Pargalı İbrahim Paşa neden öldürüldü?

Pargalı İbrahim Paşa Neden Öldürüldü?

Sultan Süleymanin en yakin arkadasi degil miydi? Sultan Süleyman mi istedi ölmesini?

0|0
11|13

En İyi Kız Görüşü

• son zamanlarda kendini sultan süleymandan üstün görmeye başlamıştı.putlarla ilgili bir konuda kullarım demişti.bunları süleymanın öğrenmesi,haticeye ihaneti ve hürremin şehzade mustafayla gizli gizli konuşup onu tahttan indireceğini belirtmesi pargalının sonunu hazırladı.

2|0
    2|0

Erkekler Ne Diyor 13

• Wikipedia'ya bir girever zahmet olmazsa.

Ya da Cumartesi akşamı Habertürk'te "Tarihin Arka Odası" programı var.

Bu haftaki konu "Pargalı İbrahim Paşa"

İzlemeni öneririm...

1|0
    0|0
  • İktidar olma hırsı diyebiliriz.

Azıcık araştırın la.

2|0
    0|0
  • Pargalının ölmesini bence Süleyman istemedi neden derseniz dizinin bir kesitin de Süleyman dalıyor gözlerini açınca İbrahim diyor. Ben bu iş Hürrem sultanın yatırdığını düşünüyorum.

0|0
    1|0
  • Askerleri viyanaya trenle göndermiş bunu duyan sülo tez kellesini vurun dimiş

halbuki sülo uçakla gönderin dimiş ama pargalı dinlememiş

1|0
    0|0
  • osmalıdan sogudum ben bole seylerın oldugunu bıldıkce..ben ata olarak gormuyorum bole kendı evladını karısını kızını torununu olduren güruhu

0|0
    0|0
  • kibir ve ihanet

0|0
    0|0
  • ihanetten öldürüldü

0|0
    0|0
  • öyleymiş eskiden o yüzden :D

0|0
    0|0
  • Sayısalcıyım, tarihim kötü ://7

0|0
    0|0
  • aaa ölmüş mü pargalı ('.')

0|0
    0|0
  • demekki neymis kanka ayagi döt ayagi kimseye guvenmeyeceksin hacu oyle alirlar kelleni

0|0
    1|0
  • Alayı piyango onların.Taht için oğlunu öldüren padişahken, bir paşayımı öldüremiycek ? :) Taht sevdası işte oturacağı yer sadece tahtadan ibaret.

0|0
    0|0
  • Bunu neden 477 sene sonra soruyorsun ki?

2|0
    0|1

Kızlar Ne Diyor 10

• İbrahim Paşa putlara tapıyormuş da ,yok Hürrem Sultan'ın rolü varmış da,Hatice Sultanı aldatmış da o zaman magazin haberleri vardı da bizim mi haberimiz yok? Ya bunların hepsi rivayet yabancı kaynakların uydurması gerçeği hiç bir zaman bilemeyeceğiz.Saçma sapan şeyler uydurmayın...

0|1
    0|0
    • aynen... herkez bişi sallıyo... belkide doğrular bilemeiyoruz tabi ama işin sırrı da burda işte BİLEMİYORUZ...

• Bravo tarihi Okuyup öğrenmezsiniz... Bir diziden Tarihi izleyip merak edip sorarsınız

0|1
    2|0
    • Vardir kitap tabi ki ama benim yasadigim yerde yok. Mümkün oldugunca tarihden biseyler ögrenmeye calisiyorum bilmediklerimi bilenlere soruyorum ne var bunda yani

• Sormakla tarih öğrenilmiyor ne yazıkki.. Herkes farklı yorumluyor az çok sende bunu bilirsin...Bende sorarak öğrenmeye kalkmış biriyimdir geçmiş zamanda bazı tarihi olayları... Benimki seni terslemek değil yardımcı olmaktı sadece...

• o devirlerde acayio işler dönüyor , kimi hürrem der , kimi devlet adamları vs. sonuçta kanuninin emriyle ipi çekilir..

0|0
    0|0
  • ekinoks sordu diye geldiydim o değilmiş gidiyorum pardon

0|0
    0|0
  • Pargali öldü mü.

tüh

0|0
    0|0
  • ibrahim aslan terbiyesiciyim dedi. süleyman aslanmış ibrahimde terbiyesiciymiş. ondan yanii süleyman dayanamadı artık ibonun hakaretlerine:)))

0|0
    0|0
  • konuşmaları onu bitirdi. son zamanlardaki hali tavrı . süleyman istedi .izlemedin mi

0|0
    0|0
  • hacivat karagöz neden öldürüldü diye film vardı o geldi aklıma.

1|0
    0|0
  • Bırak şu magazini.

0|0
    0|0
  • Azrail canını alınca ölddü.

0|0
    1|0
Yükleniyor...