Neden enstrümansız çalınan şarkılara hiç düşünmeden müzik derler?

Bilmiyorum siz benimle aynı fikirde misiniz ama ben enstrümansız olarak çalınan şarkılara gerçekten bir müzik diyemiyorum. Tamam müzik söylenirken sözler kullanılıyor duygular anlatılıyor fakat enstrümansız olanlar bana göre hiç birşey ifade etmiyor. Çok yalın geliyor ve bazı insanlar kendilerini gerçekten bir müzisyen sanıyor. Müzisyenlik bence sadece ses değil, o sesi daha da mükemmel yapan bir enstrüman gerekli diye düşünüyorum. Bilirsiniz lisede güzel sanatlarda müzik bölümünü okumak için bir enstrüman çalmanızı istiyorlar ve özellikle en saf notalar bulunan piyanoyu. Onun dışında gitar,flüt,keman vs. çalmakta gerekiyor.

Siz ne düşünüyorsunuz bu konuy hakkında?

0|0
2|10

En İyi Erkek Görüşü

• aynı fikirdeyim. sanat mı evet sanat bir emek var ama müzik değil... yaşasın enstrüman... hatta yaşasın bateri ve bas gitar... :))

1|0
    0|0
    • İştee görüşüne hayran kaldım bateri ve bas gitar :) hatta en iyi cevap yapmak istiyorum izninizle görüşünüz benim açımdan çok hoşuma gitti :)

• aynen... sana büyük başarılar diliyorum. sakın bırakma müziği ve bu coşkunu kaybetme... camiada senin gibi kızlara ihtiyacımız var her zaman... enstrümansız müziğe HAYIR! ;)

• Beni bu şekilde tebrik ettiğin için çok sevindim çok teşekkürler umarım insanlar müziğin gerçek değerini görebilecek ve anlayacaktır :) Müziği bırakmak aklımın ucundan geçmeyecektir emin ol tekrar çok teşekkürler :)

Erkekler Ne Diyor 9

• Bugün yine karşı karşıya olacağız anlaşılan :) Netleyelim. Elektronik müzik müzik değildir mi demek istedin? Yoksa nağmeli şarkı söyleyenlere müzisyen denmesine falan mı takıldın?

Müziğin tanımı net.

link

Elektronik müzik de bal gibi girer bu tanıma. Enstrüman şart değildir, enstrüman sadece araçtır.

Eğer ben bir yaprak hışırtısı sesi ve akan bir suyu arka plana koyup, bir ritm oluşturarak sana ilkbahar hissi vermek istersem bas gitar ve piyano ile nasıl yapacağım bunu?

Diyelim ki bunu flüt ile süsle dedin. Flüt sesini o ortamda yaratıp bu ritmin üstüne de eklersem buna ne diyeceğiz? Şiir mi? :)

0|0
    0|0
    • Senin düşüncene saygılıyım iki sorumada çok eleştirdin :D Herneyse konuya dönelim, ama bana göre ben müzik sayamıyorum onu elektronik müzik bana duygu hissetirmiyor fazla hatta hiç sana hissetirir mi bilmiyorum. Yaprak hışırtısı ve akan suyun arkasına ilkbahar hissi verebilirsin ama sadece ilkbahar hissi olur o sana müzik hissi vermez ki..

• Ben böyle müzikleri seviyorum aslında kötü değiller ama mesela dj bilmem ne dj o bu şu yada arabesk rap miş oymuş buymuş hiç beğenmiyorum rap yapıyorlarda sadece bas ve davul koyuyorlar arka fondaki müziğe yinede beğenmiyorum..

• Anladım çorba elektronik onlar :)

• duygusuz olduğunu düşünüyorum elektronik müziğin.

