Neden kitap okumuyoruz?

Sizce bizi kitap okumamaya iten şeyler nelerdir? Çevremiz mi? Düşüncelerimiz mi? Peki sizin düşünceleriniz nedir?

0|0
10|9

En İyi Kız Görüşü

• maalesef kitap okumayı vakit harcamak gibi düşünenler var izlemeyi okumaktan daha çok seviyorlar neden kitap okuyacağım ki benim hayatım olmuş roman ya da işte nasıl olsa televizyonda anlatılıyor ya dizisi yapılıyor bazı kitapların diyorlar gözlerimi boşuna ne yoracağım işim gücüm var diye düşünüyorlar ama bence kitap okumak insana açılan bir penceredir farklı görüşler,düşünceler edinmek en önemliside kitabı bitirdikten sonra da ne öğrendiğini iyi anlayıp ve kendine bir şeyler katmak gerçekten iyi yazılmış kitaplar sonunda insana bir mesaj veriyor yani yolculuğa çıkıyorsun sanki ve sonra gözün açılıyor ve o okuduğun satırları kendin değerlendirmeye başlıyorsun kendine uyarlıyorsun ve yeni bir düşünce ediniyorsun kendine ya da yeni kararlar alıyorsun bu yüzden kitap okumak bence çok güzel bir şey keşke herkes okusa ama maalesef insanlarımız bir koşuşturma derdinde ordan oraya hep luzumsüz işler peşindeler ..

0|0
    0|0
    • Her zamanda dediğim gibi bir şeyler yapmalı :) Çok haklısınız size katılıyorum tabiki insanlar okumalı, izlemeli, internette vakit geçirmeli ama hepsinden de birşeyler alabilmeli ve kendini geliştirebilmeli. Muhakeme yeteneğine sahip olan her insan neyin doğru neyin yanlış olduğunu bilebilir. İnsanlarımızı bilinçlendirmeliyiz. Benim bu soruyu sormamdaki tek neden sesimin bir kaç kişiye ulaşmasını sağlamaktır. Bir toğluluk oluşturdum bu gün Face de isterim ki herkes fikirlerini orada paylaşsın.

• İnş herkesin ayrı bir zevki olabilir tabiki bu konuda. Keşke bütün dileklerimiz gerçekleşebilse :)

• aynen ama bu kitap konusunda ki dilekler gerçekleşebilir dileklerden :)

Erkekler Ne Diyor 9

• valla ben okuyorum köpek gibi hemde öyle böyle değil, 1bine yakın kitabım var bir o kadar da bağışladıklarımmm severim olmazsa olmazlarımdandır. Neden okunmadığını bende anlamıyorum zaman mekan meselesi değil onu çok iyi biliyorum şimdiden o cevabı verecek arkadaşların beyin hücrelerinin yokluğuna üzüldüm. Viyanada kaldığım zamanlarda insanlar yolda yürürken bile cep kitapları okurlardır bırakın uban'ları otobüsleri hemen hemen herkesin cebinde cep kitabını sabahları uban'da yolculuk ederken kanım donmuş bir şekilde gözlemlerdim kitabı olmayanlar duraklarda ki bedava gazeteleri okuyorlardı... sırf bu yüzden gidip oradad yaşamak istiyorum

0|0
    0|0
    • Bir sürü kitap okuyor sunuz anladım peki bu alışkanlığı insanlara kazandırmak için uğraşıyor musunuz? Başka ülkelerde yapılan olaylar bu ülkede niçin yapılmasın? Kendinize/mize sormamız gereken çok şey var. İnsanlar dediğim gibi çevrelerinde gördükleri şeyleri yapmaya bayılırlar. Sizi insanların içinde özendirici bir biçimde ve sabırla kitap okumaya davet ediyorum. Eğer yaşadığınız ülkeye katkı sağlamak istemiyorsanız istediğiniz her yerde yaşayabilirsiniz. Saygılar...

• Yorumunuz için teşekkürler sizi de yorduk bayağı. Toplum için yaptığın çalışmaları da canı gönülden tebrik ediyorum. Umarım çok daha faydalı olursunuz herkese.

• pek iç açıcı bir cevap değil farkındayım ama zamanla insan olanları görükçe bencilleşebiliyor her konuda, umarım sen öyle olmazsın en azından, saygılar sunarım hoş-sohbet oldu.

• İnternet-Bilgisayar beni engelliyordu ama çok uzun zaman önce e-kitap kullanmaya başladım. Bu sorunu çözdüm.

0|0
    0|0
  • erken yaşta alışkanlık kazandırılmıyor

ilerleyen yaşlarda da alternatifler daha tatlı geliyor

0|0
    0|0
  • insanın kendisinden de çevresinden de etkisi var... kitap okumak yerine filmi çıkıyor onu izliyorlar.. kitap okumanın faydalarını bilse de yapmıyor..

