CHP Atatürk'ün partisi. Hal böyleyken en az %50 alması gerekmez mi? (Detay önemli)?

Bu ülkede Atatürk ismi herşeyin üzerinde sevgi ve saygı mıdır? Evet..

Atatürkü koşulsuz seven en az % 60 var mıdır? O da evet..

O halde Atatürkün partisi Chp neden % 30 bile alamıyor aklım ermiyor..

Chpnin politikalarını beğenmezsin anlarım.. Ama Atatürkün aziz hatırasına ve mirasına saygıdan bile gider chpye verir insan.. sonuçta cumhuriyetin temel değerlerinden tamamen sapmış bir parti değil ki bu.. Atatürkün partisi yahu

Ya farkındalık kalmamış
Ya da Ata artık eskisi gibi sayılmıyor

0|0
10|17

En İyi Erkek Görüşü

• bu ülkede Atatürkçüler hiçbir zaman eceliyle ölmezler ölmediler... bana göre pek seven yoktur... seven olsa ülkenin durmu bu halde olmazdı...

2|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 16

• Atatürk'e "Kefere" diyen Mehmet Bekaroğlu Chp'deyken, pkk nın avukatlığını yapan Sezgin Tanrıkulu Chp'deyken, Hdp'nin eylemlerine katılan başta Şafak Pavel olmak üzere birçok kişi Chp'de milletvekili veya önemli mevkilerdeyken, pkk nın Suriyedeki kolu olan pyd nin bir terör örgütü olmadığını söyleyen Kemal Kılıçdaroğlu Chp'nin genelbaşkanı iken nasıl olurda "cumhuriyetin temel değerlerinden tamamen sapmış bir parti değil ki bu.." diyerek siyasetten 1 gram dahi anlamayan dar görüşlü birisi olduğunu ortaya koyuyorsun. Atatürk şu anda yaşasa emin ol, şu anda Chp'de olanların en az %90'ını partiden kovardı. Bak güzel kardeşim, siyasetten 1 gram bile anlamadığım ortada. Atatürk koyu Türk milliyetçisi olan bir liderdir. Atatürk'ün en yakın arkadaşı olan Mahmut Esat Bozkurt'a Bozkurt soyadını kim koydu biliyor musun? Tabi ki de Atatürk koymuştur. Chp şu anda 1 gram dahi milliyetçiliği önemsemeyen 1 partidir. Türk milliyetçiliğini 1 gram dahi önemsemeyen bir parti olan Chp nasıl Atatürk'ün izinden giden bir parti olabilir?

Halkevleri kuran kişi de Atatürk'tür. Fakat Halkevleri şu anda yasadışı komünist gruplarla pkklı grupların elindedir, bu kötücül gruplar zamanla Halkevlerini ele geçirmişlerdir. Halkevleri tamamıyla ve tamamıyla pkknın eline geçtiği halde sırf Atatürk kurdu diye halkevkerini de mi savunacağız?

Chp'nin içinde (özellikle yönetim kademelerinde) 2015 yılı itibariyle kaç tane Türk milliyetçiliğin önemseyen Türk kaldı söyle bakayım? Chp'de Türk milliyetçiliğini önemseyen 1 tane bile Türk yok neredeyse! Sorarım sana, bu parti mi koyu Türk milliyetçisi olan Atatürk'ün partisi!

Atatürk'ü yeterince iyi tanımadığın için sözümü Atatürk'ün bir sözüyle bitireceğim:

"Ben herşeyden önce bir Türk milliyetçisiyim. Böyle doğdum. Böyle öleceğim." - Mustafa Kemal ATATÜRK

Duyduğun bu söz, Atatürk'ün en sevdiğim sözlerinden birisidir. Günümüz Y-Chp'sinin Atatürk'ün kurduğu Chp ile aynı olmadığını, aralarında dağlar kadar fark bulunduğunu anlatabildim mi.

