Türk Bayrağının Gerçek Simgesini Kimler Biliyor?

Herkes Türk bayrağının 1. kosova savaşında şehit kanı ve ay yansımasından oluştuğunu sanıyor? Madem öyle Osmanlı Devletin'deki Ay Yıldızlar neyin nesiydi? yakında ''Bence'' hazırlıyacam gerçekleri herkes öğrenicek inşallah.. Bayrağın simgesinin aslında Ay Yıldız olmadığı güneşin ay tarafından tutulduğunu biliyor muydunuz? Türkler tarafından simge olarak seçilmesinin sebebi de haçlı ülkelerinin o dönemlerde sçzde Güneş Tanrılarına tapmaları ve Osmanlı devletinin de onlara gönderme olarak güneşinizi bu şekilde kapattık mesajı vermesidir, Ay kesinlikle bayrağımızda gözükmemektedir çünkü Osmanlı devleti biz ay'a tapmıyoruz mesajını veriyor. Bayrağımızda kesinlikle ay ya da yıldız yoktur sadece görüntüde öyledir herkes bilsin bunu. Hilal sandığımız yer güneşin ay'ın gölgesinde kaldığı yerdir. Yıldız ise güneşin ay'ın arkasından güçlü ultraviole ışıklarının yansıması ve dışarıya vurmasıdır. Bu şekilde hayal edilip tasarlanmıştır Türk bayrağı.. yoksa hilalin gökyüzünde bizim bayrağımızda ki gibi gözükmediğini az çok tahmin ediyorsunuz,. Ne düşünüyorsunuz şimdi?
Türk Bayrağının Gerçek Simgesini Kimler Biliyor?

Not : Yakında detaylı bence hazırlayacam okurken yıllardır boşa eğitildiğinizi anlıcaksınız !

Güncellemeler:
Türk bayrağının böyle anlamlı ve esrarengiz bir hikayesi olması daha da gururlandırıyor. ama bizim millet cahil bir kere düşman mı oldunuz diye soruyor bilgisiz bir arkadaş !

0|1
6|12

En İyi Kız Görüşü

• Biliyorum ama bilmeyenler için iyi bir soru olmuş teşekkürler pek bilinen bir şey değil 😊

3|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Hilalin gökyüzünde bizim bayrağımızda ki gibi gözükmediği olayı çok mantıklı geldi.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Çok güzel olmuş duygulandim yazıdan.

0|0
    0|0
  • Bilmiyordum ben bunu

0|0
    0|0
  • bilmiyordum ne yalan söyliyim

0|0
    0|0
  • Koca bir Hımm. sen yaz okuruz, mantıklı geldi bana..

0|0
    0|0
  • çok mantıklı geldi bu bize böyle şeylerle gelin seni tebrik ediyorum. araştırıcam bunu.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• Dünya nın en güzel bayrağıyla
    Gurur duyuyorum

0|3
    0|0
  • Hayal gücüne bayıldım

0|0
    0|2
  • Hiç bunu araştırmak aklıma gelmemişti.
    Bende kurcalayım bakalım neler çıkacak :)

Teşekkürler biladerim

0|1
    0|0
  • İyide o zamanlar güneş tanrısının cokta kabul gördüğü zamanlar değil ki, haçlı seferleri adı üstünde hristiyanlığın sembolü haç olduğu için haçlı seferleri denmiştir

0|0
    0|0
    • Şu an Papa'nın bulunduğu yerde güneş tanrı simgeleri hala mevcut. Hatta geçenlerde konuşma yaparken arkasında güneş tanrısı heykeli vardı... Onlar peygambere tapıyor sadece. Allah'a inansalar H. z isa onun oğluydu demezlerdi.

• ulan Türk bayrağınada mı düşman oldunuz be

0|0
    1|3
  • Doğru olsaydı okullarda illa ki öğretilirdi bu.
    Ben yinede araştıracağım.

0|0
    0|0
  • kaynak nedir

0|0
    0|0
  • bence öyle değil gibi hilal islamı simgeleyiyor diğer islam ülkelkerindede hilal var

0|0
    0|0
  • Biliyordum ben işte böyle eğitici başlıklarla gelin helal bro

0|0
    0|0
  • böyle bir bilgiyi bizle paylaştığın için teşekkürler

0|0
    0|0
  • okudğum kadarıyla ay ile ilgiliydi :D

0|0
    0|0
Yükleniyor...