Muhteşem Yüzyıl dizisinden kendinizi ve sevgilinizi hangi iki kahramana benzetiyorsunuz?

Muhteşem yüzyıl dizisinden kendinizi ve sevgilinizi hangi iki kahramana benzetiyorsunuz? Hikaye olarak, görsel olarak herhangi bir bakımdan işte?

• Sultan Süleyman - Hürrem Sultan
    38% (11)30% (3)36% (14)Oy Ver
  • İbrahim Paşa - Hatice Sultan
    21% (6)30% (3)23% (9)Oy Ver
  • Matrakçı Nasuh Efendi - Sadıka Hatun (Victoria)
    3% (1)20% (2)8% (3)Oy Ver
  • Malkoçoğlu Bali Bey - Armin Hatun
    21% (6)10% (1)18% (7)Oy Ver
  • Sultan Süleyman - Mahidevran Sultan
    17% (5)10% (1)15% (6)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
8|2

En İyi Kız Görüşü

• O dandik diziyi izlemiyorum.

Bir kere izleyeyim dedim, aman tanrım o nasıl kıyafetler öyle! Full dekolte falan.

Orası saray, ingiliz kraliyet şatosu değil. Daha da izlemedim.

0|1
    2|0
    • Nerden biliyorsun sarayda o kadar dekoltenin olmadığını? Osmanlı sarayında dekolte kol gibi vardır. Bu yüzden hadım görevliler alıyorlar saraya.

Bak mesela mangala oynayan Osmanlı kadınları... link

O dönemden bir tasvir bu. Onu geçtim meşhur hürrem sultan portresi var. O Portrede bile boynu felan hep görünmekte, saçları görünmekte. Sarayda bunlar daha fena açık. Teberdariye bölüğünden bir baltacının anlattıklarına göre çok daha açık.

• O eğitim kurumunu padişahın elinin altından başka b ir yere yapamamışlar mı?

Yada zavallı harem ağalarının ne suçu vardı da hadım edilmiş?

O zaman şimdide tüm okullardaki hocaların ve hizmetlilerin hadım edilmesi lazım aynı zihniyete göre.

İnanma bu zırvalara padişahın yattığı kadınla başka birisi yatamaz mantığı ile hadım edildiler.Aslında dizinin tek gerçekçi yanıda bu haremin bir oynaşma kurumu olduğuna vurgu yapabilmiş az çok.

• Ben sana osmanlı sempatizanı demedim ki... Sana o dönemde çizilmiş bir tasviri yolladım sen hala müzelerde gezdim diyorsun. Halk beni ilgilendirmez. Müslümanından, Ortodoksuna, Katoliğine, Musevisine kadar bir sürü insan var Osmanlıda. Eğer Osmanlı diyorsan Sarayı ele alacağız.

Sarayda ise dekolte çok fazla belirgin bir şekilde bellidir. Sana resim verdim onu geç meşhur hürrem portresi var. O portre Hürrem zamanında yani 16.yüzyılda çizilmiştir. Düşün Saray dışı bir şey bile o kadar açık.

Erkekler Ne Diyor 2

• Zaten dizi hep iki kahramanlarla dolu tarih filmimi,oynaşma filmimi anlamadım kümes gibi,böyle ucuz yapıtlı tarihten bihaber kimselerin böyle saçma dizilerle saçma konularla reyting yapmaya çalışmalarını kınıyorum.

0|0
    1|0
    • hem tarih hem aşk filmi bir arada, hep tarih gösterecek halleri yok ya, aşkı da yapacaklar ne yani aşk yok muydu Osmanlı'da? ayrıca tarihi olaylar da baya var. hem oynaşma dediğiniz şey olmasaydı ne Osmanlı kurulurdu ne de insanlık soyu devam ederdi

• tarihi hataların olduğu doğru ama tarih dediğimiz koskoca bir yalan bizim tarih hakkında bildiklerimiz aslında doğru olmayabilir ve bu sadece dizi için geçerli değil. bu saçmalık dediğiniz sadece türkiyede değil 22 ülkede daha gösteriliyor dolayısıyla bu dizide birşeyler vardır ki bu kadar meşhur oldu. ayrıca hürrem hareme geldiği yıl 1520 yani I. Selimin vefat ettiği yıl hem de I. Selim vefatından sonra Hürrem hareme geldi. bunu diziye dayanarak söylemiyorum, tarihi gerçek.

• Yani mevcut tarihide saptırmışlar ben bunu demek istedim.Elbette bize anlatılan tarih yanlış olabilir ki bir çoğunun yanlış olduğunu bizzat biliyorum.

Madem yapacaklar daha kaliteli bir dizi yapabilirdiler.

Sadece bir kaç tane güzel kadın ve onların ilişkilerine vurgu yaparak iyi bir dizi yaptıklarını zannediyolar ben bunu eleştiriyorum.O Yüzden Türk sineması hiç bir zaman bir Hollywood ayarında ne bir film nede bir dizi yapamaz.

• ben seyretmiyorum...bana çok gayri ciddi geliyor...

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• E şıkkı.

0|0
    0|0
  • aslinda pek benzemiyorum asklari bana hitap etmiyyorr

0|0
    0|0
  • sende çok muhteşem yüzyıl delisisin galiba :))))

0|0
    0|0
  • Hiçbirine benzemiyor. Bütün aşkların hepsinde 3. şahıslar var.

0|0
    0|0
  • hiçbiri.

0|0
    0|0
  • Malkoçoğlu Bali Bey - Armin Hatun..

0|0
    0|0
  • Malkoçoğlu Bali Bey - Armin Hatun

0|0
    0|0
Yükleniyor...