Kapat

1 Nisan şakasının nereden gediğini biliyor muydunuz?

Sizin 1 Nisan (şaka günü) sandığınız şey hristiyanlar'ın (hile günü) sebebi de 15. y. y sonlarında 31 Mart gecesi binlerce Müslüman'ın kandırılarak "1 Nisan" sabahı katledilmesidir..

Güncellemeler:
Sizin gibi bilinçli insanları görmek dostlarım
Güncel.

0|0
3|7

En İyi Erkek Görüşü

• Sayende öğrenmiş olduk hocam teşekkürler. :)

0|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 3

• Evet biliyordum..

0|1
    0|0
  • Evet öyleymiş

0|1
    0|0
  • Biliyordum. 1 Nisanda şaka yapma saçmalığının bir parçası olmadım da zaten

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Haydi hristiyanlardan nefret edelim; hep biz üstün müslümanlarla uğraştıkları için. sonra biraz sakinleşelim ve gerçekleri okuyalım;

-1564 yılında Fransa kralı IX. Charles, yıl başlangıcını Ocak ayının 1. gününe aldı. Daha önce Avrupa'da yaygın olan yıl başlangıcı 25 Mart'tı. O zamandaki iletişim şartlarıyla Charles'in bu kararı fazla yayılmadı. Duyanlar ise protesto amaçlı eski adetlerine devam ettiler. 1 Nisan'da partiler düzenlediler. Diğerleri ise onları Nisan aptalları olarak nitelendirdiler. 1 Nisan'a "aptallar günü" adını verdiler. Bu günde herkese sürpriz hediyeler verdiler, gerçek olmayan haberler ürettiler. Yıllar sonra Ocak ayının yılın ilk ayı olmasına alışılınca, Fransızlar 1 Nisan gününü kültürlerinin bir parçası görerek devam ettirdiler. Oradan da bütün dünyaya bir şaka günü olarak yayıldı.

0|0
    0|1
    • wikipediadan copy paste kardeş yemezler.

• ben burada fransayı savunan biri gibi mi duruyorum? özgür ve bilimsel tartışmaya açık bir kaynaktan bilgi sundum adı fransız oldu? fransızı zerre sevmem ama doğru konuşursa fransız olup olmamasıyla ilgilenmem bile.

• Bırak fransız da kötü olsun biz müslüman ülke olarak övüneceksek her durumda gerçeği savunduğumuz için olsun ayrıca kardeş.

• Tarih hocamız anlatmıştı bize

0|1
    0|0
  • Maalesef hala bu günü şaka günü olarak kutluyoruz.

0|1
    0|0
  • Aynen

0|1
    0|0
  • ibnelikten fransız şakası

0|1
    0|0
  • Boyle organizasyonlarin asla bir parcasi olmam. muslumanliktan degil sacma oldugundan

0|0
    0|1
Yükleniyor...