Mozart dinlemek sizce faydalı mı?

siz de mozart dinlemenin derslerde sınavlarda bir faydası olur mu? 13 yaşında kardeşim var mozart dinlemenin zihin gelişiminde faydası olduğunu okudum. sizce doğru mu gerçekten? böyleyse ne kadar süreyle dinlemeli ve diyer müzikleri de dinlese olur mu ? bu sene dgs gircem sizce ben de dinlemeli miyim yani yaşım 20 bu yaştan sonrasında bi fayda olur mu ?

0|0
3|11

En İyi Erkek Görüşü

• faydası var. ama her insana göre değişiyor. mesela insan vardır rock müzikden hoşlanır. insan vardır pop müzikden hoşlanır. insan vardır klasik müzikden hoşlanır. ben mesela mozart severim klasik müzikleri beğenirim ama diğer müzikler ile pek alakam yoktur. beni klasik müzik dinlendirir. ama bir başkasınıda pop dinlendirir. fark vardır yani insandan insana. ama şu olay kanıtlanmıştır. mozart dinleyen inekler daha fazla süt vermiştir :)

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• Mozart etkisi adı altında bir hipotez var ama gerçek mi belli değil.Kanıtlanmış bir şey yok.Sözlükte yazılanları okuyup eğlenebilirsin. link

Kendi hayatımda kanıtlanmış bir gerçek var yalnız.Küçük yaştan itibaren metal ve rock dinledim.Zihinsel gelişimim vardıysa bile onların da etkisiyle yok oldu.Çok mutluyum.Long live Metal Music

0|1
    0|0
  • ya o yıllardır söyleniyo klasik müzik gelişme çağındaki çocukların zekasını 10 pu an artıyomuş fakat ben bi haber izledim yeni isviçreli bilim adamları bi araştırma yapmış bunun tamamen palavra olduğu orata çıkmış para tuzağı yani boş ver kalsik müziği satranç oyanyın mateatik çalışın asıl zekayı bunlar gelştiriyo

0|0
    0|0
  • Klasik müzik faydalı olur mutlaka. Ben Bruch'u tavsiye ederim.

0|0
    0|0
  • eziyet etmeyin çocuğa ya:)) bırakın dersini çalışsın sonra Justin Bieber dinler nasılsa..

0|2
    0|0
  • ineklere bile dinlettiklerine göre vardır bir faydası...

1|0
    0|0
  • Çoğu kaliteli müzikte bu tür yararlar var.İnsanı dinlendiriyor ve huzur veriyor, onun için böyle bir yararın olmayacağını düşünmek doğru olmaz.

0|0
    0|0
  • Beklentin olmadan dinlersen çok hoşş...

0|0
    0|0
  • Kesinlikle. Müzik ruhun gıdasıdır.

0|0
    0|0
  • onu anlayabiliyorsa faydalıdır...zorlamanın anlamı olmayacaktır diyorum...

0|0
    0|0
  • Banada birileri araba kullanırken beethoven dinlersem daha sakin olacağımı söyledi ama nafile...

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• arkadasım senı bılmıorum ama bnde 20 yasındayım 1 haftadır klasık muzık dınlemeye basladım ders calısırken ve ınanamıcaksın ama psıkolojık olarak mıdır nedır ders calısma ıstedgım arttı mutlu oldum normalde heavy metal rock dınlerım uzun bı sure dvam etmeyı dusunuorum galıba sevdım bu ısı ;)

0|0
    0|0
  • bazı abazalar var ne alaka geliştirmez falan derler. evet son derece faydalı hatta sana söylemek isterim benim kardeşim yaklaşık 1 yıldır dinler klasik müziği mozart beethoven vivaldi falan. bir gün baktım resim çizmş ama aynı tasarımcıların giysileri kızları olurya onlar gibi. eskiden bir ev bir göl çizmekten başka bişey bilmezdi :DD yani klasik müziğin ama özellikle ünlü bestecilerin ve mozartın müzikleri son derece zekaya ve hatta kalbe çok faydalı kalp düzenli şekilde ritim tutuyor ve psikolojik olarakda sakin disiplinli akıllı çocuklar oluyor :))

0|0
    0|0
  • Müzik ruhun gıdası derken bundan bahsetmiyorlardı herhalde. Arada sırada klasik müzik dinlerdim. Çok fazla değil. Lakin Türkiyede ilk 50ye girdim. Sürekli dinlesem ne olurdu bilmem.

Otur dersine çalış.

0|0
    0|0
Yükleniyor...