0|0
    0|0
  • Resmen saçmalamışsın dilencilik gibi olmuş atatürk ilkelerine saygı duyarım ama sırf o açmış diye chp ye %60 oy gidecekse bunun saltanattan ne farkı kaldı

2|1
    0|0
  • Ne alaka la?

1|2
    0|0
    • Şu alaka.. ülkede süper politika üreten partiler olsa tamam ama yok
      Bu durumda nasıl mirasa sahip çıkılmaz onu merak ediyorum.. atatürkün partisine oy vermek dururken neden oyları bölünür atatürkü sevenlerin

• Bu yazdıklarına karşılık uzun bir görüşüm var ama biliyorsun ben artık uzun yazmayı sevmiyorum. Üşengeçlik.

• Haklı olabilirsin yine de yazmak istersen okurum..

• Atatürk herkes oy atsın diye parti kurmadı, insanlara seçim sunmak için kurdu.

Ben chpnin atatürkün izinden gittiğini düşünmüyorum.

0|0
    0|0
  • Atatürk ün partisi hdp li terör yandaşları barajı geçince bayram ediyor. l*n atatürk ün bile ağırına gitmiştir :)

0|0
    0|0
  • Atatürk solcu değildir Chp solcudur yani chp Atatürkün partisi değildir ve hatta akp bile Atatürkün partisi olmaya daha yakındır yarın bigün (faşist dediğinizi duyar gibiyim) chpnin içindeki onlarca alevi kürtten biri partinin başına geçerse ne olur? hdpye şu an bile destek veriyor bu vekiller yarın hükümeti kurunca başbakan kılıçdaroğlu partiden atılır veya istifa ederde bunlardan biri başbakan olursa ne olur? bu kadar ayrılıkların olduğu bir partiye oy vermek akıl karı değil şu an tek başlılık lazım chp %45 aldı hükümeti kuramadı koalisyona girdi ülkenin içine gireceği kaosu bir düşünün ortalık yatışana kadar akp iktidar olmalı (mhpliyim)

0|0
    0|0
  • atatürkün partisi değil atatürkün kurduğu parti. öyle sözler söylemişsin ki atatürk adıyla atatürke çok büyük saygısızlık yapıyorsun

0|2
    0|0
    • Keşke ben saygısızlık yaptığımla kalsam da atatürkçülerin oyları boşa bölünmese..

• işte sorun bu türkiyede atatürkü en çok kötüleyen kesim istemeden de olsa atatürkçüler ve kemalistler buna sen de dahilsin atatürkün ilkelerini, yaptığı değişiklikleri bir düşün farkına varırsın

• Öyle ama şu an başındaki adam Tunceli li bir kürt olunca kimse oy vermiyor, ki şimdi iktidara gelseler bişeyler yapabilmeleri için belli bir zaman geçecek, o zaman geçse bile pek bişey yapabileceklerini düşünmüyorum. şu an baştaki insanlardan da nefret ediyorum. Bence bu devirde oy verilecek bir parti de yok. Zaten CHP önceden CHP idi. şu an CHP ismini taşımamalı bile. Kısacası Atatürkçüyüm.

0|0
    0|0
    • Soru sahibi dışında düşüncelerinizi kendinize saklayın

• chp Atatürkün çizgisinde kalsaydı mhp yi kurmazdım -alpaslan türkeş- sence Atatürk olsaydı hdp yle koalisyonu bir an olsa düşünür müydü

1|0
    0|0
  • onlar atatürk üzerinden prim yapıyorlar ben bir ak partili olarak atatürkü sevmiyormuyum emin ol chplilerden daha çok seviyorum ama onlar çizgisinde gitmiyor.

