Hayırlı Cumalar Namaz kılar mısınız?

17. sure 82 ayetinde

“Biz kurandan, inananlar için şifa ve rahmet olacak şeyler indiriyoruz. Ama bu, zalimlerin yıkımını artırmaktan başka katkı sağlamıyor.”
24. Nur suresi 41. ayeti

“Yeryüzünde ve göklerde ne kadar varlık varsa bunların Allah’ı tespih (zikri, kıraati, kıyamı, rükû, secde…) edip yücelttiklerini ve kuşların da saf, saf diziler halinde görme­din mi?’ Her varlık gerçekten (nama­zını) duasını da ve tespihini de (kıraati de) öğrenmiş bulunuyor. Allah onların yaptıkları her şeyi bilendir.”
20. taha suresi 14. Ayetinde

“Hiç kuşkulanma ki Ben, Allah’ım, ilah yoktur Ben’den başka; O halde Bana kulluk/ibadet et ve beni hatırlayıp anmak için namazını yerine getir.” Diyor.
11. Hud suresi 49. ayetinde

“Ey Muhammet! Bunlar gayba ait haberlerdir. Onları sana vahy ediyoruz. Bunları ne sen, nede milletin (toplumun) bilmiyordu. Sabırlı ol şüphe yok ki, kurtuluş takva sahiplerinindir (ibadet edenlerindir).”
3 âli imran/191. ALİ İMRAN 191.

”Aklı ve gönlü işletenler o kişilerdir ki, ayakta, otururken, yan yatarken hep Allah’ı zikrederler; göklerin ve yerin yaratılışı hakkında derin düşünürler: “Ey Rabbimiz! Sen bunu boşuna yaratmadın. Şanın yücedir senin. Ateş azabından
4nisa/103. NİSA 103.

“Korku halindeki namazı tamamlayınca, artık Allah’ı ayakta, oturarak, yan yatmışken anın. Sükûnet bulduğunuzda, namazı tam bir biçimde yerine getirin. Namaz, müminler üzerine vakti belirlenmiş bir farz olmuştur.”
10yunus/12. YÛNUS 12.

“İnsana zorluk dokunduğu zaman; yan yatarken, otururken, ayaktayken bize yalvarır. Ama sıkıntısını çözdüğümüzde, kendisine dokunan bir zorluk yüzünden bize hiç yalvarmamış gibi çekip gider. Haksızlığa/aşırılığa sapanlara, yapmakta oldukları, işte böyle süslü gösterilmiştir.”
İman edenler geceleri kıyamda ibadet ederler.

25furkan suresi 64. ayet

”Geceleri, Rableri huzurunda secde ederek, ayakta durarak geçirirler.”

• Namazımı Kılıyorum.
    40% (6)22% (2)33% (8)Oy Ver
  • Tam vaktinde kılmasam da kılıyorum.
    7% (1)22% (2)12% (3)Oy Ver
  • Namaz kılmıyorum.
    53% (8)0% (0)33% (8)Oy Ver
  • Cumadan cumaya.
    0% (0)22% (2)8% (2)Oy Ver
  • benim kalbim temiz namaz kılmasam da olur.
    0% (0)34% (3)14% (3)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
Güncelle.
Güncel

0|1
3|2

En İyi Kız Görüşü

• Rabbim hakkıyla namaz kılanlardan eylesin inşallah örnek ayetler için çok teşekkür ederiz

1|2
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Hayırlı Cumalar. :) Allah bizi alnı 5 vakit secdede olanlardan eylesin. :) Amin.

2|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Şükür ki..

1|1
    0|0
  • Namazımı Kılıyorum. Sabahtan yatsıya kadar.

1|2
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

Yükleniyor...