Ateistim, sorumu Cevaplarsaniz Müslüman olacagim?

Merhaba.

Sene 2015 oldugu halde bu ülkede malesef bircok kisi hala 200 sene gecmiste yasiyor. Cok ilginc bir ülkeyiz. Bugünde yasayan birisi ile 200 sene geride yasayan insanlar sokakta yan yana yürüyor.

Bu geride yasayanlar hemen hemen tamami Müslümanlardan olusuyor. En basit düsünce baglantilarini bilem kurmaktan yoksullar. Örnek olarak ortada bir basit durum oldugunda, o durum nasil olustu, hangi faktörler etkilidi, bunlari düsününerek kendileri bulamiyorlar.

Ateistlerin basit Muhabetlerini bilem takip edebilecek seviyelerde degiler. Bunu görebilmek icin YouTube'da bulunan "Din, Bilim ve Darwin" Programmini izlemenizi tavsiye ederim. Salonun yarisini olusturan ihliyat fakültesi ögrencileri, Celal Sengölün basit muhabettini ve anlatimlarini takip edebilecek seviyede degil.
Google'de Müslümanlarin uydurdugu yalan yanlis seyleri soruyorlar Celal Hocaya.

Gercekten acinacak durumdalar.

TÜM Islam toplumlari perisanlik, terör ve cehalet icinde sürünürken, dinlerini özgürce yasayabildikleri Seriat devletlerinden kacip, Laik ve Seküler batiya gidebilmek icin bu Müslümanlar denizin ortasinda bogulmayi göz önüne aliyorlar.

Böyle bir durum göz önünde oldugu halde bircok Müslüman hala israrla kör olmayi tercih ediyor.
Ve huzurun hala Islamda bulundugunu idda ediyor. Not: Ben Kurani ve bircok Hadisi okumus birisiyim, Islami bilgim genistir, Islamin huzur getiremediginin farkindayim.

Buraya kadar okudiysaniz Soruma Cevap verebilecek seviyedesiniz belki. Digerleri lütfen hic Cevap vermesin.

Benim Sorum/Sorular bu.

1400 senelik Islam Tarihinde, hangi Millet Islam Dini ile yüceldi?
Misirlilar gelismis bir milleti, Batidan daha ileridi diyebiliriz ve cöktüler.
Farslar, zamanina göre ileri bir toplumdu.
Türkler Osmanlidan öncede Binlerce senelik bir gecmise ve büyük Imparatorluklara sahip olan bir Milleti.
Bu durum Osmanli ve Islam ile bir son buldu.

2015 senesindeyiz, hangi millet Islam ile yüceldi ve hangi Milletin durumu bugün Müslüman olmasaydi daha kötü olacakti?

Mantik cevresinde, ve gercekler ile uyusan bir Cevap gelirse, Islami kabul bilem ederim, Buyrun.

Güncellemeler:
Sanirim yazdiklarim Müslümanlarin seviyesini gecti. Yazim cok uzun oldu Müslümanlar okuma cabasina bilem girmediler.

Ülkenin durumu cok vahim, cehalet orani cok yüksek.

0|1
8|10

En İyi Kız Görüşü

• Haklisin gercekten ne diyim muslumanlik yuceltmiyo kimseyi cahillestirio sadece

0|1
    1|1

En İyi Erkek Görüşü

• Devletlerin yücelmesi din ile değil ideolojik düşüncesiyle yükselir. Bizans, Moğollar ve perslerde yıkıldı. İdeolojik merkezden uzaklaşıp zevk ve rahata düşkünlük başladığında devletler yıkılır.
    Kara savaşları bitip soğuk savaşlar başladığında ülkeler anladıki sanayi ve teknoloji geliştikçe ülkeleri güçlenecekti bu yüzden kaynaklarını bu yöne yönelttiler.
    Bunu yapmayan her devlet geri kaldı. Afrika va kuzey Amerika ülkeleri hatta uzak doğu dahil. Yani islamla alakası yok tamamen ülke politikası.
    Tabi önce gelişen ülkeler gelişme çabasındaki ülkelere uyguladığı darbe ve politikalar onların gelişmesinide engelledi.
    Müslüman ülkelerin geri kalması tamamen tembellikten, yoksa kuranda düşmanın silahından daha güçlü silah yap diye bahsedilir.
    İşid konusu ise, adamlar tekfirci. En ufak bir itiraz kellene sebep oluyor. İnsanların kaçması normal

