İlginç hayat hikayesi olan edebiyatçılar, şairler, ressamlar vs. sanatçılar var mı?

Gençler ilginç hayat hikayesi olan edebiyatçılar, şairler, ressamlar vs. sanatçılar arıyorum.

0|0
3|6

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Yaş 35 yolun yarısı eder diyen şair 46 yaşında ölmüş.

0|0
    1|0
    • Cahit Sıtkı Tarancı Yaş 35 şiirini yazdığında 37 yaşındaydı. Neden bilmem şiirleri bana ölümü daha çok aşılıyor. Karamsar biri olduğu söyleniyor. Zaten karamsarlığın şairi olarak da biliniyordu. Yanlış hatırlamıyorsam kendine mektup yazıp postalamıştı. (Başka şairde olabilir.) 46 yaşında ölmesi... Acı verici.

• CeSeT. Beğendim. Bende bundan sonra böyle hatırlayacağım büyük ihtimal. Teşekkür ederim. :)

• Rica ederim, bende teşekkür ederim :)

Erkekler Ne Diyor 5

• Nazım Hikmet oku

1|0
    0|0
    • Okudum, hayatını araştırdım. Teşekkür ederim.

• Rıza Tevfik

0|0
    0|0
  • Hepsinin hayatı ilginç :)

0|0
    0|0
    • Eh, bir iki isim ver o zaman.

• Oğuz ATAY'ı araştırmanı tavsiye ederim. Edebiyattan anlıyorsan eserlerini oku, daha iyi anlarsın.

0|0
    0|0
    • Tutunamayanlar, Korkuyu Beklerken, Tehlikeli Oyunları okumuştum. Kitaplarından sonra araştırmıştım da biraz. Yaşarken 2. defa basılmayan Tutunamayanlar kitabı şimdi Edebiyatta büyük rol oynuyor. Öldükten sonra kıymetlenmesi çok acı.

• Evet, maalesef ki kıymetlinin değeri biraz geç anlaşılıyor. En beğendiğim yazarlar arasındadır. Çok isterim, bütün eserlerini anlayabilmeyi.

• cogunun ılgınc kı edebıyatcı olmuslar

0|1
    1|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Eşref armağan kesinlikle..

1|0
    0|0
  • Alfred Kubin (ressam) Hayatina pek ilginç diyemem ama babasiyla yaşadiği sorunlarin yansidiği resimleri çok etkileyici. Resimlerine bir göz atmani tavsiye ederim.

Tezer Özlü'nün "Çocukluğun soğuk geceleri" kitabininda kendi hayatindan alintilar da var. Bu kitabi ve hayat hikayesini okuduğumda kendisine çok üzüldüğümü hatirliyorum.

0|0
    0|0
Yükleniyor...