Sizce dünyanın en çok konuşulan dili sizce hangisi?

Evet arkadaşlar benim yapmış oldugum araştırmaya göre en çok konuşulan diller arasınra çince ve ingilizce başı çekiyor. Çini biliyoruz malum nüfus fazla, İngilizce ise siyasi nedenlerden ötürü çok fazla alana yayıldı. Ama aralarındaki rekabette kim daha önde bilemiycem. Bu ikisi dışında genel olarak seçenek sıralamasına göre diilerin yogunlugunu rahatlıkla tahmin edebiliyorum. Özellikle Arapça hızla yayılıyor. Bu arada İspanyolcayı listeye koymak isterdim ama malum seçeneklerimiz az.

Hadi listeyi hep beraber yorumlayalım ve hangi dil daha yaygın hangi dil ilerleme aşamasında birlikte görelim :D

• İngilizce
    73% (30)46% (26)58% (56)Oy Ver
  • Çince
    12% (5)25% (14)20% (19)Oy Ver
  • Arapça
    7% (3)7% (4)7% (7)Oy Ver
  • Rusça
    0% (0)0% (0)0% (0)Oy Ver
  • Türkçe (Tüm lehçe ve ağızlarda dahil)
    8% (3)16% (9)12% (12)Oy Ver
  • Almanca
    0% (0)4% (2)2% (2)Oy Ver
  • Fransızca
    0% (0)2% (1)1% (1)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
İspanyolca deyip (500 milyon kişi) saçmaladınız sizin yerinize araştırdık buyrun tıklayın:
https://tr.wikipedia.org/wiki/İspanyolca

Birde ingilizce diyen (1,8 milyar) akustik insanlar var onlar içinde inceledik buyrun tıklayın:
https://tr.wikipedia.org/wiki/İngilizce

İşte bizim favorimiz çince (1,3) tıkayın beyler bayanlar azcık genel kültürünüz artsın :D
https://tr.wikipedia.org/wiki/Çince

Evet belki çince biraz iddalı oldu ama kesinlikle ispanyolcanın en çok konuşulan dil olmadıgını görmüş olduk :D

Wikipedia'ya ne kadar güvenilir bilemem ama bence bilgiler biraz eski gibi :D

0|0
9|19

En İyi Erkek Görüşü

• Bunların hiçbiri İspanyolca araştır bak

0|1
    0|0
    • Evet biliyorum ama ispanyolca ilk 5 e zor girer

• Kanka bu arada adaşız 😄
      Demekki Serdar'lar zeki oluyor @serdar95

• Hayir sadece serdarlar cok entel oluyor. O bolgelerin toplam nufudu cinin yarisi bile etmez kafaya bak beee.

En İyi Kız Görüşü

• İspanyolca neden yok? Nüfus olarak Çince, dünya geneli olarak İspanyolca ve İngilizce.

0|1
    0|0
    • kesinlikle ispanyolca. Çin de bile ikinci dil olarak olarak okutuluyor ama çin dışında çok çok az ülkede çince ikinci dil olarak öğretiliyor

• Pardon ama ne vardı :D

• Sen tartışmalara ''kavga var ooooo lafı qoyduuu'' şeklinde yaklaşıyorsan bilemem.

Erkekler Ne Diyor 18

• Türkiyenin %70 i Türkçe konuşuyor olsa %140 Arapça konuşuyor. Sonuçta Müslüman insanlar baş gösteriyor. Okuduğu dualar "Allahım sen bana kısmet bul" un genelleştirilmiş ve Arapçaya çevrilmiş versiyonu sonuçta. Konuşmak yerine dua okumakta neyin kafası.

0|0
    0|0
  • İngilizce tabiki

0|0
    0|0
  • Ben Çince diye duymuştum. :D

0|1
    0|0
  • 0|0
    0|0
    • Herkes kendi reklamini yapiyor. Cinde komunist rejim olmasaydi sen gor herkes nasilda mecburen cince ogrenirdi :)

• ahahahah :D

• kimse kusura bakmasın koydugumun arapları yüzünden bence arapçadır saçma sapan hikayelerini yüzyıllardır okunuyor işin saçmalıgı bunu okuyup anlamayan insanlar etrafımızda

0|0
    0|0
  • ingilizce tabi

0|0
    0|0
  • İngilizce.

0|0
    0|0
  • Konuya ne kadar yabancı olduğun o kadar belli ki şıklardan. Dünyanın en çok konuşulan dili İspanyolcadır

0|0
    0|0
  • Güzel ama ingiliççe.

0|0
    0|0
  • Bütün dünya ortak dil ingilizce ama ben türkçemizi seviyorım

0|0
    0|0
  • Sırası ile Söylemek gerekirse
    İngilizce İspanyolca rusca arapça Çince Farsça

0|0
    0|0
  • Mandarin.

0|0
    0|0
    • Mandarin dil bile degil. çince'nin bir lehcesi. Onu da siklara koyduk zaten :)

• Tüm dillerin kökeni Arapça.

0|0
    0|0
  • kesinlikle en çok konuşulan dil çince dir

0|0
    0|0
    • Katiliyorum. O kadar nufusla hicbir kita bas edemez. Avrupa ortal bir dile gecse yine de cinin yarisina ulasamaz :) 2 milyarlik nufus :)

• Katılma olayı değil bu nesnel bir sonuç araştırmalara dayalı olarak söylüyorum kafamdan atıp tutmuyorum yani

• Aferim size :D

• çince

0|0
    0|0
  • Onu bilmem ama en az konuşulan dili desen "insanca" derdim

0|0
    0|0
  • Çok kolay tabiki de İngilizce. Ne Arapçası ne Çincesi.

0|0
    0|0
    • İngilizceyi 1,5 milyar insan konuşuyor. Çinin nüfüsu ise 2 milyara yakın neyin kafası bu ya :d

• ingilizce

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• İngilizce evrensel ^^

0|0
    0|0
  • Çince

0|0
    0|0
  • İngilizçe 😳

0|0
    0|0
  • En yaygın dilin ankette olmaması. Seçeneklerin az olması bir bahane olamaz :D
    İspanyolca.

0|1
    0|0
  • İngilizce büyük ihtimal

0|0
    0|0
  • İngilizce tabii

0|0
    0|0
  • Dünyada en çok ıngilizce konuşuluyor.

0|0
    0|0