Kapat

Sizce neden türk sinema filmleri diğer milletler kadar dünyada popüler değil?

Türk sinema filmleri neden dünyada ingiltere, abd, çin, japonya, almanya,franda,italya v.b. ülkeler kadar ünlü değil acımsı bir soru ama sizin düşüncelerinizi merak ediyorum?

0|0
14|35

En İyi Erkek Görüşü

• altyapi butce ekipman ve bir suru eksik var turkiyede bi film cekmek cok ta kolay degil aslinda ugrasilsa cok guzel projeler cikar ama sadece maddi kazanc icin film cekilen bir ulkedeyiz kimsenin derdi sanat degil herkezin derdi para turkiyede film cekenler filme milyon dolarlar yatirmiyor dusuk butce tutuyorlar 3 kurusa 5 koftede olmuyor

0|4
    1|2
    • Hollywood hep sanat filmi çekiyor, derinliginden anlamıyoruz :D

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 14

• akıl oyunu gibi ya da bir titanik gibi film çekebildikleri gün popüler olurlar bence. koştura koştura cem yılmaz, şahan filmlerine gidiyoruz niye çünkü cok güzel küfür ediyorlar

0|5
    0|0
  • O sektörde yeterli ve gerekli teknolojimiz yok. Donamimiz yok. Bu arada devlete yüklenmeye hakkınız yok, Hollywood'da devlet hiç yardım etmez. Her şey kalifiye is yapmakla alakalı.

0|2
    0|0
  • güç meselesi. neyimiz o kadar güçlü ki dünyada, sinemamız güçlü olsun!

dünyada ekonomin, kültürün dilin güçlü olursa, sanatın da sineman da güçlü olur. ama artık eskiye göre en azından kendi içinde güçlendiğini inkar etmemek gerekir.

0|2
    0|0
  • Sansür yüzünden olabilir mi acaba?

0|3
    0|1
  • çünkü amaç ortaya güzel bir proje koymak değil ne kadar para kazanabilirim gözüyle bakılıyo böyle olunca da yeterince tatmin edici filmler çıkmıyo ortaya

0|3
    0|0
  • Sence ?

0|2
    0|0
    • benim düşüncem şu andaki en iyi cevapla hemen hemen aynı, biraz daha gayret etsek yani teknik acıdan ve içerik açısından bazı probleri çözersek ve ciddi paralarda dönerse filmlerde bence yarışma ihtimalimiz inanıyorumki yükselecektir

• Film konuları hep aynı ve çoğu zaman yüzeysel. Özgün değiller. Recep İvedik gibi zirveye taşıyan bir kitleden iyi film çıkacağını maalesef beklemiyorum. Ama haklarını yememek gerekir iyi yönetmenlerimiz ve oyuncularımızdı var arada.

0|1
    0|1
  • Bence ülkemizde de çok güzel ve kaliteli filmler var, ama REKLAMını yapamıyoruz.

0|2
    0|0
  • özgün senaryo ve sinema kültürü yoksunluğundan dolayı.

0|2
    0|0
  • cunku bızdekılerın nrdeyse hepsı calıntı

0|2
    0|0
  • cok drama var ondan.

0|2
    0|0
  • Senaristler kötü. Çekimler uzunnnnnn bitmek bilmiyor.

hızlı enerjik ve sağ gösterip sol vuran yapamıyoruz

0|0
    0|0
  • Tamam fantastik komedi macerada kötüyüz de bari dram yuvarlasnlar be.

0|2
    0|1
  • o sektorde pek basarili degil bence...ama mesela bak diziler de iyi hatta cok iyi. tum dunyada yayinlaniyor. ozelliklede tarihi, veya bir romanin dizisi falan..cunku turkiyenin tarihi buyuk bu yuzden dizileride tutuyor.

0|2
    0|0

Erkekler Ne Diyor 34

• Çünkü filmleri sadece Türkler anlayabilicegi şekilde yapıyolar ve film kugruları kötü ve filme harcanan bütçe cok kısıtlı oluyor yurd dışındaki flmler ise sahneleri senaryolar cok oturaklı oluyor ve araya mizahta katıyolar bu yüzden Türk filmleri kötü oluyor iyi filmlerde var ama sayısı cok az..

