Türkiye Cumhuriyeti sizce ne kadar laik?

bizim ülkemiz sizce ne kadar laik? değilse neden değil?

• Bence laik bir ülkede yaşıyoruz.
    0% (0)19% (3)10% (3)Oy Ver
  • Laiklik ve Türkiye hayal edemiyorum.
    38% (5)38% (6)38% (11)Oy Ver
  • Laikliğin ne demek olduğunu bilen kaç kişi var ki ?
    62% (8)43% (7)52% (15)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
6|10

En İyi Erkek Görüşü

• CHP ye göre laik değil tabiki ama ilk önce laiklik nedir buna karar vermek lazım. Bence başı kapalı insanlar henüz heryere giremedeği için henüz tam anlamıyla laik değil. evet benim annem ablam başı kapalı değil belki eşimde kapalı olmayacak ama bu onların başını kapatma özgürlüne karşı çıkmam anlamına gelmez. bu islami birşeyde olsa hristiyanlık vb. dinlerin simgeside olsa engellenmemeli. laikliğe aykırı olan budur.

1|1
    0|0
    • aynen kardeşim katılıyorum tabi ama bu ülkede anlatamıyosun ki adam okulda namaz kılınca laiklik gitti oluyo.zorla kıldırılınca laikliğin elden gittiğini anlatamıyosun ki sonra bide üstüne gerici oluyon arkadaş.

Kızlar Ne Diyor 6

• Ne laik'liği daha Türkiye bunun anlamını bile bilmiyor derim ben.. .s

0|1
    0|0
    • ++ inan fazlasıyla katılıyorum.yıllarca ülke gündemini okula başörtüsüyle girsinler mi girmesinler mi diye oyalayaıp ve bunu laiklik çatısı altında yapanlara dicek bişi bulamıyorum

• Laiklik konusunda C dedim.

0|1
    0|0
  • Laiklik olsa da olur olmasa da olur, zihniyet aynı olduktan sonra hiçbir şeyin anlamı yok.. Örneğin Danimarka her ne kadar laik olmasa da Türkiye'den daha adaletli ve düzenli.. Çünkü insanların zihniyeti farklı, biçimden çok zihniyet/akıl önemli bence

0|2
    1|3
  • Atatürk öldüğünden beri laik değiliz.

2|0
    0|0
    • olmayalımda zaten madem türkiye müslüman ülke olarak geçiyor laiklik olamaz...asıl laiklik fransadan gelmedir ve laiksen bi dine mensup olma şansızn çok zor ha yok abi ben müslümanlık vs uğraşmam diyorsan tabiki laik olaiblirsin o ayrı...Atatürkün getirdiği laiklik farklıydı ama şimdiki söylenen laiklik tamamen dine kaşı yapılan işlemlerdir...Atatürkün getirdiği gibi laik olacaksak en önde ben varım ama onu yapacak adam yok o laiklik bitti bidaha olmaz

• Tc ne kadar demokratik ve insan haklarına saygılı diye sorulmalı, gerisi çorap söküğü gibi gelir.

0|0
    0|0
  • Değil

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Laiklik, diktatör olarak kullanılıyor biz de sanki işimize geliyor, halka hitap ediyor sanıyoruz. Din yönetime karışmaz, din camide kalsın diyorlar. Tamam, güzel de camiye de karışıyorlar. Din camide kalsın, eyvallah da bırak da imam camiide istediğini konuşsun. Ona da izin vermiyorlar. Buradaki Müslüman erkek arkadaşlara soruyorum : Cuma hutbelerinden ne kadar İslam'la ilgili şey anlatılıyor ? Yok yol haftası, yok trafik haftası, ıvır-zıvır...

İmamın eline veriyorlar hutbeyi, hutbeyi oradan istedikleri şekilde okutuyorlar. Hani din camiide özgürdü ? Neden imamlara İslamın gerçek halini anlatmasına, memleketin bu hallerde olmasına iki kelam etmesine izin verilmiyor ? Çünkü biliyorlar ki imam gerçekleri anlatsa, laik bir tane Müslüman bulamazsınız. Buradan anlaşılıyor ki laiklik, tamamen diktatörlüğün gizli hali! İmamlar istediklerini konuşsa, zaten Türkiye böyle olmazdı kanımca ya neyse. Yeterince anlaşılmıştır sanıyorum...

0|1
    0|0
  • dinden korkarak laikliği kalkan olarak kullanmanın bir gereği yok. dindar olarak adledilen insanların bir çoğu din konusunda çok zayıflar benden size tavsiye, onların eksiklerini öğrenin ona göre davranın. daha çok işe yarayacaktır.

müslüman bir ülke de yaşayıp dinsiz bir devlet anlayışı beklemek hele ki dindar bir hükümet varken biraz zor bir yaklaşım olacaktır.

0|0
    0|0
  • Bize laiklik fazla gelir :) bak demokrasinin dibine vurduk :))

Adamlar bizi dan dan indiriyor siyasiler "DEMOKRATİK HAK" diyor.

Yarın bize arkadan yanaşsalar laiklik diyecekler.

Toplum eğitimsiz ise en yararlı şey en zararlı şeye dönüşür.Önce toplum eğitilsin laikliği demokrasiyi hak etsin ancak o zaman.

0|0
    0|0
  • bence sözde laik bir ülkedeyiz. çünkü biz ne kadar Cumhuriyet yönetim şekline de geçsek içimizde hala Atalarımızın,dedelerimizin,kanını soyunu taşıyoruz. BİZ OSAMNLI'NIN TORUNLARIYIZZZ.

0|0
    0|0
  • Ulkemizi begenmeyen s*ktir olup gider

0|1
    0|0
  • kurumlar laıktır ve laık kalacak... ancak ınsanlar laık olamaz

0|0
    0|0
  • Bizim memleketimiz herseyin en iyisine laik...

0|0
    0|0
  • az biraz ucundan başından kıçından

0|0
    0|0
  • birakin bu isleri hepsi rant meselesi oldu laiklik dincilik ivir givir önemli olan INSAN olmak gerisi fasa fiso... bu deyimler cikti cikali herkes cikarini sagliyor bu deyimlerden biz türk milleti bukadarda saf degiliz ya degiliz..

0|0
    0|0
Yükleniyor...