Uşşak makamında üfledim nasıl olmuş?

Kaydederken daha stresli oluyor insan. O yüzden biraz kötü oldu gerçi ama... :) Umarım beğenirsiniz :)

Yunus Emre-Bilmem Nideyim

0|0
1|7

En İyi Erkek Görüşü

• Olacak :) ama beklediğimden çok daha iyi çıktı dürüst olmak gerekirse. Heyecandan olsa gerek nefes kontrolün biraz zayıf kalmış. Çarpmaları biraz daha seri ve net yapmalısın. Ilk başlarda yaptığın çarpmanın birisinde ses arada kalmış, bunların olmamasına dikkat et. 2. kademede hakimiyetin iyi ancak rast perdesine biraz çalışman ve 3. kademeden 2. kademeye geçişler için biraz egzersiz yapman faydalı olacaktır. Örneğin kapalı neva-açık neva ve hüseyni-çargah egzersizi yapmak çok isabetli olur. 3. kademede ise biraz çalışmalısın. Özelliklerde tizlerini yumuşatmaya çalış. Bunların dışında galiba vibrato çalışmıyorsun. Çünkü yaptığın vibrasyon asimetrik geliyor kulağa. Şu an dediğim gibi vibrato çalışmıyorsan, düz üflemeye gayret etmelisin. Benim ilk dikkatimi çekenler bunlar oldu. Yazdıklarımı eleştiri olarak değil tavsiye olarak kabul ediniz. Beğendiğimi zaten söylemiştim. Sadece onu söylesem evet sizin için iyi bir motivasyon ve moral olurdu ancak gelişiminiz için zayıf noktalarınızı öğrenip üzerinde çalışmanız da önemli. 10 yıldır ney üflüyorum, artık biliyorum ve tecrübe ettim bazı şeyleri. Yüreğinize ve nefesinize sağlık, devamını bekliyoruz :) Bu arada Uşşak makamı çok güzel bir makamdır. "Aşıklar" anlamına gelir. Gerçekten de aşk kokar bu makam :) Kolay gelsin.

1|0
    0|0
    • Eleştiri için koydum zaten. Hocam bana kızdığı için benimle konuşmuyor. Yanlışlarımı da söylemiyor :)
      Teşekkürler eleştiriniz için. Bayağıdır elime alamıyordum kötü olacağı belliydi azıcık eleştiri alayım da azim ederim dedim :)

• Anladım. Teşekkürler eig için.

• Rica ederim.

Erkekler Ne Diyor 6

• gerçekten güzel olmuş süper aynen kaydederken veya çogunluk dinleyince stresleniyo heyecanlanıyor insan :)
    ama çok hoş olmuş

1|0
    0|0
  • mükemmel
    cidden huzur var

1|0
    0|0
    • Teşekkürler :)

• yetmesede olur sen çok güzel bir ambiyans oluşturdun bu işin üstadı olmayan kimse ona dikkat etmez

• Teşekkürler :))

• Oha sen mi çaldın sen çaldıysan takip etcem direk cok hoş:)

0|0
    0|0
    • Ney üflenir bir kere =/ :D

• Zaten takip ediyomusum :D yanlskla iptal ettm tekrar attm ya

• Teşekkür ederim iltifatlarınız için :)

• çok güzel üflemişsin.. belli oluyor ses kaydı yaptığın tebrik ederim ama biraz daha hızlı çalmaya çalış.. güzelsin ama nefesini açmak için nane tavsiye ederim bol bol.

0|0
    0|0
  • Duyguyu yakaamışsın. Amatör olması değil, ruhunun birlikte olması önemli. Güzel olmuş alice.

0|0
    0|0
  • güzel olmuş nefesine sağlık istekde yaparız bak sonra :)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Ben beğendim valla nefesine sağlık :)

Ama sanırım daha çok yolun var.. yani profesyonel neyzenlerw kiyasla.. Başar Dikici çok beğendiğim bir neyzendir.. tanıyor musun bilmiyorum ama

daim Başarılar tatlım

0|0
    0|0
    • Teşekkürler :)
      Tanımıyorum hocam sadece eski ustaların eserlerini dinlememize izin veriyor :)

Yükleniyor...