Tupac Amaru Shakur ve American Rap hakkında düşünceleriniz?

Pac 25 yasında suikastten hayata gozlerini yuman genç bir West Coast Rap sanatcısıydı hayatını anlatmama gerek yok dusunceleriniz nedir ve American East West Rap hakkında?

0|0
1|1

Kızlar Ne Diyor 1

• Pek fazla bilgim yok fakat hapishanelerden dogan, irkcilik konusunda aci cekmis bir halkin bugun tvlerde kadin ve parayi satarak, gorgusuzlugun dibine vurup bos beles is yapmasi, kendinden gecmesi olarak goruyorum.
    Yoksa sanatsal acidan rap muzugin hic bir degeri yok.

0|0
    1|0
    • Rap hakkinda bilgin olmamasina ragmen boyle kesin yorumlar yapman biraz komik. Tupac dunya capinda derslerdede felsefesi konu edinilmis cesur ve buyuk bir sahir sahatciydi. Ayrica Rap sanatsal acidan bir degeri yok diyince cok guldum. Evet 2000lerden sonra Rap zaten bitti ona Rap demiyorum oyle Rap olmaz New School denen yeni tipler ortaya cikti onlari kast ediyorsan dogru bende ayni fikirdeyim yuz karasi hepsi.90larda 80lerde yapilan Rap muziginin sanatsal acidan birak Dunyasal siyasal acidan onemi vardi Rap savas olarak yapiliyordu Amerikada bircok adam ölduruldu bu yuzden ve rap derdini sorunlarini en iyi sekilde lirik yoluyla anlatma sanatidir Sanat budur. Afedersin Pop falan sanattan saymiyorum

• Tupac hakkinda bir sey yazmadim. Tupac rap muzik denildiginde ilk akla gelen kisidir ve bu bile saygi duyulmasi icin nedendir. Ben elestirimi yaptim ama sen bundan bagimsiz bir sekilde karmasiklastirip aynisini geri yazmisin.
      Rap bugunku kosullarda sanatsal bir deger tasimiyor para ve kadini satarak son derece seviyesiz, tarafimca mide bulandirici hallerde.
      Sanatsal degeri icin hapishane yillarina geri donulmeli. Ancak o durumda tanirim o kategoriyi.
      Neyse benden bu kadar.

Erkekler Ne Diyor 1

• Hic duymadim.

0|0
    1|0
Yükleniyor...