2|1
    0|1
  • looser1 arkadaşımızın dediği gibi kimse dünyaya açılma gibi dertleri yok sadece çektiği filmin bütçesini kazanayım daha çok kazanırsa o da kar olarak kalır ona. senaryo sıkıntılarımız var genelde aynı şeyler üzerine yapılıyor bütçe ile birlikte sinema kültür ve teknolojisi konusunda hala çok gerideyiz filmlerde kullanılan animasyonlar çok belli oluyor. Bizlerde az izlenen filmlerimiz cannes film festivalinde ödüller alıyor ilginç ama bizim beğenmediklerimizi onlar beğeniyorlar yani güzel bir senaryo ve bütçe olursa daha güzel bir şeyler çıkar diye düşünüyorum. Oscar ödüllerinde en iyi yabancı film olarak avustralya'nın yaptığı aşk filmi kazandı bütçeli bir film değil ama kazandı. Bizlerde bir gün belki aday oluyor bir oscar ödülü kazanırız umarım film yada en iyi yabancı oyuncu ödülüyle o günleri görürüz inşallah :))

0|1
    0|0
  • Pazarlamada eksiklik yüzünden

Film yaparken, kitap yazarken başarı seviyen önemli değil, bütün mesele bunu nasıl pazarladığındır. O saydığın ülkelerin pazarlama gücü ile Türkiye'ninki bir değil

3|3
    0|0
    • Katılıyorum.Olay tamamen reklamla alakalı.Gerçekten saçma ya da gereksiz bulduğum ve yurtdışından bir çok arkadaşım tarafından da aynı gözle bakılan filmlerin sadece ülkenin pazarlaması iyi olduğu için meşhur olduklarına sizler kadar şahitim.

• + altyapı yok :D

• altyapı yok dedikten sonra gülmemek lazımdı :/

• Türkiyede bir çok konuda olduğu gibi sinemada da başarısızız. 1453 fetih çektiler mesela bi onu izleyin birde Truva'yı izleyin mesela. Aradaki fark o kadar bariz açıkki, filmde yapılan vurgular, çekim teknikleri ne olursa olsun. Bazı kabullenmek istemeyen milliyetçi arkadaşlar var bizim filmlerimiz şöyle böyle diye. İkileyin gözüm hafif hafif ikileyin, beceremiyoruz işte bariz belli olan bişey üstünde iddia etmenin mantığı nedir anlamadım. Bizim yaptığımız ve halkımızın sevdiği tek şey recep ivedik tarzı bel altı filmler çekip bunlara kahkaha atmak.

0|1
    0|0
  • yabancı filimlere dikkat edin mutlaka içinde hıristiyanlığı dile getirir mutlaka filmin bir köşesinde kilise olur. soğuk haçlı savaşıdır. asla bizim filmleri göstermek istemz ama kendi filmlerini yayınlatırlar

1|1
    0|1
  • iyileri görmezden gelen hayatı popülariteye göre sürükleyen bir ülke burası ki hatta iyi olduğu sektörleri bile mezara gömüyor.

sinemada bir sektör her ne kadar sanatsal değeri olsada. bu ülkede sanata bakış sadece popüler kültür ile var olmak gibi.

0|1
    0|0
  • insanların yaratıcılıkları, garip yargılamalarla daha filiz bile olmadan öldürülüyor. film yaratıcılık işidir. tamam ekipmanda gerekiyor ama yaratıcılık olmadan hiç bir şey yapamazsın.

ayrıca; müthiş türk filmleri de var. ilgilenmek bulmak izlemek gerek.

0|1
    0|0
  • Çünkü Türk filmleri hayata odanlanmak veya fantastik filmler ortaya çıkarmak yerine absürt komedilerin bile absürtünü yaratmakta,duygusal film yapacaklar ise ulan şu filme şunu katayım bunu edeyim diye diye içine etmekle yetinmekle kalıyor.Hiçbir filmi doğal bulamıyorsun hiçbir filmde kendini göremiyorsun,heyecan yok ne olacağını tahmin edebiliyorsun vs. vs.

0|1
    0|0
  • Türk filmleri yerel izleyicilerden kâr yapma amacıyla üretiliyor da ondan. Kalite yok senaryolar berbat vs vs. Ayrıca bir konuda yanlışın var, senin bilmediğin ama dünya festivallerinde ödül almış sanatsal çevrelerde ünlü bir çok filmimiz var ( allahtan onlar var...)

