Elektrik Verilen Bitkileri Gördünüz mü?

Elektrik Verilen Bitkileri Gördünüz mü?

İngiliz fotoğraf sanatçısı Robert Bueltemann, son çalışmasıyla sıra dışı bir çekime imza attı. 10 yıldır bitki fotoğrafları çeken Robert Bueltemann, metal bir levha üzerine yerleştirdiği güllere, petunyalara, kenevirlere ve daha pek çok çiçeğe çiceklere 80 bin volt elektrik veriyor.

Bu görüntüleri elde edebilmek için haftada 60 saat uğraştığını söyleyen Robert Bueltemann, bu görüntülerin elektrik akımı çiceklerin yüzeyinden geçerken oluştuğunu söyledi. 80 kare fotoğraf çekebilmek için tam 10 yıl uğraştığını sözlerine ekleyen sıradışı sanatçı çalışmasını şöyle anlattı:

"Bitkilerden yayılan bu enerji tabi ki çıplak gözle görülmediğinden, fiber optik kablolar kullanılıp onlardan elektrik akımının geçmesiyle etraflarındaki ışık hüzmesi görülebilmekte. Yaprakların etrafındaki ve saplarındaki bu muhteşem ışık hüzmesi elektrik şoku verilerek elde ediliyor. İnsanlar bu olağanüstü çalışmaları gördükleri zaman sanki büyülenmişçesine kendilerinden geçiyorlar."

Esen Kalın.

#SerKan1923

@üçdeyincegülüyorz124 @mehcab @EniyiYorumcu @s5xI4 @FuC-kerFukare @Yarımkilokıymaefekti @TerazininHúznù

@Freyja88 @Dumannnnn_y @irmolika @Anthemiss @bynay @SAKAT_SİNEK @ismiyook @KaymakliKünefee

• Evet Gördüm.
    9% (2)29% (5)18% (7)Oy Ver
  • Hayır İlk Defa Gördüm.
    91% (21)71% (12)82% (33)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
7|6

En İyi Kız Görüşü

• şaheser. muhteşem bir görüntü..

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• yazık ulan hayvandan insandan sonra bunlarada mı eziyet ediliyor :(

0|1
    0|1

Kızlar Ne Diyor 6

• Sanki fantastik bir dünyadan fırlamış gibi! Bilim ve sanatta özgür bırakılan ülkelerin hayalgücünün sınır tanımadığının en iyi göstergesi.

0|2
    0|0
  • oha harika ya, adamın aklına bunu yapmak nasıl gelmiş merak ettim çok ilginç ve bir o kadar da emek isteyen bir çalışma olmuş ama sonuç mükemmel :)

0|1
    0|0
  • Ama çok güzel olmuş gerçekten 😄😄

0|1
    0|1
  • İlk kez gordum ama çok hoş duruyor

0|0
    0|0
  • Çok güzel keşke böyle bir dünya olsa

0|0
    0|0
  • Adam işini bool sevgiyle yapiyor sonucta ortada :)

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• ilk defa gördüm ama harbiden iyimiş 😀

0|1
    0|0
  • ilk kez gördüm ve ilginç hakikaten. :D

0|1
    0|0
  • Way be süper

0|1
    0|0
  • Para ve zaman çok olunca iş bulmakta kolay.

0|0
    0|0
  • gerçektede böyle mi gözüküüyor

0|0
    0|0
Yükleniyor...