Dünya'yı değiştiren adamlar sizce kimler? Muhammet? İsa? Newton? Arşimet?

Evet sizce bir sıralama yapılsa birinci kim olurdu? peki 2 veya 3 kim olurdu? Kim sizce dünya'yı en çok değiştiren insan?

• Muhammet
    64% (18)72% (13)67% (31)Oy Ver
  • İsa
    0% (0)0% (0)0% (0)Oy Ver
  • Newton
    11% (3)17% (3)13% (6)Oy Ver
  • Einstein
    21% (6)11% (2)17% (8)Oy Ver
  • Arşimet
    0% (0)0% (0)0% (0)Oy Ver
  • Freud
    4% (1)0% (0)3% (1)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
4|4

En İyi Kız Görüşü

• Mükemmel ilgili değilim ama newtonla ilgili yapılan bir konferans hoşuma gitmişti newton dedim

0|1
    1|1
    • Tedex te izlemiştim orda anlatıcı şöyle diyor. Kimin 2numara olduğunu sorarsanız bu çok tartışılır ve muhtemelen cevabı yoktur ama kimin bir numara olduğunu sorarsanız soru nettir cevabıda nettir newton tartışmasız dünyanın en büyük bilimadamıdır.

• Çok doğru dedin şimdi :D

En İyi Erkek Görüşü

• din konusunda ibrahim.

çelişkili olsa da daha doğrusu emin olamasamda en azından biraz doğruluk payı var ise dünyayı değiştiren tek kişi nuh'tur sanırım. o olmasaydı dünyadaki canlıların nesli tükenecekti sonuçta.

aslında bunun dışında bir çok kişi sayılabilir. dünyada binlerce hatta milyonlarca kişi dünyayı değiştirmiştir. aslında hepside birbirinin tepkimesidir. yani aslında hepsi bir zincir ile birbirine bağlıdır bence. hitler yahudilere katliam yaptı. buna karşılık einstein almanya dan kaçtı. atom bombasının icat edilmesine neden oldu vs vs. atatürk çanakkale de zafer kazandı rusya da çöküş oldu ve yeniden başladılar vs vs. binlerce parça var hepsini toparlamak zor.

ve bunun için bir söz var aslında

''insanların 'an'ları değil 'an'ların insanları vardır.''

doğru zamanda doğru hareketi yapmak dünyayı değiştirmek için yeterlidir. önemli olan tek şey o an

1|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Hayır sen Peygamberimizi nasıl bu kategoride tutarsın ki amacın ne ?

2|4
    2|1
    • Sen ne olsun istiyorsun bakiyim gayet güzel bir soru.

• Newton dedim keşke 2 şık seçebilseydim bir de D derdim :)

0|0
    0|0
  • peygamberimize Muhammet demeye hakkın yok. (S. A. V) diyeeksin.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Hz İsa ile Hz muhammed

0|3
    1|0
  • Muhammed olabilir. Sayesinde birçok savaş yaşandı. Einstein da olabilir. Almanya'dan Amerika'ya gidip atom üzerine araştırma yaptı, sonrasında hükümet zoruyla bombası yapıldı. O zamanlar Almanya'da kalıp araştırmalarına orada devam etseydi 3rd Reich sağa sola bunu kullanmaktan çekinmezdi.

1|0
    0|0
  • peygamberimizi sıradan bir insan gibi tutman büyük yanlış dikkat edelim biraz

0|1
    1|0
    • Hz. Muhammed de insan, Hz. İsa da insan ve ikisi de bizim peygamberimiz... tabi Müslümansan eğer

• tövbe tövbe cahilliğine veriyorum Hz isa benim peygamberim değil o daha allah katında bir peygamber Hz Muhammet (s. a. v) benim peygamberim ve allaha şükür müslamanım. ve Müslümanlığımı sorgulamak senin haddin değil sınırları aşmayalım.

Yükleniyor...