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Öncelikle bir insan kendini ifade ederken türkçeyi yanlış kullanmamalı...
    'En basit düsünce baglantilarini bilem kurmaktan yoksullar.'bilem nedir? ihliyat nedir? İlahiyat diye yazılır.
    'TÜM Islam toplumlari perisanlik, terör ve cehalet icinde sürünürken, dinlerini özgürce yasayabildikleri Seriat devletlerinden kacip, Laik ve Seküler batiya gidebilmek icin bu Müslümanlar denizin ortasinda bogulmayi göz önüne aliyorlar.'
    Beyfendi siz müslümanları cahil diye eleştirmişsiniz ama Suriye'den kaçanlar şeriattan değil Işid, pyd ve ypgden kaçıyor, yani Işid orayı almış bir devlet değil ki şeriat uygulasın :) Işid bir terör örgütüdür, dünyanın her yerinden katılım var batıdan da doğudan da, yani Işid'e destek veren ve onlarla silah tutanlar müslüman değil %100 hatta çoğunluğu gayrimüslim... :) Önce bunları araştırın... Üyelerini,
    Sorulara gelince
    1-Dinler zaten teolojik ve salt din olarak bakıldığında milletleri yüceltmez, aksine insanları eşitler ve refaha kavuşturur, İslamda takva ırkta değil, çok bilgilisiniz gerçekten bu yüzden tek bir milleti de yüceltmez... Ama illa yücelmek istiyorsanız
    http://girgin.org/yazarlar/turklerlehine.htm
    İslamın bize getirdiği ahlak anlayışı tüm dünya devletleri tarafından, önemli liderler tarafından övülmüştür zaten.
    2-Her uygarlık çökebilir bunun dinle alakası yoktur, bunun yanlış askeri ve politik hamle ile ilgisi vardır, sözsüz töre olarak kullanılan kurallar yanlış ise sosyolojik düzen bozulur ve sonucunda merkezi otorite bozulur, devletlerin yıkılmasının dinle uzaktan yakından alakası yok:) Devletlerin büyümesinin dinle alakası vardır, Osmanlı cihad anlayışı ve Batı haçlı seferleri... Tarih öğretmeni ya da profösörü ile görüşünüz, çok gülünç duruma düşmüşsünüz.
    3-Farslılar dediğiniz İran'dir zaten İslamiyet döneminde Osmanlı zamanında birçok alim ve bilim adamı yetiştirmiştir aynı zaman da edebiyatta doğuda zirvedir. İbni Sina'yı 700 yıl okutan Avrupa'dır :) O zaman da İslam mevcuttu. İran'ın şeriat olmayan şeriatı insanların yanlış uygulaması, din kişilerin yaptığı yanlışlarla karalanamaz

1|5
    0|1
    • Din ilkeleri ne diyorsa din odur, yoksa devletin başına bir ateist geçsin adam öldürsün ve 5 sene iktidar olsun ben de tüm ateistler canidir diyeyim :)
      5-Bu soru çok komik... İmparatorluk (çok uluslu olmak) demek Göktürk mü, Uygur mu? Selçuklu mu? Memlük mü? Danışmentliler mi? Karahanlılar mı? Kim imparatorluk :) Osmanlı'nın yıkılma nedeni Fransız ihtilalidir ve Osmanlı'nın yanlış politikaları, yani gereksiz yere verdiği kapitülasyonlar, azınlık halka verdiği fazla haklar, coğrafi keşiflerden sonra ki tembelliği (İslamla ilgisi yok, halihazırdaki yollara güvenilmiş) ve bir sürü şey yani kalkıpta Osmanlı'yı yıkan din derseniz size Avrupa'dan Uzak Asya'dan tarih profösörü çağıralım kahkaha atar, yine dinin içine hurafe karıştırmak isteyen ya da dini kullanmak isteyenlere karşı halifelik yarardan çok zarar verdiği (kutuplaştırdığı, yandaş topladığı) için kaldırılmıştır mesala... Daha örnek verilebilir.
      Diğer soru-İslam ile bir millet yücelmez, din insanların refah ve eşit yaşaması için vardır. Bugün değil

• @YunusEmre00

ISIDin Kurana dayandigina dair Ayetler mi istiyorusnuz? Tüm Kurani alabilirsiniz cünkü ISID Kuran disina cikmaz.

