Hangi tarz müzikler bizi nasıl etkiler?

müziklerin hem fiziksel hem de ruhsal yapımızı etkilediği tartışılmaz bir gerçek fakat hangi tür müziğin vücudumuzu nasıl etkilediğini konuşmak istiyorum sizlerle.. sizce hangi müzik bizi hangi duygulara sokar hangi müziklere ruhsal gelişimimiz sırasında ihtiyacımız vardır?

0|0
9|9

En İyi Erkek Görüşü

• Soruyu sevdim.

Klasik Müzik - Rahatlatır ve materyal şeylerden uzaklaştırır

Black Metal - Gaza getirir, mistik bir dünyaya ışınlar

Metal / Rock - Türüne göre enerji verir ya da dinginleştirir

House - Eğlendirir, enerji verir

Trance - Coşturur, keyiflendirir

Drum and bass - Gaza getirir, türüne göre karamsarlığa sevk eder

Trip Hop - İçe kapanma isteği yaratır

Dark ambient - Hayatı sorgulatır, felsefeye iter

70s Disco - Merak uyandırır

Şimdilik bunlar geldi aklıma.

1|1
    0|0
    • Arabesk: Kişiye göre değişir.Karamsar yapar veya derdine tercüman olur seni senden alır.

Türk sanat müziği:Rahatlatır huzur verir.Bazen eşlik edersin şenlenirsin, bazen hüzünlendirir,bazen maziye gidersin, bazen de uzaklara dalarsın insanı düşündürür.

Türkü:Buram buram anadolu havası vardır.Bize biz olduğumuzu hatılatır.Kimi zaman eğlendirir kimi zaman hüzünlendirir.

Türk Halk müziği:Sanat müziğiyle aynı şeyler geçerli.

...

Erkekler Ne Diyor 8

• Kulaga gelen her tür müzik güzeldir.

Tarz olarka birşey söylemeye gerek yok. Cünkü Ne rock dinlerim diyen sadece rock dinler ne arabeskciyim diyen sadece arabesk dinler. illa pop dinleyen de vardır aralarında .

Genellikle şu türü dinlerim demek daha mantıklı.

Gün gelir Sepultura - Chaos a.d. yada roots dinlerken gün gelir gripinden başka bir parca ardından şebnemden başka bir parca veya gün gelir mustafa sandaldan bir parca dinlerken gün gelir muse - plug in baby calar gün gelir place boodan bir parca gün gelir rise againsten bir parca gün gelir Suicidal tendencies den calarken gün gelir greendayden bir tane yada nirvana dan gün gelir teomandan gün gelir soner arıca saymakla bitmez aslında...

0|0
    0|0
    • ama bu müzikler bizi nasıl etkiliyor..

• Duygulandırıyor bazıları hüzünlendiriyor ve vucudum bazen cokuyor bazen ise birden bire sinirlendiriyor bzı parcalar birden gücü hisseder oluyorsun. Bazen de kücücük bir smile.

• Barry White, kadınlarda libidoyu arttırırken, erkeklere de sabah yeni uyanmış güzel bir kadının iki göğüsü arası gibi kokar şarkıları. Amerika'da milyonlarca çocuğun yarı babasıdır bu muhterem davudi sesli amca.

link

1|1
    0|0
    • ** Erkeklere de sabah yeni uyanmış güzel bir kadının iki göğüsü arası gibi kokar şarkıları." Barry White seks ilişkisini bilirim de bu bayağı edebi bir betimleme olmuş :)

• Gereksiz düşüncelerden arınmak istiyorsam ''Rap'' dinlerim. link

Geri kalan zamanlarımda ise müziğimin ritmini kendim ayarlar ve hayatın akışı içerisinde sürekli kendi tarzımı dinlerim. link

0|0
    0|0
  • seni sevgili arkadaşımız Meraklı Kedi'nin yazısıyla baş başa bırakıyorum :))

link

0|0
    0|0
  • Metal müziği vücut çalışırken kullanırım.Normalde pek dinlemem fakat fiziksel ve ruhsal olarak motive ettiği doğru.

1|0
    0|0
  • slow muzikler de kendimi daha rahatlamis ve huzurlu hissederim

0|0
    0|0
  • Ben genel olarak bir şeylere öfke duyduğumdan melodik ve heavy metal ana onceliğimdir.

0|0
    0|0
  • O an ki ruh halıme baglı farketmez :)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• Rock = hayatini muziksiz geciremeyecek insanlarin tercihidir. Ruh hali olarak duygulari yogunlastirir, genelde arindirici bi etkisi vardir. Fiziksel etkileri ise daha cok serbest bi imaj olusturur. İnsanlarin elestirilerini umursamadan istedigini yapmayi, saclarini ve giysilerini kendi ruh haline gore secmeyi hedefler.