1|0
    0|0
  • Ne alaka ataninmirasi diye chpye vermek o chp hdpvile girusyrken mi

1|1
    0|0
  • Atatürkün hedefi ile aynı mı? bu chp kadınları açık saçık giyinmek diyor. ülkeye yol cami dernek okul vb.. yapılıyor adamın haberi yok. o sadece kukla olarak duruyor orda

0|0
    0|0
  • Mustafa Kemal ATATÜRK insanlara at gözlüklerini çıkartmayı öğretti sebebi bu... Kör inançla bağlanmayız biz sırf atamıza saygımızdan

0|0
    0|0
  • O bir HAİN Sizin okullarda üniversitelerde yanliş öratiyorlar

1|0
    0|1
  • chp atatürkün partisi olabilir.
    ama işler değişti be güzelim :D

0|0
    0|0
  • atatürkün ismi altındalar diye oy mu verelim atatürk kalksa asar bunları :D

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• Bakış açına katılmıyorum. Atatürk seviliyor diye kimse chpye oy vermek zorunda degil. Chpye oy vermemek demek Atatürk ilke ve inkılaplarina bağlı kalmamak demek değildir. Politikalarini beğenmiyor olabilirler ki bu insanlarin en doğal hakkı kimseyi chpye oy vermiyor Atatürkçü değiller o zaman diye bir çıkarımla yargilayamayiz. Ha bu arada not : Chpliyim

1|0
    0|0
    • Chpye oy vermeyenler atatürkçü değildir demedim belki farkındalık azdır.. sen de şuna cevap ver diğer mevcut partiler çok mu süper ki insanlar atatürkü sevmelerine rağmen chpye (onun partisine mirasına) oy vermiyor

• Diger partilerin cok super olup olmadiklarini oy veren secmen belirler:) demekki cok super buluyorlar ve istedikleri partiye oy veriyorlar. Ben chpnin politikasini begeniyorum ona oy veriyorum. Halkin oy verdigi partilere saygisizlik edemem

• Atatürk ü seven %60 var mı bilemiyorum da oy alamıyor çünkü Atatürk ün kurduğu parti gibi kalmadı vatanın savunucusu olması gerekirken terörü destekledi son seçimlerde
    halkta gördüğüm algıda Chp dinsiz alkolik bu yerleşmiş bir olgu halini almış bir kesim bu yüzden düşman
    %30 almasının en büyük sebebi asıl bahsettiğin gibi Atatürk'ün kurduğu tek parti olması

1|0
    0|0
  • Canim Atatürk ayri chp ayri. Atatürk' ten sonra chp cok kotu imajlar sergilemis maalesef. Ismet inonu bunun en buyuk ornegi. Başörtüsü gibi bir cok konuda demokrasiyi kirleten adimlar atmis chp. Yani bende ataturkcu ve chp li bir gencim. Ama simdiki chp ile ataturku bir tutmak mantikli degil.

0|0
    0|0
  • Çünkü CHP Atatürk'ün partisi olmaktan çıktı!
    Bütün millet bunu görüp bildiğinden oy verilmiyor!

0|0
    0|0
  • Sayet Atatürk un düşünceleri ilke ve inkilaplari gibi kalsaydı ve o dönemdeki zihniyetle devam etseydi tabiki chp idi. Günümüz şartlarında bunların hepsi cikarciliga dönüştü bu yüzden Atatürk un chp si ile , Kılıçdaroğlu nun chp si aynı degil

0|0
    0|0
  • Atatürk'ün partisiYDİ. Şu an ne partide ne de ülkdede Atatürk gibi insanlar yok.

0|0
    0|0
  • çalıyorlar oyları

0|0
    1|1
  • Chp nin içine ettiler! Atatürk zamanındakichp yle suanki chp arasında daglar kadAR FARKLAR VAR

0|0
    0|0
  • Atatürk'ün partisi evet... Ama şu an Atatürk'e yakışır şekilde hareket etmiyorlar krndilerini

0|1
    0|0
  • Ne kadar saçmalamışsın böyle. Chp Atatürk'ün partisi insan politikasını beğenmese bile saygıdan oy verir nasıl bir cehaletin ürünü? Çok komiksin

1|2
    0|0
    • galiba zeka problemi var bunda :D

• Saçmalık /: Üzülüyorum böyle saçma sapalak zihniyette insanlar görünce

• Aynen, bende üzülüyorum senin gibi görüş sahibi :(

Yükleniyor...