• Sen böyle inanmak istiyorsan inan gerçeklerden çok fazla kaçamayacaksın neyse iyi akşamlar size kuranıda iyi araştırın lütfen tarafsız bir şekilde araştırın çelişki aramak için okursanız çok çelişki bulursunuz çelişkili bulduklarınızı araştırın Mehmet okuyan adlı çok iyi bir müfessir var kuran hakkında araştırma yapacak olursanız kendisinin youtubedeki videolarını tavsiye ederim çelişkili bulduğunuz ayetlere cevaplar verilmiş kendisi tarafından hadi kolay gele

• Tum sorularinizin tek bir cevabi var;bizler musluman insanlar değiliz. Islam felsefesini icsellestiremeyip sadece sekilcilik ve riyakarlik uzerine yasadigimiz icin bahsi gecen sorunlari yasiyoruz. gercek muminlerin ve inananlarin oldugu bir yerde islam milleti de yucelecektir bilginize.

1|1
    0|0
  • ıslam dını devletı yukseltmek ya da herhangı bır kurulus amacı degıldır kı dınde sınırlama ve zorlama yoktur zaten ... mısırlılar zaten musluman degıldıler bır cok sapkınlık ve kıbırden yok olduklarını dusunuyorumm farslar konusuna bakmam lazım arastırmam gerek osmanlı ıle son bulmus olabılır ama ıslamla alakası yok ıslamı kendılerıne alet edıp bunun yuzunden bızlerı gerı kalmıs hale getıren ve kendı dusuncelerı ıle yonlendırten ve saf koylu ve saf ınsanlarımızı kandırıp ve dını alet edıp te kargasaya sebeb olanlardır dıyte dusunuyorum kuran yorumlanmaya acık bır dını kıtabımızdır sen kendıne uygun olanı secebılırsın sana da saygım var fakat surdan yola cıkmnanı ısterım bırıne cok kızdın ve bela okursun belada ne de3rsın? ya da sukrederken bılmıyorum ama ıcımden gecenlerı yazdım yanızca ve bıldıgım kadarını

0|0
    0|0
  • bence bu soruları buraya değilde bir kağıda yaz ve hocaya sor cami hocası olabilir ya da dini bilgisi kuvvetli olan bir hoca olabilir çünkü sağlam müslüman olmak için bu siteler faydasız olur

0|0
    0|0
  • gururlu bir ateist olarak yaşamına devam edebilirsin :D :D

0|0
    0|0
  • müslümanlığı niye milletle bağdaştırmaya çalıştın anlamadım ama soruna cevap olarak Osmanlı gayet yüceldi ama hiçbir devlet sonsuza kadar sürmez cahillik konusuna gelirsek evet haklısın ülkemizde genel olarak cahil okumayı bilmeyen daha önceden çizilmiş yolda yürüyen nedenini niçinini sormayan çok insan var

0|0
    0|0
  • milleti sınıyorsun belliki. Bunu farkettikleri için bu çabaya girmemiş olmaları cok doğal bence

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Sen gazali öncesi İslam dünyasını hiç araştırmamışsın belliki avrupa ve hristiyanlık dünyası kara çağını yaşarken skolastik düşünce yaygınken İslam parlak bir çağ yaşıyordu 17 yy a kadar avrupa da tıp fakültelerinde ibni sinanın kitaplarıyla ders verilirdi araştıracak olursan hiçde küçümsenemeyecek derecede bilime ilime önem veriliyordu önceden belli olaylardan sonra gerileme başladı, bide bunu İslama mal etmek çok mantıksız müslümanların hatalarını islama mal etme Müslümanlar geri kalmış olabilir ancak bu buna İslamın sebep olduğunu göstermiyor benimde islami bilgim yeteri kadar var geri kaldığımız konusunda hak veriyorum size ancak buna islamın sebep olduğu konusunda katılmıyorum size kuranda akla ilme düşünmeye dikkat çeken ayet sayısı namaza oruca dikkat çeken ayet sayısından çok çok fazla

0|0
    0|0
    • Islamin ileri oldugu caglarda, Islamin bulundugu Milletler ve toplumlar zaten ileridi.
      Dogru söylüyorsun, birzamanlar Müslüman ülkeler batidan ileridi.

