))

• hayır canım...otralık dağılıyor...bir sürü bulaşık...ne zehirlenmesi ya :))

• Yemek apmaktan anlamam ama çok güzel yemek yerim;)

0|0
    0|0
  • harika risotto yaparım.

0|0
    0|0
  • ben daha çok yemesini sevenlerdenim :))

0|0
    0|0
  • hobi olarak olabilir arada severim. öyle hergün düzenli olarak yemek yapmak bana göre değiş

0|0
    0|0
Yükleniyor...