Ya bir gün İlber Ortaylı ölürse işte o zaman ne olacak?

İlber Ortaylı ölürse abuk sabuk fikirlerle yalanlarla ortaya çıkanlara cevap verecek biri kalmaz diye çok korkuyorum be KS. Bir tek Ortaylı ülkemizin masum olduğunu biliyor ve söylüyor. kimse ona cevap veremiyor. Çünkü tarihi tüm gerçekleriyle yutmuş bir adam.

1 tane İlber Ortaylı bile bu bilimdışı, geri kafalı ülkede bu kadar açığı kapatıyor. 10 tane İlber Ortaylı'mız olsa bugün marsta koloni falan kurardık herhalde.

Ayşe Hür de Kadir Mısıroğlu isimli maraş dondurmacısının kadın eşdeğeri resmen. Bir fesi ve maraş dondurmas tezgahı eksik :D :D

0|0
3|3

En İyi Kız Görüşü

• su anda yasayan, ellerini opmek istedigim tek insan.

0|1
    0|0
    • Ellerini öpme seviyesinde değilim (kendi izin vermez zaten ehehe :D ) Ama çok severim İlber Ortaylı'yı babam da Tarihçi olduğu için 12 yaşımdan beri hep kitaplarını okudum İlber Ortaylı'nın

• ben de tombik diye opecegim.

• Ehehe :D Tombişim diye de sevecek misin onu :D

En İyi Erkek Görüşü

• öyle deme kadir kısıroğlu Atatürkün ruhuyla konuşmuş
    rüyasında gördüklerininde belgesi var :D

0|1
    0|0
    • Kadir Mısıroğlu en büyük kaynağının üzerinde oturduğu için insanlara gösteremiyor o kaynağını :D

Ya adam Maraş Dondurmacısı Cosplay'ı gibi bişi :D

Kızlar Ne Diyor 2

• En saygı duyduğum adamların başında gelir kendisi. kendisi. Severek okudum. Çok küçük yaşlardan beri mutlaka birgün birebir dinlemek istiyorum. Ya birgün ölürse demişsin, işte o zaman içinde bulunduğumuz durumu açıklayabilecek biri kalmayacak. Çağdaşlaşma ve demokratikleşme ya da dayanışma adı altındaki safsatalar ortaya dökülemeyecek. Belki çok uç bir örnek olacak olacak ama siyasilerin hem birlik beraberlik çağrısı yaptığı, hemde birbirini yediği şu dönemi bile tek cümlesiyle özetledi bu adam. " birbirinden şüphe eden kitlelerin bulunduğu yerde ne barış olur ne de onurlu bir eşitlik. "

Bu adamı alay konusu yapanlar farketmeyecektir belki ama toplum gerçekleri dillendirilemeyecek. Bir ilber Ortaylı hocamız daha yok maalesef.

0|0
    0|0
  • Benim asil uzuldugum muhattap aldigi en kaliteli insan bile henuz onun tirnagi olabilmis degil.. İyi katlaniyor ben olsam yapamazdim ve derdim;
    "cok cahilsin keske olsen" 😁😁

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Taşansu yancısı olur İlber'in.

0|0
    0|0
  • ölürse Türkiye'nin IQ ortalaması düşer asdesdfgads

0|1
    0|0
    • 1 İlber Ortaylı bile ne kadar fark ediyor ülkede resmen keşke 2 tane olsalar.

Yükleniyor...