Evinizde eskileri yad ettiğiniz, fotoğraf albümleri var mı?

Evinizde eskileri yad ettiğiniz, fotoğraf albümleri var mı?
Eksiden beri evimde saklanan fotoğraf albümleri var. Aslında bakmaya çekiniyorum.

Çünkü arasında dünyada olmayan insanlar var. 30 yaşlarında vefat eden dayım, dedem, kuzenim dünyada değiller ama fotoğrafa baktığımda sanki yanımda hissediyorum.

Yaşayanların eski haliyle şimdiki halini kıyaslıyorum. Vay be eskiden sen neymissin dediklerim oluyor.

İstemsiz gözlerimden yaş geliyor. Genelde gizli saklı bakarım, annem hiç dayanamıyor.

En güzel anlar o fotoğraflarda.

Evlilik, doğum, mutlu olduğumuz anlar, geziler, dejavu yaşattırıyor insana.

O anı gözlerimi kapatarak tekrar tekrar yaşıyorum. Hiç denediniz mi bilmiyorum ama o duygu tarifsiz. Hüzün ve mutluluk bir arada.

Kameralı telefon almamla beraber başladım fotoğraf albümlerimi oluşturmaya. 40 binden fazla fotograf var arşivimde. Her fotograf beni o yaşadığım anıları tekrar yaşatıyor.

Bugün yine o eski fotoğraflarıma bakmak istedim, 2 damla geldi yine, temizledi yüzümdeki şantiye de toz toprak içinde kalan yüzümü.

Sonra annemi gördüm ve güldüm iyi ki varsın dedim. Arada bu duyguyu yaşamak iyi gelmiyor değil. :)

Şimdi sizleri dinlemek istiyorum, samimiyetinize güveniyorum. Umarım sonuna kadar okumuşsunuzdur. :)

Var mı size eskileri yaşatan albümleriniz?
Ne hissediyorsunuz baktığınızda?

#FotoğrafAlbümü

0|0
7|3

En İyi Kız Görüşü

• Var tabi olmaz mi. Ama şu an fotoğraflara ekranda bakiyoruz ayni etki olmuyor. Bizlerde cikartip oyle albumlere koymaliyiz diye düşünüyorum. Sanal albumlere değil

0|1
    0|0
    • Kesinlikle albümde olmalı.
      Metal yığını içindeki ile aynı olmuyor.
      Eline alıp seviyorsun sanki o fotograftaki insanları..

• Ne güzel. :)

• Teşekkürler :)

En İyi Erkek Görüşü

• Olmaz mı abi? İçerisinde en çok rahmetli anneannem ile çekindiklerim var. Dünya da en çok onu severdim. 2012 den sonra bakmamaya başladım albümlere

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• evet :)

0|1
    0|0
    • En son ne zaman baktın albümlere. :)

• Çok güzelmiş..

• teşekkür ederim :)

• Var tabi olmaz mi :)

0|1
    0|0
  • Elbette var gecmis gunleri masumiyeti insanlarin herseye ragmen gulumsedigi hatiralari en mutlu gorundugumuz ama icimizin nasil oldugunu gostermeyen albumler 😢

0|1
    0|0
    • Hüzün ve mutluluk bir araya bu kadar gelmedi belkide tek karede.. :/

• Herkes farkli duzuncelerde ama ayni yuz ifadesi

• evet var

0|1
    0|0
  • 1 sene oldu

0|1
    0|0
    • Geçmiş güzel değil. Güzel olsa geçmemiş derdim. Fotoğraflara bakınca gülüyor insan ama normale döndüğünde boşluğa düşüyor. Öyle yalnız öyle kimsesiz ve çaresiz kalıyor bir başına.

• O fotograflarda o anı yaşıyorsun. Sonra bir bakıyorsun eskide kalmış.
      Üzüntü olur ister istemez.

• Pek yok, fotoğraflara bakıp eskilere özlemi sevmiyorum.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Pek yok, malum eskiden fotoğraf makinaları lüx sayılırdı herkes alamaz hatta tanıdığında varsa ödünç ister poz alır kullanırdın. Şimdiki gibi olsa belki daha fazla olabilirdi.

0|1
    0|0
    • Zaten tektük oradan buradan toplama yaparak olusturulan albümler. Dedigin gibi o zaman lüxtü.

• Benle aynı yaşta olan ve vefat eden amcaoğlumun resmine baktığım zaman ben de dayanamıyorum.

0|1
    0|1
Yükleniyor...