Ne düşünüyorsunuz?

merak ettimde eskilerin, efsane denilebilecek kitapların, müziklerin, grupların, şarkıcıların, filmlerin yani kısaca gerçekten adını sağlam yazmış olan kişilerin hafiften biraz unutulması ve bir yandan da rahatsız edici bir popüler haline gelmesi hakkın da ne düşünüyorsunuz?

0|0
1|5

En İyi Erkek Görüşü

• Hatıralarımızı, Duygularımızı Anılarımızı Kendimiz öldürüyoruz yazık..
    Eski diye de mode oldu sanıyoruz.. Halbuki Retro diye bişi var

JuSt

1|0
    1|0
    • zaten hatırlamak isteyen her türlü hatırlar, hatırlatmaya çalışır benim sorum tam olarak bu değil

• bana mesaj atarmısın yalvarırım sana ihtiyacım var

En İyi Kız Görüşü

• Sorun aklıma che gibi solun sembolü ve devrimci birinin bile resmini ölümünden sonra t-shirtlere basıp satışa çıkartan ve bundan kar elde etmis olan fırsatçilari getiriyor. Bu che'nin temsil ettiği değerlerle tezat oluştursa dahi bu t-shirtlerin sol görüşlü insanlar arasından alıcısı çıkmisti ve çıkmakta da... (ki trajik olan tam da bu)
    Mesela Mısırdaki siyasi çalkantılarin ertesisinde de Rabia işaretinin basıldığı telefon kılıfları, rozetler, t-shirtler ve bunun gibi bilimum şey türemişti. Belki dini bir hassasiyeti gerektirebilecek böylesine kritik bir siyasi olaydan bile nemalanildi ve sırf kar amacıyla bu ürünler pazarlara sunuldu
    Her şey popüler kültür içerisinde bir dönem parladiktan sonra unutulmaya mahkum. Çünkü sistem bu şekilde işliyor. İnsanların manevi hassasiyetleri kullanılıp reklam yoluyla manipüle edilerek veyahut herhangi bir meta aracı ihtiyacmis gibi gösterilip buna inandiralarak tüketime yönlendiriliyor. Ve sonra o ürünün başka bir sürümü çıkıyor, eldekiler eskimiş oluyor ve çöpe gidiyor. Sonrasi bu tüketim cilginliginin ardından gelen tatminsizlikler ve haplarla ayakta duran mutsuz bir prozac toplumu...
    Kastettigin gibi sanat bile pazar haline getirildi. Tüm nitelikli kitaplar, kaliteli şarkılar ve başarılı filmler bir meta muamelesi görüyor çapsiz insanlar tarafindan. İnsanların tek derdi kendilerini zirveye taşıyıp daha çok ün ve para getirecek kaynaklara sahip olmak çünkü.

1|0
    0|0
    • evet kesinlikle ve üzülerek söylemeliyim ki böyle..

Erkekler Ne Diyor 4

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...