Neden kitap okumazsınız?

Gerçekten 1 ayda toplam kaç kitap okumuşluğunuz oldu?
Neden kitap okumazsınız?
Neden çizgi romanı sadece çocuklar okur gibi bir düşüncedesiniz?
Neden kitap okuyanlara tuhaf tuhaf bakarsınız neden?
Neden kitap okusanız bile, sadece roman türünde olanları okursunuz, neden şiir, manga,çizgi roman okumazsınız?
Neden kendinizi, ufkunuzu geliştir miyorsunuz?
Neden kitap okuyanlarla dalga geçiyorsunuz?
Kitap okumayı geçtim, insan sanatla ilgilen mez mi?
İlgilenmezse neden?
NEDEN?

0|0
10|19

En İyi Erkek Görüşü

• Üstüme alınmıyorum şahsen ama :)
    1 ayda önemli olan 10 kitap okumak değildir diye düşünüyorum :)
    çünkü ben hafta da 1 kitap okuyorum nedenine gelince
    o kitap 3 günde de bitse diğer hafta sonuna kadar onun etkileri ile yaşıyorum ve çok zevk alıyorum bu durumdan
    yani aylık baz olarak 4 kitap ediyor.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Kitap okumam için sessizliğe ihtiyacım var ve istediğim sessizliği bulamıyorum her zaman kitap okuyorum ama ayda 1 tane bitiremiyorum haliyle ayrıca kitap okuyan biriyle dalga gecen birini gormedim ben birde roman seviyorum şiir sevmiyorum sevmek zorunda da degilim o da okuyana kalsın

0|0
    0|0
    • Dalga geçen var, Dalga geçilenlerden de biri de benim. Zorla sevdiremem tabi, ama arada sırada onu da okumayı denesek? :)

• Dediklerin çok doğru. Satın almak zorunda değilsin ki. Kütüphanelerden ödünç al, ben öyle yapıyorum.:)

• Kitapyurdı ve idefix gibi sitelerde güzel kampanyalar oluyor. Çoğu yayınevinde %20-70 arası indirim var. Ben kitapyurdu isimli sitede 32 liralık bir romanı 4,85 Tl'ye satın almıştım, yani 27 lira indirimle :-)

Erkekler Ne Diyor 18

• Yapmacıksız bir yaşamı özlüyorum,
    Kurtuluşumuz şiirden falan gelmeyecek,
    Yaşamımızdan gelecek, gelecekse.

0|0
    0|0
    • Nasıl? Şiir insanların hayatına yapmacıklığı mı sokuyor?
      Evet yaşamımızdan gelecek, yaşamda şiirden gelecek.

• Hayat bu işte. Kitaplardan nefret edilmesi çok saçma. Kitaplardan korkma, nefret etme. Onlar sana hayatın gerçek yüzünü gösteriyorlar. Ona bakarsan sen hayatın gerçeklerini verdikleri için kitaplardan değil, hayattan korkmalısın, nefret etmelisin.

• ben asla kitaplardan nefret etmem ama hayal kırıklıklarım olur.. kitap okumayı severim.. Zaten yalnızlığımın sebebi kitaplardaki kahramanları semtimde bulamayışım değil miydi?

• bir askerin anıları 1. cilt bitti
    2. ciltte bitmek üzere
    daha öncesinde ruhsal psikoloji diye bir kitap vardı onu okudum

bence okumayanların okuması için kendi alanında kitaplara ilgi duyması
    ve meraklı olması lazım

0|0
    0|0
  • ben sadece uydurma romanlar değil bilimsel makaleler yazılar vs. okumayıda çok severdim... gerçekten öğrenmeye çok hevesli bir insandım... ama karşımdaki insanlar bir zaman sonra beni anlayamaz oldu... görüşlerimiz farklılaştı... dünya görüşümüz değişti... ne söylersem söyleyim sadece kendi inandıkları doğru... işte o zaman bıraktım... cahillikte güzel bişey... bilip bilmeden arkadan sallamak çok kolay oluyor...