Ama bu benim soruya cevap degil. Ben Islam Dini ile yücelmis bir toplum görmek istiyorum.
      Örnek vereyim. Osmanli altinda Türk toplumuda bir süre güclü bir milleti, ama bu Islam kaynakli birsey mi?

Hayir Türkler Islamdan öncede büyük bir milleti.

• Geri kalmamızın sebebi ilimde bilimde geri kalmış olmuş olmamız diyorum din de ilime bilime teşvik ediyor diyorum din neden olmadı geri kalmamıza neden kabullenmiyosun geri kalmamızın nedeni başka

• Müslümanlar Dini nedenlerden dolayi bircok Bilimsel gercegi inkar eder. Lütfen kendimi tekrarlatmayin... Dediklerinize coktan cevap verdim, ayni seyleri sayikliyorsunuz.

Islam Dini gelisime acik olsa bunca Islam ülkesi arasinda gelismis olanlar olurdu.
      Bunlarin hepsi mi Islami yanlis anliyor?

Gercekleri inkar etmek icin kendinize delik aramayin.

• Karşına avrupalı görüşleriyle ortaya çıkmış sorunları çıkartıcaklar. Sorun şu ki ateist avrupa demek değil. Bende ateistim. Kitaplara şuya buya bakıldığında haklı olabilecek tarafları var ama geçmişim ve yaşadıklarım öyle bir tanrının olmadığını gösteriyor.

Ateistim cehennemde cennette varsa yanmayacağım. Siz annenizi babanızı reddetseniz bile sizi korur kollar. Burdan yola çıkarsanız baya durumunuz mühim.

Bir de siz ona inanıyorsunuz ama o size inanmıyorsa :D bazı şeylerde karşılıklı olmak gerekir :D

0|0
    0|0
  • Dünyada en çok düşmanı olan müslüman toplumları olmuştur, hem de orantısız şekilde... Gelişmiş ülkeler istese afrikayı, orta doguyu kalkındırır, kazandıklarının %10-20 si bile yeter ama onlar tam tersi istihbarat oyunlarıyla bölüp parçalıyorlar... Petrol gibi dogal kaynaklarını sömürüyorlar... Yani düşünürsen yıl olmuş 2015 hala ülkemizde mayınlar patlıyor... Ki biz bu cografyanın en güçlü ülkesiyiz hesapta...
    Adamlar bu cografyayı rahat bırakırsa biliyorlar ki bu insanlar özüne dönücek ve güçlenip kendilerine savaş açıcak... Çünkü tarihte yaşanmışlıklar var... O yüzden hiçbir güçlü üke müslüman toplumların belini dogrultmasını istemiyor...

0|0
    0|0
  • Ben deistim ama sana kesinlikle katılmıyorum. Konuyu sadece islama bağlaman çok büyük hata. Ayrıca anlatım dilini ve Türkçe'yi kullanma şeklini de beğenmedim. Eleştirdiğin insanlardan daha zeki ya da mantıklı olduğunu düşünüyorsun ama değilsin. Youtube'da izlediğin iki video ile burada ahkam kesmek doğru değil. Amaçsızca soru sormuşsun. İnsanlar sorduğun bütün sorulara cevap verse de müslüman falan olmayacaksın.

