Sizce insanlığı cahil bırakan en önemli unsurlar nedir?

Bence insanlığın gelişimini etkileyen en önemli unsur boş inançlar ve hurafelerdir..

0|0
18|27

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 17

• Mesela sence hangi inanç boş ?

2|2
    1|1
    • gerçeğe dayanmayan her inanış boştur bence

• Ben hepsini teker teker araştırarak düşüncemde devamlılığımı sağlıyorum.

Hakkımızda Hayırlısı Olsun. :)

• link tavsiye tabi bu önyargısız izlersen düşüncende devamlılığın hakkında sana daha da destek olabilir diye düşündüm.

• İnsanı düşünmekten,özgür iradeden ve analizden mahrum bırakan herşey...

2|1
    0|0
  • inançlar hurafeler değil bence ön yargılardırr .. millet ne düşünür diye insanlar hayatlarından vazgeçiyor bazn

1|1
    1|0
  • eğitimden- kültürden- okumaktan- yazmaktan -bilgilerden- araştırmaya çalışmamaktan -meraksızlıktan- öğrenmeye çalışmamaktan- uzak olmak-----ayrıca kendi hakkını istememekten- susmatan- konuşmayı bilmemekten- neyin doğru neyin yanlış olduğun ayırt edememekten- daha tuttuğu dinini tanımamaktan ve en kötüsü kendi dilini değiştirmeye çalışıp güzel konuşma ve yazmadan yoksun kalan bir insan cehaletten kurtulamaz.

0|1
    0|0
  • Dinler

Hazıra konma merağı

Dejenere gençlik

1|3
    0|0
  • Önyargılar, muhafazakarlık ve herseyin asırısı.

0|1
    0|0
  • bnce önyargılar

1|0
    0|0
  • yobaz bağnaz ne derseniz deyin , insanı insan yapan dinidir , hayatı onla anlam kazanır , hayatını din insanı hizaya sokar...

0|0
    0|0
  • değişime gelişime açık olmama

başka fikir ve düşüncelere kulaklarını tıkama

güçlü ön yargılar

hurafeler

inançların etkisi olduğunu sanmıyorum . inanç insanın ufkunu genişleten bir duygu. ama bunu nasıl algıladığın ve nasıl anladığın önemli .burda insanın kendi özellikleri devreye giriyor .

0|0
    1|0
    • inanç bence insanı yönlendiren en önemli etkendir ama tabi burada kasıt neye inandığınla alakalı tabi ki inançsız her çaba boşunadır :)

• Yobazlık.

0|1
    1|1
  • Gelişime kapalı olmak

0|1
    0|0
  • tuzluksuz hıyara koşmaca.

0|0
    0|0
  • Ayıplanacağını düşünüp çekinmek...

0|0
    0|0
  • ego ve önyargılar

0|0
    0|0
  • mahalle baskısı dedklermz

0|0
    0|0
  • yobazlık,sadece dinsel olarak dusunme

0|0
    0|0
  • hoşgeldin çikom <3 nasılsın iyi misin günün nasıl geçti çikom <3

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 27

• 7 ced öncesinin bile yetiştirilirken psikolojik olarak yaşadığı sıkıntılar 200 yıl sonra bireyde gözlemlenebilir. din ve eğitim sistemi zaten köle yetiştirmek için şu an çok popüler. insanlığı aydınlatan en önemli unsur ve bilim dalları nelerdir diye sorsaydın keşke :)

1|1
    0|0
  • Ne zaman farklılıklar, kültürler, ırklar, dinler, insanlığın önüne geçerse ki, zaten insanlık hiçbir zaman bunların önünde olmadı bilinen yaşamda. O zaman bilim, sanat, kültür vb bütün alanlarda insanlık gelişecektir. Türkiye ise dünyanın bu kalıpları aşmasından yüzlerce yıl sonra aşabilecek bu kalıpları maalesef.

0|1
    0|0
  • Dogmatik düşünce.

2|1
    2|1
  • Televizyon ve abbuk subuk dizileri insanları aptallaştırıyo ..

0|1
    0|0
  • tek cevabı eğitim.

0|1
    0|0
  • önyargı, dogmalar ve dinler...

1|1
    0|0
  • Din afyondur. Kesinlikle katıldığım bir söz. Sadece gerçekte var olan din değil toplum içinde kabullenilmiş din. işte bu yüzden söyleyecek çok sözüm olmasına rağmen toplum içinde dinden konuşmayı sevmiyorum.

0|1
    0|0
  • Bilmediğine inanması. İlahi bazda söylemiyorum, ideolojik bazda söylüyorum.

0|1
    0|0
  • devletlerdir...statükocu bir eğitimle örümcek ağlarını çocuk yaşta zihinlere örerler...sonra ondan kurtulamazsa newyork üniversitesinde master da yapsa o cahillikten kurtulamaz...

0|1
    0|0
  • kesinlikle dinler ve inançlar.herhangi bir dine inanan insanlar genelde cahildir.bu bir hakaret değil durum tespitidir yanlış anlamayın.

0|1
    0|0
  • !_Ekonomik Sistemin Kurucuları...

2_İnsanın Kendisi.

0|1
    0|0
  • Hazırcılık ve kulaktan dolma bilgiler

0|1
    0|0
  • kitap okumamak

1|1
    1|0
  • Hepsi yanlis .asil cahillik kur'anin ilk emrini yerine getirmemekten kaynaklaniyor...

0|1
    0|0
    • katılıyorum bir nebze de olsa bunun ned eni de kendi dilimiz de okutmamaları arap lisanı ile dayatmaları olabilir zira bundan ötürü ülkemizdeki çoğu sözde müslüman inandığı şeyi bilmiyor 5 vakit namazda ne okuduğunu bilmiyor :)

• ÖN YARGILI OLUP İNSANLARLA VE HAYATLA İLGİLİ SAĞLIKLI KARARLAR VEREMEMEKTİR.

0|1
    0|0
  • insanlığı cahil bırakan her türlü unsur eninde sonunda yobazlığa çıkar...

0|1
    0|0
  • din ve türevleri

0|1
    0|0
  • 3 temel unsur

1-Din

2-Din

3-Din

0|2
    2|3
  • Kutuplaşmadır

0|0
    1|0
  • aritoteles'in kendisi değil ama onun arkasından inşa olan aristotelesçi bakış açısı.

0|0
    0|0
  • Sabit fikirlilik.

1|1
    1|0
  • Minimum masraf ile maksimum kar amacı

1|0
    0|0
  • İnsanlığın aptal olması. Ne yani şimdi din mi onları cahil bırakıyor. Eğer insan aptal değilse baş kaldırır ve inanmaz. Olur biter. İnsanlar aptal kardeşim insanlar.

0|0
    2|0
  • çıkar uğruna yayın yapan medya.

0|0
    0|0
  • hurafe ve yobazlık bir de imkansızlıklar

1|0
    0|2
  • Önyargılar.

0|0
    0|0
  • Kesınlıkle aıle cok onemlıdır burada nasıl bır ortamda yetısmen ılerıde ne oldugunun belırtısıdr

0|0
    0|0
Yükleniyor...