En iyi tarihi savaş filmi hangisidir?

Görüntü, kostüm ve vs açısından en iyi şekilde çekilmiş tarihi savaş filmi sizce hangisi dir? (yabancı) mitoloji filmi de olabilr...

0|0
7|26

En İyi Erkek Görüşü

• spartacus, dizi ama olsun güzel yani beğeniyoruz:)

1|0
    0|0
    • evet dizi ama o tur filimlerden bence farki yok, cok iyi goruntusu kostumler falan, dizi olmaktan cikiyo..

Erkekler Ne Diyor 25

• Braveheart.

2|1
    0|0
  • cesur yürek iyiydi başka aklıma gelmiyo

1|0
    0|0
  • truva . ama fantastık fılm dersen yuzuklerın efendısı kralın donusunun savas sahnelerı superdı..

1|0
    0|0
  • Brave Heart -Cesur Yürek bundan iyisi yok :)

1|0
    0|0
  • Agora'dır...

Bu filmin üzerine sadece Kingdom of Heaven(Cennetin Krallığı)'nı tanırım. Agora İskenderiyeli Hypatia ve Neo Platon-Paganlığın son çırpınış hikayesidir. Antik felsefenin ve medeniyetin bitişinin hemen öncesinde ki parlayan bir ışıktır. Tabi yobazlar tarafından ateist olduğu için yerlerde sürüklenene kadar...

Bunun haricinde objektifliği ve muhteşem yönetmeni Ridley Scott ile Kingdom of Heaven üzerine tanımam. Bir filmi en fazla 1 kere izlerim ben ama bu filmi 3 kere izledim hayatımda. Size tavsiyem tvlerde felan gösterilmeyen Director's Cut versionunu izlemeniz. Daha dolu senaryo ve daha dolu içerik ile izleyin. Filmin %50 sini kesmişler nerdeyse.

0|0
    0|0
  • Er ryanı kurtarmak .

Kapıdaki düşman .

Cesur yürek .

Son samuray .

0|0
    0|0
  • The lord of the rings serisi. Eskilerden Ben Hur çok iyi diyorlar. 300 spartalı'yı da şöyle bir izledim görüntü yönetmenliği güzel ama senaryo (tarihi öğeleri olsa da) biraz taraflı ve zorlama açıkçası.

0|0
    0|0
    • Ben Hur isimli filmi izlemedim ama 300 spartali evet olabilir...

• Cesur Yürek

1|0
    0|0
  • Gladyatör

1|0
    0|0
  • Truva olabilir pearl harbor da favori

1|0
    0|0
  • cesur yürek

cennetin krallığı

truva

1|0
    0|0
  • Truva ve Cesur yürek

1|0
    0|0
  • cesur yürek

1|0
    0|0
  • Truva

1|0
    0|0
  • Troy.

1|0
    0|0
  • Ömer Muhtar,Cesur Yürek

0|0
    0|0
  • Trt'de, sanırım Rus-Nazi savaşını anlatan bir film oynar bazen.

Gözlüklü askerin biri, eski tip bir tüfekle karşı binada banyo yapan şişman nazi subayını, banyo perdesinin üzerine nişan alarak vuruyor falan.

Hatırlayanlar, filmin adını söyleyebilir mi?

0|0
    0|0
  • 300 Spartalı

Cennetin Krallığı

0|0
    0|0
    • cennetin kraligi evet goruntu kostum cekimler iyi ama ne bilim, senaryosi itibarile ben pek sarmadi..

• Alternatif olarak; Red Cliff...

link

Filmin özeti;

link

0|0
    0|0
    • Ya red cliff güzel de bi türlü sonuca varamıyor kaç saat adamların savaşa hazırlanmalarını izliyorsun

• uza dogu yapımı ender savas filmlerinden biri... uzun ama güzel..

• Battal Gazi serisi...Cüneyit Arkı'ın oynadığı. Lisedeyken izleyip Tarih sınavına girerdim..Zaten o dönemki tarih kitapları da Senaryo eserlerinden ibaretti...

0|0
    0|0
  • Cüneyt Arkın ın savaş filmleri

0|0
    0|0
  • cesur yürekdeki savaş sahneleri çok inandırıcı idi...

birde ömer muhtar ın italyanlara direniş hikayesi...

0|0
    0|0
  • Konunun hayliyle dışına çıkılmış olsada troy diyebiliriz. Hektor truvayı tam 10 yıl başarıyla savunmuştur aslında.

0|0
    0|0
    • hayir konun disinda degil, yazdigim gibi mitoloji de olabilir, ve truva gercekten iyi film, o tur filimlerden bahsedersek benim favorim Gladiator..

• hanibal iyidir

0|0
    0|0
  • "çöküş" o dönemi anlatan çok iyi bir yapım

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• "Kapıdaki Düşman" filmi çok değişik gelmişti.

Ama "Soğuk Dağ" ve "Rüzgarla Konuşanlar" filmleri üzerine savaş filmi tanımam..

1|0
    0|0
    • Tarihi savaş filmi olacak, günümüz değil. ;)

• Yok yav olmaz, çok yakın tarih onlar. Kılıçlı kalkanlı, oklu mızraklı olacak tarihi film dediğin. :P

• :D :D :D

• 300 spartalı:)

1|1
    0|0
    • aynen başarılı+

• 300 Spartalı tarihi bir olay değil ki... Filmde anlatılan Termofil savaşı var ama 300 spartalı hayal ürünü. O savaşta 5000 tane felan spartalı asker üzerine thebia, thespia, delphi, atina gibi şehirlerden gelen binlerce asker vardı. O filmi tarihi bir film gibi değilde fantastik bir kurgu gibi izlemenizi öneririm.

• anlmdm dedgnden nyse:))

• cesur yürek

1|0
    0|0
  • Bence şuradaki liste en iyilerini sıralamış: hayro. la/en-iyi-savas-filmleri/

0|0
    0|0
  • film değil ama, gelibolu belgeseli vardı.. aman yarabbi.. bütün gece etkisinden kurtulamamıştım.

1|1
    0|0
  • Gladiator

Braveheart

Spartacus

El Cid

...

0|1
    0|0
  • Troy. Nam-ı diğer Truva.

Bu kategoriye mi giriyor emin değilim.

0|0