0|0
    0|0
  • Kardeşim sen hep dine körü körüne inanları örnek vermişsin herşeyin bir sınırı var dinle yükselmek diye bir kavram mı var adamlar sadece dinini yaşıyor ateistlikle mi yükseliniyo dini kendi düşüncenle birlikte hayatına yansıtman gerek zaten dini merkezi yapanlar suna savaş içinde

0|0
    0|0
  • Bende müslümanım ama sırf diğer müslümanlar yüzünden islamdan soğuyorum ama önemli olan o insanlar değil. Önemli olan Kuran-ı kerim benim için artık bunu anladım Ve bence hiçbi insan Kutsal kitaplardan birini okumadan ateist olmamalı çünkü Kuranda herşeye çözüm vardır ve hata yoktur. Şahsen kuranda yanlış birşey bulamadım ben eğer sana göre yanlış birşey varsa benide bilgilendirirsen sevinirim

0|0
    0|0
    • Google "Kuranin bilimsel celiskileri" yazarsan bircok örnek cikiyor.
      Kurani okudugunda bilem bunlar aslinda göze carpiyor.

• Bence onlar görmek istedikleri gibi görmüşler ve küçük ayrıntılara takılmışlar derim. Ama atesitlerin tanrılı inancı reddedip neye inandıklarınıda merak ediyorum

• Iddaniz sacma. Bir insan Dini sorgulayarak Dinden cikar.
      Bunun icin bir tarafsiz bakis gerekli. Ayetleri istedigin gibi yorumlamak mümkün degil.

Ayetlerin celiskilerini örtmek icin bir bahane uydurdunuz kendinize.

• 1) Osmanlı Yükseldi.

0|0
    0|0
    • Soruyu okumadin. Kilasik Müslo :D

• Okudum..
      Dünyada Geçmişte Hiç Kimse Müslümanlar Kadar Başarılı Olamamıştır.
      Şu anda müslümanların başarısız olma nedeni İslamı tam anlamıyla anlayamamak ve İslam'ı yaşayamamaktır.
      Ayrıca Klasik Müslo ne demektir Bunuda Sorayım sana? İnsanları dinine göre genelleyip ayıran veya herhangi bir şekilde dışlayan, kötüleyen biri misin? Evet Günümüzde gerçekten İslamı yaşayamadığı için çoğu İslam Devleti Perişanlık İçinde. Ama Geçmişte şu an Yabancı Bilim Adamlarının Bulduğu Düşünülen Buluşların çoğu Müslüman Bilim Adamlarına aittir. Mesela Kuduz Aşısını Louis Pasteur Değil Bir Müslüman Bilim Adamı Bulmuştur.
      İslam İnsanlara Huzur Ve Mutluluk Getirir.
      Namaz Kılan İnsanın Ruhu Huzurla Dolar Buda bilim adamlarınca kanıtlanmış bir gerçekliktir beyne secde anında kan gidiyor! Aynı Zamanda Oruç Zamanları Sindirim Sisteminin Dinlendiği Bir Gerçek. İslamı Oku Hiç İnsanlara Ters Birşey Diyor mu?
      İçki İçme diyor içki içenlerin durumu ne halde? Domuz eti yeme diyor, çünkü domuz pis bir hayvandır

• Kendi dışkısını yer. Zina yapma diyor e zina ilede mutluluk gelmiyor niceleri mutsuzluk içinde.. Yani Uzun Lafın kısası İslam Hep İnsanlara Faydalı Şeyler Öğütlüyor.
      Evrende Herşey büyük bir düzen içerisindedir.
      Allah herşeyi düzgün bir şekilde yaratmıştır. Bir Tek Hücrenin Bile Tek başına oluşma İhtimali Yoktur.
      GüNeş Sistemindeki denge İnanılmazdır. Gerçek manada şasırtıcıdır. Dünya çok düzenli bir yerdir sakın düzenliyse neden şimdi bu halde deme bz insanlar bozduk bu düzeni yoksa dünya ve galaksiler büyük bir düzen ve uyum içerisindedir.
      Müslümanlarda tarihte çok büyük başarılar elde etmiştir

• Öncelikle Yazını Okumadım Sadece Sorunu Okudum Dinde Hayatta Secme Yoktur Özgür irade Verilir insana Ama Su bir Gercektir Müslümanlık.. Bir cok din İcerisinde EN makulu olan ve Tek olandır benm Düşünceme Göre

0|0
    0|0
  • Osmanlı örneği vereceklere GÖKTÜRKLERİ HUNLARI araştırsın bir

0|0
    0|0
Yükleniyor...