Mavi Sakal müzik grubunu dinliyor musunuz?

Mavi Sakal müzik grubunu dinliyor musunuz?
Mavi Sakal, Türk rock müzik grubudur. 1980’de Tarsus Amerikan Lisesi'nde Murat Tümer (davul), Tibet Ağırtan (gitar/vokal), Kaan Uçak (vokal), Kaan Altan (gitar) ve Ahmet Ersöz (bas gitar) tarafından "Echo '83" adıyla kuruldu. 1984 senesinde Mavi Sakal adını aldı. 1992 yılında “Çektir Git” adlı ilk kasetini piyasaya veren Mavi Sakal ardından 1993'de “Mavi Sakal 2”yi piyasaya sürerek kısa sürede “Şaşkın” ve “Çektir Git” adlı şarkılarıyla listeleri zorlamaya başladı. Bunun üzerine kasetin yapımcısı Uzelli “Mavi Sakal 2”yi CD olarak piyasaya sürdü. Bu aynı zamanda yayımlanan ilk Türk Rock CD’si oluyordu.

4 senelik bir sessizliğin ardından yapımlarını Tümer & Tümer’in gerçekleştirdiği 1997 yılında yayınlanan "İki Yol" single'ı ve 1998 yılında yayınlanan “Kan Kokusu” albümü, geçen yıllar içerisinde yurtiçinde verdiği sayısız konserler, katıldığı ulusal ve uluslararası festivaller, 1997 senesinde Status Quo grubunun konuğu olarak gittiği Londra Wembley Arena’da verdiği konserler ile geniş kitlelerce tanınarak bir Türk Rock kültüne dönüşen Mavi Sakal 2000 senesinde birkez daha sessizliğe gömüldü.

0|0
19|16

En İyi Kız Görüşü

• Aklıma gelmez pek dinlemem, ama bilirim ve iki yol şarkısını da severim ayrıca. Sayende dinlemiş oldum uzun süre üzerine tekrar teşekkür ederim :)

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Mavi sakal, Whisky, Dr Skull, Gökalp Baykal, Grizu gibi şeyler dinlerdik..
    Çoluk çocuk bilmez..
    O zamanlar elimizin altında internet gibi bir nimet olsaydı daha nice güzel gruplar keşfederdik ama yoktu..

Bu parça da whisky'den gelsin..

https://www.youtube.com/watch?v=CxkPf97BT6g

0|2
    0|0

Kızlar Ne Diyor 18

• Dinlemiyorum

0|1
    0|0
  • "Başladım yürümeyeee bir de baktım yine baştayıım"

Evet dinlerim :)

0|1
    0|0
  • İsminden ötürü sevdim ☺

0|0
    0|0
  • Adini bile yeni duydum.

0|0
    0|0
  • çok uzun zaman olmuştu dinlemeyeli, aklıma getirdiğiniz için tşkler ;)

0|1
    0|0
  • Hayir.

0|0
    0|0
  • Hayır dinlemedim😳

0|0
    0|0
  • duydum ama dinlemedim

0|0
    0|0
  • Daha önce hiç görmedim 😃

0|0
    0|0
  • Dinlemedim hiç

0|0
    0|0
  • İlk defa sizden duydum ^^ Ama bilgi için teşekkürler, bence güzel olmuş~

0|0
    0|0
  • ilk defa duydum

0|0
    0|0
  • Dinlemiyorum

0|0
    0|0
  • Evet

0|0
    0|0
  • Bir ara dinlemiştim.

0|0
    0|0
  • Yeni duydum

0|0
    0|0
  • Ben bunun adını arka sıradakiler dizisinde duymuştum. Deli manyak adam kendine bu takma adı koymuştu "mavi sakal"😅😅😅

0|0
    0|0
  • Hic dinlemedim

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 15

• Benim de bu son iki günüm çağrışım günüm oldu. Bu yaptığın paylaşım bana bunu çağrıştırdı: https://www.youtube.com/watch?v=alg5f2JdFVk

1|1
    0|0
  • hiç duymadım daha önce. Sayende aydınlandık kardeş.

0|1
    0|0
  • Çok eski oldukları için hiç bilmiyordum :D Şimdi dinledim iyilermiş cidden :D

0|1
    0|0
  • soruyu görünce çocuk gibi sevindim l*n

bende yeri ayrı gruplardandır. başladım yürümeye, günler, sen gelmeliydin, balta, ne kadar, iki yol, kan kokusu, al beni, bana yapay vs vs sevdiğim bir sürü şarkıları var.. yıllar sonra da "ister misin"le ağzıma sıçtılar. o nasıl gitarlardı öyle be.

0|0
    0|0
  • Eskiden dinlerdim

0|0
    0|0
  • Dinliyorum güzel

0|0
    0|0
  • bu soru bile değil biiiir, bundan bize ne ikiiii

0|1
    0|0
  • ben 96 lıyım sakal makal tanımıyorum :/

0|1
    0|0
  • Hayır dinlemiyorum

0|0
    0|0
  • Evet duydum fakat bundan daha popüler gruplarımız var örnek Pentagram ver BlackThoth gibi

0|0
    0|0
  • grup yorumu dinliyorum

0|0
    0|0
  • Bu grupların değerini bilmiyorlar işte yabancılar cirit atıyor sonra

0|0
    0|0
  • hayır

0|0
    0|0
  • Hayır hiç dinlemedim