Neden kitap okunmuyor?

Ben kitap okumayi çok severim. Genelde dişariya çikarkende hep yanimda bir kitap olur tren, otobüs beklerken bazen okulda boş derslerde ya da parkta okurum kitabimi. Beni rahatsiz eden kisim, insanlarin kitap okuyan birine bakişlari. Mesela okulda bile beni elimde kitapla gören sinif arkadaşlarimdan çok kez "Neden okuyorsun?" sorusunu duydum ve bu beni çok çoook kizdiriyor. Etrafimda çok fazla kitap okuyan insan yok. Şimdi sorum kitap okumayanlara: Neden okumuyorsunuz? Sevmiyorsaniz neden sevmiyorsunuz?

0|0
711

En İyi Erkek Görüşü

• çünkü o kültür yok.
    2011 yılında ilk defa uçağa binicem yolu yanlış tarif etmişler. Yanlış bekleme salonuna gittim bir baktım herkes kitap okuyor ve şarısın 2 kişi bulmaca çözüyor yaşlı. dayı dedim bu uçak nereye gidiyor almanyaya dedi dayım bulmacasını çözerken baktım almanlar hep kitap okurken bizimkiler bulmaca çözüyodu.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Kitap okuduğun yazma şeklinden belli :) uzun cümleler ve açıklayıcı anlatım :)
    soruna gelirsek kitap okuyorum ve boş zamanlarım da okumak diye düşünmüyorum tam tersine kitap okumadığım zamanlar boş zamanlarım gibi geliyor

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 10

• Kitap okuyan insanlari izlemek beni mutlu ediyor. Insanlari izleyen onlara kiskanclikla cirkin gozle bakan insanlari gormekten nefret ediyorum. Keske bende firsat bulsamda bir kitap okusam diyorum. Ama isten gucten fırsat olmuyor:) okumak iyidir. bir yerde senden bahsediliyosa doğru yoldasindir. Ama kimse senden bahsetmiyosa yasayis biciminde sorun vardir

1|0
    0|0
  • Teknoloji bizi daha basit vakit geçireceğimiz bilgisayar , ipad , iphone , televizyon , xbox gibi eşyalara yöneltti bizde bunların bağımlısı olduk.

1|0
    0|0
  • samimiyeti kaybetmiş bir toplumuz biz ondan olsa gerek. birinin kitap okuması ya da güzel birşey yapması gösterş için yapıyor diye algılanıyor. Ha bide bir insan neden kitap okurki mantıgında olan idiotlar var onları zaten hiç hesaba katma

1|0
    0|0
  • kitaplar sevilmez mi boşver başklarının ne düşündüğünü böyle devam et

1|0
    0|0
  • Allah aşkına kitap okuyan da sanki big bang teaorisini okuyor. Alican'ın Cevriye'ye aşkını okuyor millet. Roman tarzı kitap okumak çok az fayda sağlar. Ama adam akıllı kitaplar okusak işte o zaman gerçekten değerli olur.

0|0
    0|0
  • artık internet daha ulaşılabilir ve yaygın kitaba pek ihtiyaç kalmıyor

0|0
    0|0
  • okudugun kitabın kalitesine baglı amaç okumak değil iyi bir okuyucu olmak önemli ğüzel soru sormuş enden okuyorsunuz sorusuna cevabın ne

0|0
    0|0
  • izban kekosunu hatırlayanlar beğene çökk dsfSD:G

0|0
    2|1
  • İlkokulda oku orta kulda oku lisede durma yine oku bunlar bile başlı başına okumaktan soğutuyorsa ünide kitap okuyanida siz dusunun

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Okunuyor ya. Severim.

1|0
    0|0
  • Kitap okumanın zevkine bir varasalar onlar da okuyacak da...

1|0
    0|0
  • Pegasus sagolsun fiyatlarindan dolayo iyice soguttu. Kitap sevgim kalmadi :( ve wattpad hikayelerinin vitrinlerde ve en cok satanlarda olmasi kitapcilara gitmemem icin en buyuk neden tabii kitapciya gitmeyeynin kitabi nerdn olsun :D ama okuyana karismam ne tur okursa okusun arkadaşların degisikmis bee

1|0
    0|0
  • Okuyamıyorum. okuyanı dinliyorum genelde :-/

1|0
    0|0
  • Ben de çok seviyorum😍

1|0
    0|0
  • Malesef teknoloji bağımlısı oldu herkes. Teknoloji yüzünden. Yolda yürü, yürürken herkesin elinde telefon ya da metroda otobüste. Ellerinde kitap 📚 yok arkadaşım! Telefon var telefon. Afedersiniz ama artık insanlar telefonlara tapıyor. Daha doğrusu teknolojiye. Bir an önce düzeltmemiz gerek kendimizi ama ne fayda?

1|0
    0|0
Yükleniyor...