0|2
    0|0
  • komedi filmleri berbat, Türk insanının zekasını küçümsüyor ve bir yabancının anlıyabileceği tarzda değil, aksiyon filmleri kötü çünkü yönetmenlerin bi boktan haberi yok 7 mermilik silahla kaç atış yaparsa yapsın bi türlü bitmiyor şeytan dolduruyor heralde ve yeterli bütçe ayırmıyorlar

1|2
    0|1
  • Şöyle ki, el alem bir kitle için bir şey yapmaz, kitleleri dönüştürmek ve yaptığı şeye yöneltmek için bir şey yapar. Burada ise çoğunluk kitle ne ise ona göre işler yapılır. Maddi durumlar gibi somut meselelere girmiyorum zaten.

0|1
    0|0
  • diziler iş yapıyor oysa . fimler de bence çok ülkede izleniliyor. bunun sebebi para ve tanıtım gücü . bütçe meselesi

0|1
    0|0
  • o ülkelerin hayalgücü ve teknik uygulaması daha yüksek standartta maalesef.. yapanların ve izliyenlerin gözlerindeki perdeler bizdekilerden daha açık(buda eğitimle olan bişi ne kadar ekmek o kadar köfte hesabı..) bizde gelicez o standarta ama gecikmeli..şükür yinede bi kaç güzel film yapılıyor..yinede hayalgücü konusunda tereddüt var çok sığ kafadayız..biraz daha evrensel düşünceler lazım kafada

0|1
    0|0
  • Nasıl olsa izlerler mantığı yaygın olduğu için sanırım. Çok moda bi laf var " begenmesenizde Türk sinemasına destek olmak için gidin filme" diye. Bu iyi bişey değildir. Kaliteyi aşağı çeker bu mantık... iyi işleri tercih et git ki iyi işler çıksın devamında. arz-talep...

0|1
    0|0
  • recep ivedik gibi bir filmin tavan yaptığı bi ülkede bence daha kaliteli film cekmeye gerek yok

0|1
    0|1
  • bütçe teknolojı

0|2
    0|0
  • dünyayı kurtaran adam

Amerikada Kapalı gişe oynamış :)

0|1
    0|0
  • Türk sineması diye birşey mi var a-a-aaaa ilk defa duyuyorum

0|1
    0|0
  • çünkü türkler harcıyor 100.000 onlar harcıyor 5.000.000 proplem?

0|2
    0|0
  • bütçeyle ve hayal dünyasıyla alakalı birşey hocam bu, gelişmiş ve modern toplumların hayal dünyası daha zengin olur

0|1
    0|0
  • çünkü bizim millet sevişme sahnesi olan filmleri dizileri cok sever :D

0|1
    0|2
  • çünkü altyazı işleri ile ilgilenen ve dağıtımını yapan kurluşlar yok

0|1
    0|0
  • Reklam. Bunların hepsi reklem...

0|1
    0|0
  • Türkler daha nasıl yararlı olabilirim diye düşünmüyor. İşi yapmadan parayı düşünüyor.

0|1
    0|0
  • KALİTE. Kalite varsa dil,din,ırk'a kimse bakmaz herkes izler oda biz de yok işte.Hiç yok değil olan nadir filimlerimiz varda işte nadir yeterli değil.

0|1
    0|0
  • çok dandikler abi.

0|1
    0|0
  • bütçeleri düşük olduğu için..

0|1
    0|0
  • Bazı türk filmleri o adını saydığın çoğu ülke filmlerinden kaliteli ve çaplı filmler

0|2
    0|2
    • örnegin abdde çin japon filmleri izlenirken türk filmleri üzüntü verici ama tercih edilmiyor yada onlardan daha az tercih ediliyor bu aşagıda kalma nedenlerini sizin düsüncelerinizi merak etmistim ben sinemada izlenme oranları üzerinden sormustum ancak yorumunuz için teşekkürrler

• :))) sadece türkiyede yasıyorsunuz ve dısarıyı takip etmediğinizi anladım tamam yorumunuz için teşekkürrler..

• güzel filmlerimiz var.

0|1
    0|0
  • olur mu yahu...

misal dünyayı kurtaran adam..uzak doguda komedi filmi die kapıs kapıs gıdıomus

0|1
    0|0
  • Erkekler Devam
    4
Yükleniyor...