0|0
    0|0
    • :) İşte bu yüzden kitap okuyan kesimin kitap okumayı özendirmesi lazım. Her kes sinemalara gidiyor , herkes hangi filmin nasıl güzel olduğundan bahsediyor. Başkalarının yaratıcılığını kullanarak görsele dayandırdığı şeyler daha ilgi çekici oluyor. Buna hazıra konma diyebiliriz. Oysaki bir kitap okuduğumuzda onun karakterlerini kendimiz kılıflandırıyoruz, ortamları hayal gücümüzle çok farklı yerlere çeviriyoruz. Kitabını okuduğumuz filmleri izlerken filminin bize yetersiz gelmesinin nedeni budur.

• çok haklısın öyle işte ne yapalım...

• okumayan düşünsün sen niye dertlendin ki bu durumdan ama ruh ve zihin dünyasının gelişmesinde ilaçtır ilaç o ayrıı

0|0
    1|0
    • :) Okumayan düşünsün denir mi hiç. Ben çevremde bilgili insanlar olmasını istiyorum. Ufku açık düzgün bir şekilde iletişim kurabileceğim kişiler olsun istiyorum. Ülkemi seviyorum insanlarımız benim için önemli. Herkes için önemli olsun istiyorum. Birilerine iyilik yapmak size ne kaybettirir ki?

• çok üzerime geliyorsun bende bırakacağım okumayı :O ukutsuz değilimm yaa işin şakası tabi

• Çok özür dilerim. Üzerinize geldiğimi düşünmeyin lütfen asla böyle bir niyetim yok. :) Okumayı asla bırakmayın bilginizin ve ufkunuzun daha da genişlemesi dileğiyle...

• Zamanım kalmıyo desem bahanemi uydurmuş olurum acaba ...

0|0
    0|0
  • Ohuyom ben yhaaa...

0|0
    0|0
  • bazı insanları belki calısmaktan vakti olmuodur..

0|0
    0|0
  • ben hep okurum

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• Fatmaa kardeş bir sürü kitap aldım,okunacak yığınla makale var ama üzerimd bi ağırlık var yani yapmıyorum ya..Nasıll kendimi gaza getireceğim bilmiyorum.

0|0
    0|0
    • :) Bence çevrenizde kitaplarla ilgili sohbet edebileceğiniz kişilere ihtiyacınız var. Yada sizin yanınızda okuyan biri olsa daha çabuk motive olabilirsiniz. Ailenize size yardımcı olmaları için istekte bulunabilirsiniz.

• Evet:) Çevre unsuru önemli:)

• hiç vakit bulamadığım gün bile en az 50 sayfa okurum .öncedendaha fazla okurdum ama internet vaktimi çok yiyor. uykuya geçişte zorlandığım için uykum gelene kadar okurum .

0|0
    0|0
    • Çok güzel bir alışkanlığınız var. Sizden ricam insanların içinde de kitap okuyarak onları okumaya sevk etmenizdir. Bir kişi bir çok kişinin kitap okumasına neden olabilir diye düşünüyorum.

• :) İnş çok fazla kişiyi teşvik edebiliriz hep beraber facede bir topluluğum var bugün kurdum herkesi beklerim Kitap Okuyanlar Topluluğu

• bulabilirim umarım olmazsa link verirsin katılmak isterim bende

• Küçüklükten kazandırılması gereken bir alışkanlık olduğunu düşünüyorum.

Evimizde kocaman annemle babama ait kocaman bir kitaplığın olması, içlerinde kaybolmayı, oturup beraber kitap okumayı, kitap önermeleri... Güzel hayaller.

0|0
    0|0
    • Eminim bu hayallerinizi bizden sonraki nesillere aşılarsınız ve sizin için hayal olan şeyler çocuklarınız için gerçek olur :) Evet bir evde bir kitaplığın olması ev yaşayanları için büyük bir artı.

• vaktimizi başka şeylere harcamak

0|0
    0|0
  • kitap okunuyor sadece korsan kitaplara eğilim olduğu için okuma oranı az gibi gözüküyor

0|0
    0|0
    • Umuyorum ki öyledir. Korsan kitaplara karşı düşünülenleri bilemem fakat kitapların okunuyor olması yeterince güzel bir olay :)

• tembelliiiiiikk

0|0
    0|0

• Herkes okumasın zaten.

0|0
    0|0
  • okumadan duramam ben insanlar nasıl duruyor anlamıyorum insanı başka bir dünyaya götürüyor kafa rahatlatıyor nebiliyim dertleri falan bi köşeye atıyorsun kitap okurken

0|0
    0|0
  • tv den netten derslerden fırsat kalmıyor evet haklısın

0|0
    0|0
Yükleniyor...