1|0
    0|0
  • acapella diye bi tür duydun mu?enstrümansız sadece insan sesiyle yapılır.ona ne diceksin?

link o türe bi örnek hemde ülkemizden :D

0|0
    0|0
    • Eveet biliyorum :) Çok güzeller voca people gibi beğeniyorum ama herkes böyle yapmıyorki :)

• ayrıca da enstrümantal müziği daha derin buluyorum.adam çalar sen de bişiler hissedersin dinlerken.başka dünyalara götürür seni.tabi o kültüre sahipsen değil mi =)

• Katılıyorum aynen enstrümantal çok ayrıdır bazen sözler gerekmez müzik herşeyiyle anlatır ritmiyle de :) ve dediğin gibi o kültüre o düşünceye sahip olmak çok önemli :) yoksa dedikleri gibi anlayana sivrisinek saz, anlamayana davul zurna az :)

• Bir de böyleleri var...

link

0|0
    0|0
    • Biliyorum böyleleri çok iyi hepsini bir anda çalıp söyleyebiliyorlar o ayrı bir yetenek.

• Bugünün enstrüman ve müzik kavramı modern anlayışların sonucunda oluşmuştur. Müzik üretmek amacıyla kullandığın her şey özünde birer enstrümandır, birinin ona enstrüman demeyi reddetmesi hiçbir şeyi değiştirmez. İnsanların kendi yürüttüğü mantık sadece aralarındaki iletişimi sağlar, gerçekliği değiştirmeyi değil.

0|0
    0|0
    • Evet tabikide değil kimse değiştiremez zaten. Ama müziği bu kadar basite alıyorlar ona kızıyorum sadece..

• Müziği basite almak başlı başına ayrı bir konu, o tamamıyla bakış açısı kaynaklı.

• ... İlk oluşumun bunda etkisi büyük olabilir.İlkel çağlarda insanlar doğadaki sesleri taklit ediyorlardı.

0|0
    0|0
    • Evet katılıyorum, ama enstrümanlarda yeni zamanda değil çook eskilerden beri var ama insanların bir enstrüman kullanmadan müzik yaptım demeleri hiç hoş değil. Enstrüman kullanmak kolay da değil ama müzik yapacaklarsa bence enstrüman şart :)

• aklım bu konuda kıt olabilir af buyurun da, enstrumansız şarkı çalmak nasıl bişey oluyor? hani şarkı söylenir enstrumansız. ama çalındığını duymamıştım...

0|0
    1|0
    • Yok ne kıtı öyle birşey demiyorum orda yanlışlıkla yazdım sanırım şunu demek istedim enstrüman çalınmadan şarkı söylemek demek istedim .. :/

• bilmukabele... o sizin teveccühünüz...:) size 4 yıldız...

• Düşünmeden " Müzik" diyenler, aslında " Sanat" demek isterler..ve o da bir Sanattır.

0|0
    0|0
  • ya zaten müzik enstrümanla yapılır. diğer türlü sadece sesle söylenen şeye şarkı türkü diyoruz.

0|0
    0|0
    • İşte değinmek istediğim bir noktada buydu. Türkülere lafım asla yok gayet güzeller her haliyle şiiriyle manisiyle, fakat kimi insanlar müzik yapıyorum diyorlar enstrüman yok sadece söz var benim hoşlanmadığım şey bu .

• link

buradaki müzikleri dinlemeni tavsiye edebilirim :)

• Teşekkür ederim dinleyeceğim :)

Kızlar Ne Diyor 2

• - enstrümaz yoksa o müziğin 'çalınması' söz konusu değildir, ancak söylenebiliyor veya icra ediliyor denebilir.

- müzik kavramının sözlük anlamı 'Birtakım duygu ve düşünceleri belli kurallar çerçevesinde uyumlu seslerle anlatma sanatı'dır. enstüman değil ses diyor, dikkatini çekerim.

- en pür enstrüman insan sesidir, müzikle ilgilenen herkes bilir bunu ve pekala enstrümansız da mucize gerçekleştirilebilir. buyur sana birkaç örnek:

link

link

link

1|0
    0|0
  • Elektronik müziklerden bahsediyorsun sanırım. Evet haklılık payı var.

Müziğin ritmini hissetmelisin.

Kısaca The Cranberries iyidir.

0|0
    0|0
    • Evet mükemmeldir o grup seviyorum tüm müziklerini hatta okul konserinde zombie adlı şarkısını söylemiştim :) elektronik müzikten pek hoşlanmıyorum dediğin gibi..

Yükleniyor...