Türk Bayrağının Gerçek Simgesini Kimler Biliyor?

Herkes Türk bayrağının 1. kosova savaşında şehit kanı ve ay yansımasından oluştuğunu sanıyor? Madem öyle Osmanlı Devletin'deki Ay Yıldızlar neyin nesiydi? yakında ''Bence'' hazırlıyacam gerçekleri herkes öğrenicek inşallah.. Bayrağın simgesinin aslında Ay Yıldız olmadığı güneşin ay tarafından tutulduğunu biliyor muydunuz? Türkler tarafından simge olarak seçilmesinin sebebi de haçlı ülkelerinin o dönemlerde sçzde Güneş Tanrılarına tapmaları ve Osmanlı devletinin de onlara gönderme olarak güneşinizi bu şekilde kapattık mesajı vermesidir, Ay kesinlikle bayrağımızda gözükmemektedir çünkü Osmanlı devleti biz ay'a tapmıyoruz mesajını veriyor. Bayrağımızda kesinlikle ay ya da yıldız yoktur sadece görüntüde öyledir herkes bilsin bunu. Hilal sandığımız yer güneşin ay'ın gölgesinde kaldığı yerdir. Yıldız ise güneşin ay'ın arkasından güçlü ultraviole ışıklarının yansıması ve dışarıya vurmasıdır. Bu şekilde hayal edilip tasarlanmıştır Türk bayrağı.. yoksa hilalin gökyüzünde bizim bayrağımızda ki gibi gözükmediğini az çok tahmin ediyorsunuz,. Ne düşünüyorsunuz şimdi?
Türk Bayrağının Gerçek Simgesini Kimler Biliyor?Not : Yakında detaylı bence hazırlayacam okurken yıllardır boşa eğitildiğinizi anlıcaksınız !

Güncellemeler:
Türk bayrağının böyle anlamlı ve esrarengiz bir hikayesi olması daha da gururlandırıyor. ama bizim millet cahil bir kere düşman mı oldunuz diye soruyor bilgisiz bir arkadaş !

0|1
612

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 5

  • Koca bir Hımm. sen yaz okuruz, mantıklı geldi bana..

    0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

Yükleniyor...