0|0
    0|0
  • Ben çizgi romanda okuyorum :-) Çizgi roman okumak güzel birşey :-)

0|0
    0|0
  • her pazarım kitap okuma günüdür. otobüste dolmuşta metroda sık sık kitap okurum. çünkü en azından ulaşımı değerlendiririm kitapla

0|0
    0|0
  • 1 ayda yaklasik 1200-1300 sayfa kadar okuyorum. Cizgi roman fazla okumam ama internetten manga takip ediyorum. Haftada en az 1 gun sadece siir okurum. Sanat olarakta muzikle ilgileniyorum. Ben bu yorumdan kendimi soyutluyorum :D

0|0
    0|0
    • Öyleyse. Bence de soğutun. :)

• ben okuyorum severim

0|0
    0|0
  • bu gün gördüğüm en anlamlı hatta tek anlamlı konu diyebilirim :) ben okurum çok zamanım az arkadaşım var ondan olsa gerek.

0|0
    0|0
  • çok üşengecim.

0|0
    0|0
  • Valla ne yalan söyleyeyim. Zamanında kitap okurdum şiir yazardım hatta roman demelerim bile olmuştu. Ama ne zaman teknoloji hayatıma girdi bıraktım o işleri

0|0
    0|0
    • İnsanlar teknolojinin kölesi olmuşlar...

• rekoru bu yaz tatilinde kırdım 4 kitap sıkıntıdan oda. Bide abartmışsın bence tuhaf bakarsınız falan

Sanat patlamadır :)

0|0
    0|0
  • Okurum.

0|0
    0|0
  • Son 3 ayda 23 tane kitap okudum. Brandon anderson favori yazarım. Fantastik ve epik romanlar tercihim. Hayat zaten yeterince gerçekçi o yüzden fantastik tarzı tercih ederim. Amacım hayattan kendimi kitaplarla soyutlamak.

0|0
    0|0
  • gereksiz görüyorum

0|0
    0|1
  • O kadar çok neden demişsin ki, ibonun neden şarkısını dinleyesim geldi :D

0|0
    0|0
  • Okuyorum ben

0|0
    0|0
  • Usengeclik

0|0
    0|0
  • Okumak istiyorum ama bir türlü baslayamiyorum :)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• Ben okuyorum okumayi seviyorum
    Canan tan yuregim seni cok sevdi okudum
    Canan tan pembe ile yusuf okudum
    Yarin gidip kitap alicam cok iyi geliyo bana

0|0
    0|0
  • Kitap genel bisey yani aşk romanları okuyanlari kitap okuyor bilgili olarak kabul etmiyorum ben , ben ilgimi ceken bir kitap olmadigi surece acip okumam yani kendimi gelistirmek sadece kitap okumakla olacak bisey degil, herkesin ilgilendigi bisey vardir elbet , bu kadar dert etme sen kendine bunu😊

0|1
    0|0
  • 1 ayda en fazla 17 kitap okudum kitap okurum çok severim geriside şiir falan ilgi alanıma girmez

0|0
    0|0
  • cahillik zevk veriyor bazılarına.

her ay en az 5-10 kitap okurum.

0|0
    0|0
  • Geçen ay 2 tane anca.
    Bu aralar sarmıyor.

0|0
    0|0
  • Ben okuyorum şu an 6. his diye bir kitaba basladim

0|0
    0|0
  • Günde 50 sayfadan az okumam. Rahat edemem bir kere.

0|0
    0|0
    • Tebrik ediyorum gerçekten. Bunu kendine alışkanlık haline getirmişsin. Teşekkür ediyorum.:)

• Genelde bir ayda 5-6 kitap okurum. tabii zaman zaman kal geliyo insana😁10 gün hiç okumadiğim oluyo ama sonra başlayınca bir heves hemen okuyup bitiresim diger kitaba baslayasim gelir.

0|0
    0|0
  • ayda 6-8 kitap bitiriyoeum

0|0
    0|0
Yükleniyor...