Metal muzik: Ruhsal olarak bu muzigin verdigi zevk o kadar buyuktur ki dinleyicilerin kulaklari uyusturucu almis gibi olur. İnsanlar genelde metal muzik hakkinda agresif, karamsar insanlarin muzigi diye dusunur ama aslinda olay daha farklidir. Metal muzik sinirli olan bi insana dinletildiginde o insan rahatlar. İcindeki butun sinir muzimle birlikte akip gider. Yada sakin birine dinletildiginde daha enerjik bi havaya sokar. Metal muzik insani zekasal duygusal pekcok yonden etkiler, kural tanimaz insanlarin olayidir. Fiziksel olarak daha cok koyu renkler tercih ettikleri gozlemlenir ama bu sadece bi tercih. Metal dinleyen insan ozgur oldugunu bildigi icin istedigini giyer istedigi tarzda takilir.

Pop: Biraz utangac insanlarin muzigidir. Genelde neseli, eglenceli ama kurallara uymayi seven insanlar dinler. Dans etmek de bu muzik icin uygundur. Genelde siradan, farkli bi bakis acisi gelistirememis ve sipsevdi olan, dis gorunuse cok onem veren insanlarin tercihidir. Kalitesi konusunda suphelerim var ama pop kotu bi muzik degildir. Her tarzda insan vardir bu muzigin icinde. Pop muzik sanatcilarina bakarsak surekli bi laf sokma, kliplerinde fiziksel igelere yer verme vardir. Ve bunlar da normal bi insanin ilgisini ceken seyler oldugu icin dinleyicileri fazladir.

Klasik: Genelde sakin, entellektuel, kurallara uyan, iyimser insanlarin sevdigi bi muziktir. Bu insanlar genelde onyargili olurlar. Diger tarzlardan hoslanmazlar, ama kimseyi tarziyla yargilamazlar. Muzik zevkleri bence iyidir sonucta klasik muzik tum muziklerin atasidir. Fiziksel olarak durgun, dinlenmis bi goruntunun yaninda genel olarak siradan giyindikleri, renk zitliklarindan hoslanmazlar.

Rap: Sürü halinde gezmeyi, insanlara laf atmayi seven tipler olurlar. Kaliteli rap dinleyen insan cok cok azdir cunku kaliteli rap muzik cok azdir. Genelde cevre etkisiyle benimsenen bi tarzdir. Rap muzik tutkusu az insanlarin isidir. Genelde iyi insanlar olmakla birlikte muzik onlar icin sadece arkadan gelen surekli tekrar eden bi ritimden ibarettir. Muzigine asik olan bi rapci bulmak cok zordur mesela. Fiziksel olarak rahat takilirlar. Bi olaydan etkilenince hemen bi nakarat yazarlar. Komik kisiliklerdir ve rap muzigi tarz olarak benimsemek yerine pek cok muzik tarzi dinleyip rap de seven insan cok daha makbuldur.

Punk: Poser yada ozentilerin muzigi olmasina ragmen iyi yapan gruplar da vardir. Punk muzigin adinin lekelenmesinin sebebi , her punk dinleyenin kendini Rockci sanmasidir. Onun disinda hos bi melodidir. Bu muzigi dinleyen kisiler ergenlikleri bitince ya rock muzige doner ve bi tarz benimserler , yada pop muzige donerler. Birincisi daha makbuldur.

0|0
    0|0
  • Arabesk sinir eder, müzik nerden geliyorsa onu kıraşım gelir

Pop müzik ayni etkiyi yapar

Slow müzik uykumu getırır

Oryantal müzikten moralim düzelebilir

Trance dinlendırır

House costurur

Rock ucurtur

Metal cennet'tır

1|1
    0|0
    • metali çok severken hiç dinlemek istemediin anlar oldu mu peki

• Olayın tüm absürtlüğünü bitirdin gözümde tebrik ediyorum :)

• Hahaha teşekkür ederım

• duygu spazmı yaşarım mesela.

dinlediğim tarz şudur budur diye çizemeyecek kadar geniş ölçekliyim bu konuda.

1|1
    0|0
  • Rock hem dinlendirir hem coşturur.

Hastasıyız dede.

2|1
    0|0
  • ben slow severim

0|0
    0|0
  • roh halım nasılsa o tarz müzik dınlerım arabesk bıle :)

0|1
    0|0
  • Genelde pop dinlerim. Mutlu eder beni.

0|0
    0|0
  • ruh halime göre değişir ama bazen mesela slow şarkı dinlediğimde birden aklıma eski aşkım gelir :))

0|0
    0|0
  • klasik müzik.. bayılırım. ruhumu sakinleştirir, bana dinginlik verir.

0|0
    0|0
Yükleniyor...