Klarnet ve gitar caz müziğe uygun mudur?

klarnet almaya karar verdim arkadaşım ile bu işe girmeyi düşünüyoruz nedersiniz uygunmu ?

0|0
724

En İyi Kız Görüşü

• klarnet en sevdiğim müzik aleti mest olurum sesini dinlerken yaa.çalmak zor ve pahalı klarnetler =/ kesinlikle güzel olur.

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 6

• teknik bilgisi sağlam bir müzik hocasına danışırdım ben bu durumda.

0|0
    0|0
  • Kesinlikle, çok fark yaratabilirsiniz

0|0
    0|0
  • uygundur :)

0|0
    0|0
  • evet

0|0
    0|0
  • Klarnetten emin olamadım ama gitarı uyduran usta eller var :)

0|0
    0|0
  • Keisnlikle uygun.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 24

• Gitarı her tarza uydurursun da. Klarnet ile jazz bazlı şarkı dinlemedim. Uydurulursa olabilir heralde.

1|0
    0|0
  • Caizdir.Fakat klarnet bizim gırnata dediğimiz türden olmucak.Si bemol klarnetti galiba cazda çalınabilcek olan.

0|0
    0|0
  • enstrumanın muzgıe uygunlugu senden asılıdır.. klarnet ve gıtarı jazz muzgune adapte etmeyı basarabılrısın. yeterlı yetenege ve calısma azmıne sahıpsen.

0|0
    0|0
  • Klarnet Cazz müziğine uygun değildir ama klarnetle cazz yapanlar bile var. bunun için alto soprano saksafon almalısın yan flütte olabilir. Gitar tabiki de ..

0|0
    0|0
  • İkisini de çalan biri olarak söylüyorum, kesinlikle ;) Batı klarnet al, gerisi nefeste bitiyor zaten ;)

0|0
    0|0
  • Gitar uygun tabiki. Klarnet pek değil. Ama yaparsan kötü olur mu bilmem. Gitar piyanodan sonra caz'ın en iyi eşlik aletidir üstelik. Yerine ve zammanına göre de değişir tabi. Gitar ve piyano eşlik olmaktan çıkar çoğu zaman. BKZ: Gary Moore

0|0
    0|0
  • Kesinlikle uymaz :D (farklı bir cevap olsun istedim)

0|0
    0|0
  • batı müziğini si bemol klarnette daha iyi çalabilirsin.. ama sol klarnette türk müziklerini çalabilirsin.. gitar zaten her müziğe uyuyor..

0|0
    0|0
  • tabiki olur.bu bakış açına da bağlı.müzikte sınır yok.

0|0
    0|0
  • klarnetin uyacağını sanmıyorum. gitar olarak da bas gider :) ama öyle rock metal veya pop şarkılardaki teknikler jazz çalmaya yetmez.

0|0
    0|0
  • Klarnet çalmak kolay değildir bildiğim kadarı ile.

0|0
    0|0
  • uymaz.klasik gitar da uymaz.

piyano,saksafon,bass gitar uyar ancak.yeni yeni icatlar çıkarmaya çalışmayın

0|0
    1|0
  • Güzel kullanıldıgında her türlü uyar kardeş =)

0|0
    0|0
  • Olabilir :)

0|0
    0|0
  • Gayet uygundur efenim :)

0|0
    0|0
  • bence bu soruyu klarnet ve gitara sormak lazım.uygunlarsa gelirler muhakkak

0|0
    0|0
  • çok saçma kanka