Kapat

Bir kitap tavsiyesiyle daha karşınızdaym:)) İskender pala nın Katre-i Matem ini okudunuz mu?

Bir kitap tavsiyesiyle daha karşınızdaym:))  İskender pala nın Katre-i Matem ini okudunuz mu ??????Osmanlı da bir cinayetin romani... kesinlikle tavsiyemdir koca kitabi br nefeste okudum...
Zaten yazarinin bir cok kitabını soluksuz okumustum..

0|0
3|7

En İyi Erkek Görüşü

• “ Tarihe tekerrürden ibarettir diyorlar. Hiç ibret alınsaydı, tekerrür mü ederdi.” der Mehmet Akif. Romanda anlatılan dönemden bu güne bakıldığında ya da tam tersi düşünüldüğünde görülen o ki değişen yalnızca suret değişmeyense siret. Derin devlet fâil-i meçhûl cinayetler, zengin ve fakir arasındaki onulmaz uçurum… vs. tekerrüre tâbi olmaya devam etmekte. İşte özetteki en can alıcı nokta burasıydı. Elinize ve dilinize sağlık. Hala düşünüyorum da bu elyazması kitabı kim yazmış olabilir? Bence Hafız Çelebi!

1|0
    0|0
    • Sen lisani, sureti , sireti , bilgisi ne güzel bir adamsn ey Gök gözlü HalilCan Kardesim :)

Yorumunun her harfi için teşekkür ediyorum. .
      bu siteyi sevmemin nedeni Dostane gönle mukabil gönüller buluyor insan.. .

Haa unutmadan bendr elyazması eseri Hafız Çelebinin yazdığını düşündüm. . Gerçi Kitabın sonunda ortadan kaybolan HörüKiz da olabilir belki... ?

• Aaaaa ne kadar şanslısn. :( . ben onun şahsi kimliğini iki darbe arasındaki eserinde tanıdım. .
      muazzam bir adam..
      Yavuz Bahadıroğluna hayran olduğum kadar hayranm kendisine. ..

• Evet çok ama çok şanslıyım onu tanımıyordum. Birden karşıma çıktı ve tanıdım onu ondan sonra hayatını anlattı. Bende merak ettim ve eserlerine baktım ve mükkemel bir adam o an eksik olduğumu hissetim :) Kitap benim arkadaşım dostum herşeyim oldu. Beni ben yaptı kısacası :)

En İyi Kız Görüşü

• Ben i. Pala'nin "od" ve "babilde ölüm istanbul'da aşk" ini okudum. Od çok hitap etmedi bana diğer roman ona göre daha akıcı çok sklmadim. Bilmiyorum daha bir baglasn beni isterdim baglayamadi. Diğer kitaplarını da denemedim acikcasi..
    Bunu ovuyorsunz denesem mi cidden :)

0|0
    0|0
    • Lütfen :) vede Şah & Sultan i deneyin

• Yapalım eyvallah :)

• Teşekkürler kuzu :)

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 6

• Okudum :/

1|0
    0|0
  • İskender pala -şah sultan
    markuz zusack-kitap hırsızı
    yaşar kemal-ince Mehmet
    Tolstoy-insan ne için yaşar ne ile de olabilir
    elif şafak-baba ve piç bir solukta okursun
    elif şafak-ustam ve ben
    şimdilik bu kadar

2|0
    0|0
    • Iskender Palanin şah & sultani da bir sokakta okudum evet harikaydi.. diğerlerini not alıyorum hemen... Çok teşekkür ederim...

• önemli değil kitap hırsızı bir solukta okursun

• Bazı kitapları güzeldir

1|0
    0|0
    • Hepsi güzel bence :) tam bir iskender pala hayranıym. Hele ki hayatını anlattığı iki darbe arasında adli kitabını okuduğumda yazar kimliğinden sonra şahsiyetine dr hayran kaldim...

• Tarak gibi kitap.

0|0
    0|0
  • Okudum baya ilginc geldi bu gune kadar okuduklarimin arasinda o gunlerden kalmis bir yazma eser simdi de Babilde olum İstanbul da ask basladim bu arada bu sitede bole seyler soran hanimefendilerin olmasi sevindirici

0|0
    0|0
  • Nasip olmadı daha okumak alıp okuyacağım inşAllah :)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• OD u okuyayım demiştim bir ara çok sıkıcıydı bir daha okumadım o yazarı

1|0
    0|0
    • Od sıkıcımıudı😐

• Dili biraz ağır kaçabilir ama biraz alıştır kendini. Müdavimi olacaksn.. bu kitabı okumani tavsiye ederim ve de Şah&Sultan ı...
      sevgiyle kal...

• Kitaplığımda durur yıllardır, açıp okumadım.

1|0
    0|0
    • Okumalisn bu bir işaret :)

Bendr geçen paylaşımımda yazmıştım Elif Şafak'ın Aşk adli romanı yıllardır kütüphanemdee durur okumamştm diye. 1gunde okudum sayılır o da harikaydi.. bunu da yengemden aldim.. bunuda 2 günde okudum tek nefeste nerdeyse...

Yükleniyor...